Sari la conținut

Pareri despre Alpari UK sau GFT!


oltciter

Postări Recomandate

Sal lume!

 

Se pare ca ultimul meu topic despre GCI a nascut discutii aprinse! E bine ,da nu uitati ca eu am inghitit galusca! Noi sa fim sanatosi si ...."Luke! Shfortza fie cu tine!"

 

Gata! GCI e istorie! Sa nu pierdem timpul!

 

Deci care vreti sa "aruncati cu" parerea despre Alpari UK si GFT

 

La Alpari treaba e simpla .Platforma MT. Ma descurc super bine cu ea

La GFT am instalat DealBook360 -cont demo. Mi se pare foarte interesanta ca platforma!

Imi trimit de vreo 2 zile mailuri cu hinturi despre platforma. Unul dintre ele se refera la SL garantat! Ca sa ai asa ceva platesti comision in plus pe real! Macar astia te avertizeaza! =))

 

Astept comentarii!

 

Bafta la pipsi! =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Sal lume!

 

Se pare ca ultimul meu topic despre GCI a nascut discutii aprinse! E bine ,da nu uitati ca eu am inghitit galusca! Noi sa fim sanatosi si ...."Luke! Shfortza fie cu tine!"

 

Gata! GCI e istorie! Sa nu pierdem timpul!

 

Deci care vreti sa "aruncati cu" parerea despre Alpari UK si GFT

 

La Alpari treaba e simpla .Platforma MT. Ma descurc super bine cu ea

La GFT am instalat DealBook360 -cont demo. Mi se pare foarte interesanta ca platforma!

Imi trimit de vreo 2 zile mailuri cu hinturi despre platforma. Unul dintre ele se refera la SL garantat! Ca sa ai asa ceva platesti comision in plus pe real! Macar astia te avertizeaza! =))

 

Astept comentarii!

 

Bafta la pipsi! =))

Alpari ii cunosc din 2003 când eram la început de cale (adevărul ca era Alpari Russia), ce sa zic relativ sunt buni....seriosi si destul de vechi....

Ce tine de slipage si îngheţarea de platforma la ştiri ...mai practicau cândva asa ceva, acum nu mai stiu exact.

GFT sunt tari, mult mai mari ca Alpari, dar decât testat demo nu am experienţa cu ei......Demo s-a arătat nu rau, dar mi s-a părut mai putin comodă decât MT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

olciter, daca vrei sa bagi peste 2K euro eu iti recomand Hotspot fx. Cauta pe net cum sta treaba cu ECN si alegi tu...

www.hotspotfx.com

sau Interactive Brokers

 

 

ps: cand deschizi cont la hotspot in contract spune ca, Hotspotfx, e contra parte la toate tranzactiile tale, e adevarat? are cineva mai multe informatii? Chestia asta nu e numai la hotspot ci si la alti brokeri care se numesc ECN sau MM, cica NFA le-a impus acestor brokeri sa spuna chestia asta cu "contra-parte".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HotspotFX are doar 7 milioane $ in Net Capital, dupa ultima raportare a CFTC =))

Interactive Brokers cred ca sunt printre cei mai mari si renumiti, suma minima e 10k $ daca imi aduc bine aminte. la ei cred ca imi voi deschide si eu dupa cateva luni pe real.

Editat de gubyiq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

contraparte inseamna ca brokerul isi deschide pozitii intocmai ca tine pentru a-ti acoperi eventualele profituri?

 

olciter, daca vrei sa bagi peste 2K euro eu iti recomand Hotspot fx. Cauta pe net cum sta treaba cu ECN si alegi tu...

www.hotspotfx.com

sau Interactive Brokers

 

 

ps: cand deschizi cont la hotspot in contract spune ca, Hotspotfx, e contra parte la toate tranzactiile tale, e adevarat? are cineva mai multe informatii? Chestia asta nu e numai la hotspot ci si la alti brokeri care se numesc ECN sau MM, cica NFA le-a impus acestor brokeri sa spuna chestia asta cu "contra-parte".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu cont la Alpari.Nu mare dar baietii nu au prea aratat ca ar fi jucat impotriva mea.Nu bag mana in foc, dar n-am avut probleme cu ordine intarziate, inghetarea platformei la stiri si alte probleme de care se plang multi.

Parerea mea despre ei e una pozitiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu cont la Alpari.Nu mare dar baietii nu au prea aratat ca ar fi jucat impotriva mea.Nu bag mana in foc, dar n-am avut probleme cu ordine intarziate, inghetarea platformei la stiri si alte probleme de care se plang multi.

Parerea mea despre ei e una pozitiva.

@MarcoTrader2007,

eu cred ca:

- daca brokerul este contraparte, nu inseamna neaparat ca joaca impotriva ta

- este contraparte ca asa e jocul, dupa ce imperecheaza traderii mici intre ei si inainte sa dea ordinele mari catre banca

- la sume mici si cand traderul pierde singur si oricum ... el, brokerul ia contraparte si te lasa sa "mori" pe mana ta, mai ales ca "contrapartea" sunt bitzi

- " ....inghetarea platformei la stiri si alte probleme de care se plang multi ..." tine de sistem si de secundele care le sunt si lor necesare sa se dumireasca cum fac jocul in continuare ... etc

- la nivelul nostru nu suntem un pericol pentru broker , dar CRED ca daca incepi sa casigi constant esti trecut pe o listutza (mica) si ... pas (se ocupa de tine)

Totusi si parerea MEA este una pozitiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.