Sari la conținut

FinanzasForex


anina

Postări Recomandate

  • Moderators

haha, sec, m-ai facut curios omule, asa ca am intrat si eu pe acolo si am picat pe spate... am numai efecte leva prin birou pe aici... ha ha, nu ma pot abtine... vorba alora de la "fara zahar"...

 

dar cel mai tare "m-a durut" bucata aia cu "Dumneavoastra insati veti primi de la noi..." (sublinierea imi apartine)... mama ei de gramatica... de unde ies toti romeficşii astia băi nene....

 

ori alta: "4. Piatã fãrã obligatii, pentru cã traderul poate rãmâne într-o pozitie doar pentru „secondi”.", ce boala o fi aia... inteleg ca ei nu au nici o obligatie fatza de tine... hahaha... dupa ce le dai banii... poti ramane intr-o pozitie: cu buza umflata, pentru ca "maxim 20%" cum zic ei, nu implica nici un minim. Minim e ca poti sa pierzi tot contul, desigur, dar nu se spune nicaieri. "Piatã cu tendinte identificabile"... mai sa fie! ce fel de tendinte? directia? istoria? naravul? si cum adica identificabile? adica iti poti da seama ca are tendinte, narav, dar nu iti poti da seama ce fel de tendinte si narav, nu? Ca eu la concluzia asta am ajuns de cand tranzactionez: piata are tendinte, in mod cert... %%-

 

 

Sfat prietenesc: nu bagati nici un ban la ăia!

 

Nu exista broker serios care sa ofere ineptiile alea, fara sa specifice riscurile. Intr-o tara "normala" se urca CFTC-ul in capul lor de multa vreme si le lua si chilotii de pe ei... (chiar FXCM au platit cateva sute de mii de parai amenzi pentru publicitate agresiva, si aia SPUN riscurile aferente pe fiecare paginutza!)

 

Dar voi faceti cum vreti.

 

[Later Edit: parca mai exista niste discutii despre astia pe vamist? ori nu imi amintesc eu bine?]

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Intra pe pagina romaneasca si vei vedea in functie de programul de investitii pe care ti-l alegi, ce "randament" sau "profit" iti ofera ei pentru suma pe care esti dispus s-o investesti.

Intre 10-20% LUNAR.

%%-:):)

Unde scrie asta? Daca scrie undeva asa ceva, e timpul sa castigam niste bani, hihi... Nu din trading, ci din procesul intentat pentru excrocherie. Ei de fapt spun "maxim 10%, maxim 15%, maxim 20%", etc. Doar ca in loc de maxim folosesc "pana la", pentru a lasa loc de dubii. Pagina aia ar trebui citita ca

 

"intre minus 100% si plus 10%"

"intre minus 100% si plus 15%"

"intre minus 100% si plus 20%"

etc.

 

Cei mai multi vor fi cu minus, cauzati de imperecheri si spread.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Ernestbohm, e fascinanta dorinta ta de a afla "adevarul", avand in vedere ca ti s-a spus deja ce vroiai sa stii. Ca sa intelegi mai bine care este (si) parerea mea despre acesti Finanzas Forex, o sa inchid threadul cu aceeasi recomandare (pentru ceilalti care citesc, nu pentru tine): NU BAGATI NICIUN BAN LA FINANZAS FOREX As aprecia sa nu mai deschizi alt topic pe tema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Stefan, scuze ca mai intru dupa ce s-a inchis topicul, dar este interesant ce se poate afla dintr-un fisier .doc, sti ca am boala cu puricatul fisierelor, pentru detalii cum se poate purica un fisier .doc, puteti citi cu atentie linkul asta. Fragmentul care intereseaza este: "Yup, every Word doc, every Excel spreadsheet and every Power Point presentation is branded with an identifier showing the PC it came from. If your boss has a Word memo you sent her and a copy of the anonymous whistle blowing attachment you sent to the Feds, she could determine they were made on the same machine. (Of course, if you

aren't careful, the document includes an author name and if any corrections were made, it may say who made the corrections. Within the

next few days, Microsoft expects to post a white paper on all the 'metadata'; embedded in Office documents)."

 

Habar nu aveti cate informatii se pot afla dintr-un fisier word... netbios name-ul alora care l-au deschis pana sa ajunga la tine, informatii despre computerul in care a fost creat, etc. Iti trebuie doar un hex editor.

 

Pacat ca treadul s-a inchis, eu as fi foarte curios cine e Vanessa, si de ce computerul pe care a fost creat fisierul e acelasi de pe care a fost trimis (se numeste Antonella, woooow, numai nume de gagici! Hei, pipaholica, se aude? vezi ca vor unele sa te detroneze!...). In plus, de ce ownerul documentului este HP (Hewlett Packard???) daca firma este o firma de trading, si chiar si asa, ar fi interesant de aflat daca MAC-address-ul din wordul respectiv e asignat lui HP (nu stiu cui ii este asignat, si nu are rost sa pierd timpul sa caut, exista undeva pe web o lista cu toate MAC-urile cui sunt asignate). Interesant, atat Winwordul cu care a fost creat documentul, cat si cel de pe care a fost deschis fisierul ultima data (adica inainte de a fi atasat) sunt piratate (licente invalide). Acu, de ce o companie meseriasa ca finanzas forex foloseste word piratat nu e treaba mea, dar tu man, pune mana si cumpara-ti Office, ca da Microsoftul peste tine.

 

Well... acu ca treadul e inchis o sa trebuiasca sa imi infranez curiozitatea, hihi.... dar mor de mancarime sa aflu cine e Vanessa si cine e Antonella...

 

 

[ Later Edit:] am uitat ce era mai important, pierdut in hacuitul a ceea ce nu se vede in document, am uita sa vorbesc despre continutul lui efectiv, adica ceea ce se vede, ceea ce vede userul caruia ii este trimis. Presupunem ca documentul e autentic si chiar vine de la firma in cauza, iar Ernest este de buna credinta. Bun. Deci ce fel de "document" este asta? Fara nici un antet, jumatate tradus, jumatate nu, ce e aia "Plano Medio", "Plano Base"?? are ceva cu Basescu? Unde e sigla si stampila firmei? Mai oameni buni, nu va miroase a bataie de joc fatza de clienti? Fiica-mea il facea mai bine! Unele companii de tipul asta chiar cred ca lumea e proasta. Eu as incerca intai sa intru cat de adanc in rahatul asta, in sensul ca le-as cere cat mai multe confirmari si hartzoage, apoi i-as da in judecata pentru excrocherie. Pe bune! Daca nu pot sa justifice profiturile alea din tabel le cer despagubiri pentru.... dezinformare, hahaha

[end of LE]

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
  • Moderators

Am contopit cele doua topice despre Finanzas Forex, unul foarte vechi de prin arhiva, pe care m-am chinut să îl scot de acolo, iar cel de al doilea mai recent, uitat in sectiunea de Brokeri, practic al doilea topic incepe de la postul 47 (al lui ernestbohm).

 

De ce am făcut toate jongleriile astea, pierzând timp pretios cu navigarea prin stufărisul meniurilor de moderator de pe vamist?

 

Well, foarte simplu, la topicele din arhiva nu se pot adauga posturi (ceea ce e normal!) si voiam ca să arăt tuturor cum se sfârșesc astfel de povești. Tipii care "manageriau" Finanzas Forex au fost arestati, pentru afaceri cu droguri, si diverse alte chestii ilegale, din care scoteau bani murdari, pe care ii "spălau" cu ajutorul unei scheme Ponzi imense, numită Finanzas Forex.

 

Șapte persoane au fost arestate, in frunte cu German Cardona Soler (seful Finanzas Forex) si 12 conturi au fost blocate, cu un total de 300 de milioane de parai. MILIOANE! Link de plecare aici, dati click si pe detaliile din pagina aia.

 

Sper pentru anina, ermestbohm, sqryn, si alții care au sărit la gâtul meu mai devreme (si la gâtul altora care ii invățau de bine), sper deci pentru ei, că au reușit să își recupereze banii investiti...

 

Later Edit: Cred că e mai bine ca topicul să rămână închis, citind o parte dintre mesajele mai vechi mă gândesc că poate redeștepta... resentimente. L-am inchis la loc.

Editat de tradelover
  • Upvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.