Sari la conținut

FinanzasForex


anina

Postări Recomandate

Vreau sa va cer parerea tuturor despre aceast site.

 

Inainte de a cunoaste forexul, am investit in aceasta societate, foarte cunoscuta in Italia si Spania.

Am crezut la inceput ca este o trufa, fiind o societate inregistrata in Panama, si mai ales pentru faptul ca promiteau dobanzi destul de mari.

Am investit si pot sa va spun ca plateste.

Este un MLM pentru ca plateste investitorii pentru promovarea societatii, nu cred ca este un ponzi, deoarece planul de marketing este bine structurat.

Eu datorita lor am fost curioasa sa invat ce este forexul si asa am ajuns sa cunosc site-ul vostru si sa studiez charturi, candele...dar n-am retras banii investiti de la ei, si ma mir in continuare ca dupa 1 an si jumatate, continua sa creasca numarul investitorilor, societatea este din ce in ce mai transparenta, si in prima zi a fiecarei luni continua sa plateasca pe toata lumea.

 

www.finanzasforex.com

 

Daca Stefan considera ca linkul nu corespunde cu regulile forumului, il rog sa-l stearga.

 

Astept parerile voastre, mai ales as vrea sa stiu daca 10-12% lunar este posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit de caritas???

 

cauta un top al celor mai buni traderi sa vezi cam cat fac ei, o sa te lamuresti singura.

Ener, e mult mai simplu sa ma trimiti sa vad Caritas decat sa-mi dai argumente convincenti ca este aceeasi ciorba.

Oricum, fiind noua in acest sector si neavand experienta ta si a celorlati, nu stiu cat poate sa castige un trader bun. Da-mi cateva informatii tu, cu siguranta stii mai bine.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit de caritas???

 

cauta un top al celor mai buni traderi sa vezi cam cat fac ei, o sa te lamuresti singura.

Ener, e mult mai simplu sa ma trimiti sa vad Caritas decat sa-mi dai argumente convincenti ca este aceeasi ciorba.

Oricum, fiind noua in acest sector si neavand experienta ta si a celorlati, nu stiu cat poate sa castige un trader bun. Da-mi cateva informatii tu, cu siguranta stii mai bine.

Multumesc.

 

Un trader bun poate sa gastige bine si 10 si 100% lunar. Întrebarea este ca din 100 de traderi doar 2 sunt asa buni, cam vri-o inca 5% câştiga ca sa le ajunga de viată....mai sunt cred inca 2-3% ca hobby fac bani de ţigări si bere.

O fi aceşti "buni traderi" concentraţi in acest fond? Nu ştiu. Probabil. Dar ca se încalcă MM in acest fond e aproape sigur

Din propria experienţa pot sa spun ca un fond in mediu oferă de la 20% pana la 60%+- anual. Ce e mai mult ar trebui sa trezească dubii

Atenţie, nu vorbesc despre administrare de conturi de un manager-trader experimentat si bun ca un proiect individual . E alta mâncare de peste

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acestea sunt planurile de investiment:

 

 

This is

The Official Web site

of Finanzas Forex.

Finanzas Forex, cannot be held responsible for the contents

of the other sites making reference to the company.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

PROFITABILITY:

 

Finanzas Forex offers you various Investment Plans:

 

Note: At this time no plan is exempted from risk of your principal, although our strategy minimizes the risk.

 

 

NEW INVESTMENT PLANS FROM JANUARY 1ST 2008:

 

 

 

 

 

 

Low Risk Plans

 

Basic Plan:

 

Investment: $100.00 to $3,999.00

Estimated Monthly Earnings up to 10%

Semi-annual Reinvestment of Interest: 11%

Fixed term of your capital investment: 6 months.

 

Medium Plan:

 

Investment: $4,000.00 to $19,999.00

Estimated Monthly Earnings up to 14%

Semi-annual Reinvestment of Interest: 15%

Fixed term of your capital investment: 6 months.

 

Superior Plan:

 

Investment: $20,000.00 to $49,999.00

Estimated Monthly Earnings up to 16%

Semi-annual Reinvestment of Interest: 17%

Fixed term of your capital investment: 6 months.

 

20 Plus Plan:

 

Investment: $50,000.00 and up

Estimated Monthly Earnings up to 20%

Semi-annual Reinvestment of Interest: 21%

Fixed term of your capital investment: 6 months.

 

 

High Risk Plans

 

Variable Plan:

Investment: $300.00 and up

Variable monthly earnings of up to 40-50%, but with a higher risk of partial loss of capital.

 

 

Major Account Plan:

 

Investment: $50,000.00 and up

 

This is a secured account with you as account holder, with our European Broker. The company assumes all risks for the loss of your capital in the market place, which means this product holds no risks for the Investor.

 

Details Available Soon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer anina.... chiar nu am vrut sa ma bag dar ia de buna ce-ti spune ener aia nu au nimik de-a face cu forex-ul stii ce este acela mlm si cum functioneaza? nu vreau sa mi-o iei in nume de rau dar.... mai am pe cineva care are pe cineva si a bagat banii aici cat crezi ca va rezista? si oricum gandeste-te ca daca pui 1000 cel putin 10 luni de zile or sa te plateasca strict din banii tai asa ca.... think again :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

...

 

Major Account Plan:

 

Investment: $50,000.00 and up

 

This is a secured account with you as account holder, with our European Broker. The company assumes all risks for the loss of your capital in the market place, which means this product holds no risks for the Investor.

 

Details Available Soon.

Asta (partea bolduita) este o mare tampenie. Ar insemna ca in cazul in care banii tai se pierd (sper ca macar faptul ca nu exista investie 100% sigura il poti accepta), brokerul, in "marinimia" lui, sa-ti dea bani de la el pentru ca tu sa nu iesi pe minus. Ori esti ingrozitor de naiva ori scopul threadului nu este cel declarat de tine in primul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smile: Iordaki, ce zici?

Ce planuri de investiment propui?

Finanzas Forex mi-a dat 12% luna trecuta.

Doar ca, ascultandu-va pe voi s-ar putea sa fie de scurta durata bucuria mea.

Tu ce zici? :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.