Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

  • Management

Salut si bine ai venit pe vamist! Te asigur ca lumea citeste :tongue: Te invit sa participi si la alte discutii de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Buna ziua. Numele meu este Marcel Bezer. Sunt managerul companiei TeleTRADE . Ocup aceasta pozitie din august 2006, dar primul meu job in cadrul companiei a fost de trainer. Ca toata lumea care a lucrat si lucreaza in aceasta companie am parcus toate etapele de selectie. Tranzactionez forex pe un cont real din 2005.

 

Respect parerile celor care au postat, dar asta nu inseamna ca sunt si de acord cu ele. Serviciile companiei nu au cum sa multumeasca pe toata lumea, asa cum tranzactiile pe forex nu sunt potrivite pentru toti. Ne tinem la curent cu toate noutatile din lumea FOREX si incercam sa "traducem" aceste tendinte in metodologii de lucru pe care le aplicam traderilor.

Pe langa acest aspect, suntem in continua dezvoltare, recrutam spirite libere, cu initiativa, deschise provocarilor si pregatite pentru o munca de reflectie si de organizare. Tinem foarte mult la disciplina, punctualitate si rigurozitate.

Cei interesati pot aplica la unul din job-urile (www.tranzactiiforex.ro) noastre, cu siguranta vor fi contactati pentru stabilirea unei intrevederi.

 

In masura in care si timpul imi permite, voi incerca sa raspund la toate intrebarile si nemultumirile aparute.

 

P.S. Apreciezi efortul si munca celor care administreaza acest forum. Doresc pe aceasta cale sa le transmit succese si mari realizari in promovarea domeniului forex in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot este vorba te "trading pe banii altora" uitati aici una tare care am primit-o io :tongue:

 

bate de departe teletrade :D

 

cititi va rog spre final, ultimul paragraf si sa uramriti si tabelul din capatul HTML-ului :) criminal

Pro_Trading___Risk_Free_Lifetime_Account___Webinar_Tomorrow.html

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul de la Teletrade nu s-a abținut de la reclama și aici.... ce locuri de munca oferiți??? Angajați traderi cu banii lor???

Eu întâmplator sa nu acum jumătate de an am ajuns la Teletrade Chisinau pentru "post vacant de hedge-trader"... după o discuție de 10 minute directorul de aici a recunoscut ca toate anunțurile sunt fake si sa fac liniștit trading mai departe ca toata "povestea frumoasa" nu e pentru mine... (era si normal nu sunt de ieri pe FOREX)

Asa ca cât de frumos nu ar încerca sa se arate ca imagine, experiența mea va recomanda sa va abțineți de la Teletrade...(nu pentru ca sunt hoți sau escroci, ci doar ca o sa fac tot posibilul sa va lipsească de bani)

 

 

P.S. Si lasă sa cante markofx care lucrează prin ei ca el e unicul care "câștiga", care "înțelege totul" și cei care au postat înaintea lui sunt exact partea inversa. Teletrade rămâne cea ce este.....Un sfat încercați sa apelați la un copywriter în încercare de a vuala reclama mai bine.

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul de la Teletrade nu s-a abținut de la reclama și aici.... ce locuri de munca oferiți??? Angajați traderi cu banii lor???

Eu întâmplator sa nu acum jumătate de an am ajuns la Teletrade Chisinau pentru "post vacant de hedge-trader"... după o discuție de 10 minute directorul de aici a recunoscut ca toate anunțurile sunt fake si sa fac liniștit trading mai departe ca toata "povestea frumoasa" nu e pentru mine... (era si normal nu sunt de ieri pe FOREX)

Asa ca cât de frumos nu ar încerca sa se arate ca imagine, experiența mea va recomanda sa va abțineți de la Teletrade...(nu pentru ca sunt hoți sau escroci, ci doar ca o sa fac tot posibilul sa va lipsească de bani)

 

 

P.S. Si lasă sa cante markofx care lucrează prin ei ca el e unicul care "câștiga", care "înțelege totul" și cei care au postat înaintea lui sunt exact partea inversa. Teletrade rămâne cea ce este.....Un sfat încercați sa apelați la un copywriter în încercare de a vuala reclama mai bine.

 

Daca va interesează FOREX-ul in calitate de investitor adresaţi-va iordaki@gmail.com

 

Domnul din Chisinau nu s-a abtinut de a posta pe acest forum......... in disperarea lui de a gasi noi investitori.

 

Eu intamplator am auzit de un "trader" din Chisinau, care pierde la greu banii investitorilor pe care ii "recruteaza" de pe forumurile de profil prin postari "profesioniste" de analize, preveziuni forex si opinii personale......

 

Asa ca cat de frumos si bine intentionat ar fi omul, experienta mea va recomanda sa va abtineti sa va dati banii pe mana lui....(nu pentru ca este hot sau escroc, ci doar ca o sa faca sa va lipseasca de bani)

 

 

P.S. Mi-a zis Marcel sa nu postez, ca nu ma vor crede..... si ca voi fi improscat cu "patlagele" pentru ca ii vorbes de bine pe cei din teletrade... a avut dreptate... Si cred ca oricine ar face ca mine va pati la fel.. Apropo vorba domnului din chisinau valabila si pentru el nu numai pentru cei pe care ii critica: "Accept orice critica sănătoasa!!! Dar dacă te simţi mai "puţin" competent-- te rog sa te apţii de la comentarii, pentru ca mă irita sacalii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste nemultumiri apar din cauza necunoasterii regulamentelor de tranzactionare pe care le au brokerii, care pot fi studiate pe site-urile lor. De fapt, traderii respectivi nu stiu exact ce se intampla in spatele acestor tranzactii in conditiile reale de piata, fiinca au fost obisnuiti cu tranzactiile pe demo, fie tranzactioneaza cu sume mici, fie sunt in general traderi care pierd bani.

In primul rând acesta era mesajul postat mai devreme ca toata lumea sunt loseri si numai markofx le stie pe toate și e acel care de fapt a descoperit merele secrete.

Ce reacție puteam sa am? ca facem trading pe demo și pierdem bani...???http://www.kolobok.us/smiles/artists/just_cuz/JC_thinking.gif

Doi la mana: de ce asa de tarea v-a supărat faptul ca nu am recomandat sa deschidă cuiva cont la Teletrade? Chiar mi-i interesant.

Trei: Am auzit de undeva..., ceva... și cumva... ca parca cineva pierde banii cu grămada.... aveți dovezi ceva concret? Putem sa le discutam. Unde ați citit? Unde ați auzit? Sa invitam și pe aceste persoane în discuții. SUNT CURAT!!! In comparație de DVS am postat și numele și poza, nu odată am venit și la întâlniri forexiste, nu odată am spus ca sunt bineveniți la Chisinau celor de pe Vamist (cu cine am intrat în relații mai prietenești)

Ce tine de investiții e problema fiecărui personal în parte. Si eu nu caut în disperare, credeți-ma (chiar am amânat 2 persoane de aici de pe Vamist-- pentru ca nu eram gata sa le ofer condiții maxim confortabile, dacă era cum ziceți rezultatul trebuia sa fie exact invers). Dumneavoastră nu aveți nici o mica idee cum tranzitez, ce tranzitez, cu ce bani operez, cât de agresiv sau mai puțin agresiv, cu ce parte din bani intru in piata ---doar cea ce se poate citi de aici de pe forum, pentru ca am fost deschis. Dar săriți cu părerea ca "nu recomand" sa se investească-- miroase a clasa 1 sau chiar a creșa. Ce tine de Teletrade eu am avut tangenta directa cu ei și știu unde "calca strâmb", unde prostește lumea.

Patru: Da! sunt originar din Chisinau (apropo se scrie cu majuscula) și ce din aceasta? Nu cred ca merita asa de accentuat permanent în încercarea de a trezi ura sau dezgust din partea concetățenilor din România fata de "străin", "venetic". Mi se pare prea josnic..... sunt cea ce sunt și ma mândresc--va place aceasta sau nu!

Si va recomand sa va calmați spiritele.... și sa le ziceți la lucruri pe nume (aveți doar o postare și din start reclama-cât e de bine la Teletrade și cât de prosti suntem noi cei de pe Vamist ca nu înțelegem acest paradis).

 

 

P.S. Sigur mai am cale lunga pana la nivelul care vreau sa-l ajung, dar ce tine de "mai competent" as îndrăzni sa zic, ca ce tine de trading si tehnologie de a citi grafice sunt cu 2 capuri mai presus de DVS.

P.S.S. Ar fi bine după părerea mea sa fie banata toata informația despre Teletrade ca fiind reclama neloiala și departe de adevăr.

Va urez succes și business cinstit!http://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/l_good_luck.gif

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca s-a inteles ca ma refer la toti traderii de pe acest forum. NU ESTE ASA.

 

Dvs nu ati inteles nimic din ultima mea postare.

 

Am facut acelas lucru pe care l-ati facut dvs. Am vorbit de cineva pe care nu-l cunosc personal. Am pus in aceeas oala pe toata lumea.... daca cei din teletrade chisinau procedeaza intr-un fel, inseamna ca si cei din bucuresti sunt la fel asa cum eu v-am comparat cu un trader care pierde bani fara sa stiu nimic de dvs.

 

La fel puteam sa afirm ca toti care scriu de rau de teletrade sunt de la concurenta si nu fac altceva decat sa discrediteze activitatea teletrade in Romania, dar nu am facut-o pentru ca nu am dovezi si nu cred ca pot sa le obtin.

 

Daca intr-adevar sunteti bun in tranzactii si cautati colaborari cu investitorii sau chiar sa va angajati si sa lucrati in domeniu ca trainer, consultant, analist.... puteti sa mergeti pana la teletrade din bucuresti, sigur cei de acolo va pot ajuta.

 

 

Si referitor la cine e cu doua capuri mai sus..... asta putem sa o verificam. Ne putem deschide un cont la orice broker (e de preferat sa foloseasca metatrader) si sa postam rezultatele.

 

NU AM INCERCAT SA TREZESC URA PENTRU CEI DIN BASARABIA. Am muti prieteni acolo. Am fost de cateva ori in Chisinau. Este un oras frumos, curat, cu oameni buni si cu multe fete frumoase....:tongue: si nu este deloc atat de rau cum, din pacate, s-a creat imaginea pe aici, in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Hei, hei, people! Calm down! Nu suntem aici sa ne spurcam, ci sa invatam unii de la altii.

 

Cat despre Iordaki, de cand e pe forum si-a dovedit capabilitatea si competenta, chiar daca uneori mai "calca pe alaturi" cu pronosticurile :tongue:, toti calcam, daca eu as nimeri pronosticurile de fiecare data acum eram taticul lui Buffet...

 

Dar omu' (Iordaki) a dovedit ca stie sa faca o analiza si stie sa combata cu argumente. Desigur, nu stiu cum tranzactioneaza, si nu recomand nimanui sa isi dea banii pe mana lui, dati-i pe mana mea, dar faceti-le intai slujba de adio cu popa in regula, ca nu o sa ii mai vedeti inapoi!

 

Pe cand Teletrade (prin oricare dintre antevorbitori) nu a dovedit inca nimic. Ati investiti bani prin Iordaki si i-ati pierdut? Ori stiti pe cineva care a facut asta? Daca da, atunci deschideti un thread separat si puneti exemplu concret. Daca nu, ciocul mic. Datoria voastra e sa veniti aici si sa spuneti ce aveti bun, nu sa improscati forumistii cu rahat! Daca aveti ceva bun. Daca nu aveti, atunci nu aveti ce sa spuneti, si incepeti sa va luati de forumisti.

 

Deci ce aveti bun acolo la firma aia? Care sunt conditiile, spreadurile, politica la stiri, politica relativ la scalping, sumele minime si loturile aferente permise, etc., de ce credeti ca conditiile oferite de voi sunt mai bune decat cele oferite de competitori? Si asa mai departe.

 

Mentionez ca nu am tranzactionat prin Teletrade si ca nu il cunosc personal pe Iordaki, nici nu am investit vreun ban in el. Nu cunosc Teletrade ca broker, insa parerea mea despre cursurile lor (si parca era mai demult vorba si despre un concurs, daca nu cumva am incurcat borcanele) mi-am spus-o puplic pe aici.

 

Sfat pentru toti viitorii traderi: Nu dati bani pe cursuri, de nicio culoare! Nimeni nu poate sa va invete sa tranzactionati, pana nu puneti mana singuri pe mouse. Toata informatia exista pe web, FREE. Restul e multa munca, experienta, transpiratie. Cand cineva iti promite ca faci un curs (pe banii tai!) si apoi te angajeaza la ei, asta e o mare excrocherie. In primul rand eu nu mi-as da banii pe mana niciunui broker ai carui traderi sunt angajati "in urma unui curs". Acel broker este condamnat sa piarda bani. Si mai bine sa piarda banii lui, nu ai mei. Nimeni nu devine trader in urma unui curs, oricat de profesionist ar fi el predat. Brokerul care promite asta, ori (1) te angajeaza ca portar, pe considerentul ca ai cotizat la el la curs si ii e mila de tine si vrea sa iti dea o parte din bani inapoi, ori (2) daca te angajeaza ca trader, este inconstient sa isi dea banii pe mana ta, ori (3) daca este constient, atunci nu are nicio intentie sa te angajeze, deci este un mare mincinos din start, urmarind doar sa te atraga acolo sa iti ia banii.

 

Poate ca un curs ar fi benefic pentru unii (nu toti sunt autodidacti!) pentru ca pune oamenii laolalta, unde poti discuta cu colegul, impartasi impresii, primi si oferi sfaturi, tips and tricks, etc. Cursul creaza o anume atmosfera, si acea atmosfera este suportiva pentru unii si stimulativa, ii indeamna sa invete, si ei pot asimila mai usor. Daca asta e cazul vostru (ma refer la viitori traderi), atunci mergeti la curs, platiti banii alocati, si priviti-i efectiv asa cum ar trebui priviti: ca o investitie in studiu. Dar sa nu va asteptati la mai mult, de genul angajare, fonduri (ale brokerului) pe mana voastra, ori sa va asteptati sa fiti traderi profesionisti imediat dupa cursul ala si sa faceti bani gramada (in cadrul brokerului, sau de acasa cu banii proprii), pentru ca in toate aceste cazuri veti avea o MARE deceptie!

 

Si acum haideti sa continuam discutia fara scuipaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Imi pare rau daca ...

well, am postat cam in acelasi timp, adica mai exact eu clampaneam la postul meu cand ati postat. Ma bucur ca am revenit (toti) la sentimente mai bune, si retrag partial ce am scris in postul precedent (acolo unde va intrebam mai dur daca ati investit bani prin Iordaki si i-ati pierdut). Deci sorry.

 

Partea cu cursurile pe bani, ramane. Hehe, nu scapati de mine de tot... :tongue:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

@Markofx, aici fiecare isi poate exprima punctul de vedere. Ai facut-o si tu, au facut-o si altii... Diferenta este ca atunci cand te inregistrezi pe vamist si primul lucru pe care il faci este sa iti dai cu parerea in threadul asta fara sa reprezinti oficial Teletrade, parerea ta nu o sa cantareasca prea mult pentru cei mai vechi de aici. Atentie, NU spun ca parerea ta nu e buna sau ca nu ai dreptul sa ti-o exprimi, dar nu te astepta sa fie luata in serios. Asa ca esti "improscat cu patlagele" nu pentru ca ii vorbesti de bine pe cei din teletrade, ci pentru ca ii vorbesti de bine pe cei din teletrade inainte de a demonstra ca parerea ta este demna de luat in seama.

 

Pe de alta parte, pe Iordaki il cunosc personal atat eu cat si alti forumisti (personal insemnand ca ne-am intalnit si in realitate, nu numai pe forum) si in plus, asa cum spunea si Tradelover, pana acum a dovedit ca nu e de ieri pe Forex. De asta, pentru mine si pentru cei vechi de aici, parerea lui Iordaki ca conta mult mai mult decat parerea ta.

 

@Teletarde (Marcel), apreciez ca ai luat atitudine, dar as fi preferat sa incerci sa demonstrezi ca sunteti corecti, nu sa iti faci in continuare reclama. Nu schimbi cu nimic imaginea companiei daca procedezi asa cum ai facut-o tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.