Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

Iti dau eu 100 K in PAMM daca imi demonstrezii ca stii ce faci, si esti profitabil.

 

 

 

In ce consta demonstratia ?

 

Cei de la Profit Point au conditii clare si asteptari targetate bine definite, ii vad mai in avantaj pe ei decat pe un "investitor" despre care habar nu am cine e, ce stie despre piata si la ce profit si comisioane sa se astepte ... am mai patit cu unul care avea cateva zeci de mii si credea ca daca ii da cuiva sa "joace la bursa" (sic!) , are sanse sa devina milionar peste noapte ... si-a retras banii dupa 2 luni, cu toate ca i sa zis clar ca in trading daca faci randament 6% lunar esti boier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@danpav pai pe tine nu te-au luat de pe strada ? ai vreun studiu de specialitate sau statement pe cont personal care sa te faca atractiv pt o firma de trading serioasa ?

 

Nu m-a luat de pe strada... Si nici cei care administreaza conturi la ei, nu-s luati de pe strada; i-a invatat ceva inainte sa le dea banii pe mana ...

Ma intrebi pe mine de studii si altele de parca as fi aplicat pentru Goldman Sachs :)) Uiti, poate, ce tara e Romania si la ce nivel de dezvoltare este piata financiara aici .... Tu, daca esti atat de tare, de ce nu aplici la "o firma de trading serioasa" .... Sau, macar, da-mi exemplu de una, un alt nume de firma care ofera asa ceva in Romania... Sau, baga-te tu la una pe care o stii tu de oriunde din lume si da-ne exemplu... asa , sa punem intrebari doar sa ne aflam in treaba, poate toata lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Iti dau eu 100 K in PAMM daca imi demonstrezii ca stii ce faci, si esti profitabil.

 

 

 

In ce consta demonstratia ?

 

Cei de la Profit Point au conditii clare si asteptari targetate bine definite, ii vad mai in avantaj pe ei decat pe un "investitor" despre care habar nu am cine e, ce stie despre piata si la ce profit si comisioane sa se astepte ... am mai patit cu unul care avea cateva zeci de mii si credea ca daca ii da cuiva sa "joace la bursa" (sic!) , are sanse sa devina milionar peste noapte ... si-a retras banii dupa 2 luni, cu toate ca i sa zis clar ca in trading daca faci randament 6% lunar esti boier.

 

 

 

E simplu, trebuie sa prezinti un istoric profitabil de minim 6 luni pe un cont real cu o medie la Take Profit mai mare ca media Stop Loss.

Editat de Alchemist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

take profit si stop loss sunt niveluri si nu profituri sau pierderi in sine.

profit factor >1 este mult prea putin ca si conditie.

ar trebui ca medie de pierderi sa fie intr-un anumit nivel de risc comparativ cu valoarea contului si de winrate ca sa stii cat anume a riscat.dupa aceea un profit factor macar mai mare decat 1.2 .

dar eu as avea si un test suplimentar inca dinainte sa se intample astea 6 luni.

puterea unei teorii sta in capacitatea ei de predictie si nimic mai mult.

Editat de Deltatrade
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, trebuie sa prezinti un istoric profitabil de minim 6 luni pe un cont real cu o medie la Take Profit mai mare ca media Stop Loss.

 

 

 

Chiar ca-i simplu ... Pai, mai ramane sa fac rost de bani de un cont real de minim 5000$ pe care sa tranzactionez 6 luni, si dup-aia ne punem pe treaba .... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@danpav eu nu ma pot duce la o firma sa le cer fonduri in administrare daca nu am un track record pe cel putin un an (cu cat perioada e mai mare, cu atat mai bine) pe un cont pe care sa fi folosit tot timpul aceeasi strategie. Altfel ma simt ca si cum m-as duce la ei la cersit. In Romania nu cred ca e nici o firma de forex serioasa, sunt tot felul de flamanzi si de vagabonzi pusi pe furat.

 

edit: in general, la orice firma serioasa, traderul percepe 20-30% din profituri.

un profit de 50% anual care e destul de bun, la un cont de 5k ar insemna ca traderului ii raman ~600

nici un trader serios nu se incurca cu asa ceva.

Editat de gubyiq
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ danpav

Nu trebuie sa te simti jignit,  Dane. Nu-ti vor da un cont REAL in administrare, pt ca nu au asa ceva. Toate sunt niste demouri, asa-zise conturi din Asia (Hong Kong, parca). Teletrade si restul, sunt doar niste escrocherii care vand vise contra taxa de scolarizare, pe aia se bazeaza ei. N-au nici un cont real. O sa te lamuresti si singur, nu esti nici primul, nici ultimul care a cazut in plasa. Sunt niste escrocherii rusesti, raspandite in Bucuresti, Cluj, Timisoara, Ungaria, etc. Managerii care predau cursurile isi iau comision din cati cursanti au, daca nu au nr-ul minim, nu iau nici un ban. Am un om ininterior, la Cluj care in mare mi-a cam explicat sistemul...

Cea mai mare greseala pe care o poti face e sa investesti bani personali, ca si pe asta se bazeaza. daca te miros ca ai niste banuti, pe loc te vor ``vraji`` sa-i investesti!!!

Nu vreau sa te jignesc, dar am simtit nevoia sa intervin pt ca stiu ca de fapt e o escrocherie, nimic altceva! Niciodata nu va tranzactiona nimeni conturi realae cu escrocii astia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ danpav

Nu trebuie sa te simti jignit,  Dane. Nu-ti vor da un cont REAL in administrare, pt ca nu au asa ceva. Toate sunt niste demouri, asa-zise conturi din Asia (Hong Kong, parca). Teletrade si restul, sunt doar niste escrocherii care vand vise contra taxa de scolarizare, pe aia se bazeaza ei. N-au nici un cont real. O sa te lamuresti si singur, nu esti nici primul, nici ultimul care a cazut in plasa. Sunt niste escrocherii rusesti, raspandite in Bucuresti, Cluj, Timisoara, Ungaria, etc. Managerii care predau cursurile isi iau comision din cati cursanti au, daca nu au nr-ul minim, nu iau nici un ban. Am un om ininterior, la Cluj care in mare mi-a cam explicat sistemul...

Cea mai mare greseala pe care o poti face e sa investesti bani personali, ca si pe asta se bazeaza. daca te miros ca ai niste banuti, pe loc te vor ``vraji`` sa-i investesti!!!

Nu vreau sa te jignesc, dar am simtit nevoia sa intervin pt ca stiu ca de fapt e o escrocherie, nimic altceva! Niciodata nu va tranzactiona nimeni conturi realae cu escrocii astia!!!

 

Mie nu mi-au cerut nici un ban pentru cursuri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ati umplut mailul cu discutii iarasi. Sa inteleg ca nu s-a terminat cu povestea cu Teletrade. 
Pt cei noi .. va rog sa intelegeti ca pe voi Teletrade nu va angajeaza. In primul rand Teletrade are foarte putin de a face cu firme din Cucuietii din Vale care se tot deschid nu numai in Romania, ci in tot estul Europei si se afiliaza cu Teletrade, care n-au nimic de pierdut, si care altceva, de aproape 8 ani incocace, nu face nimic decat sa vanda cursuri ( a se vedea ca firma pacii nu are decat sala de cursuri si nu de trade). Probabil ca ar face si altceva, dar uite ca traineru din Cucuietii din Vale nu stie a invata un trader a fii profitabil, si nici nu are nici un interes. Da, firma afiliata Teletrade, scoate bani si din faptul ca face reclama la teletrade, si ca aduce oamenii noi in platforma, si are si din spread, care la mana a 6-a ii imens, dar banu gros il scoate din cei multi ca voi care platesc cursul. In loc sa platiti cursul mai bine investiti voi banii vostrii intr-un cont, la ce broker vreti voi, si va asigur ca invatati cu mult mai bine.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.