Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

De ce sa ii pierd pe o tzeapa, ăștia sunt la fel ca aia care îți promit ca îți găsesc de munca afara. Îți dau un cont demo de 5000e 'cica real' și ce șanse ai sa faci profit pe el? Tu ai da 5000e la unu care nimerește un test? Eu de 5 ani îmi dau cu forexul în cap. Dacă eram bazat luam 15000e din banca cu dobândă de 10%/an și eram la mare nonstop! Închideți topicul cu țeparii ăștia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai inteles, sa iti desenez, un trader care face un curs si trece un test (poate cu noroc), nu are cum sa faca trade pe 5000e reali. in mintea mea nu pot crede ca exista tampiti, (dar sa nu uitam ca traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul") (contul ala care ti-l da teletrade e tot un demo, ca daca erau ei profesori nu aveau nevoie de elevi sa arunce aia cu banii)

tu ai da 5000e cuiva care trece un test si a vazut mt4 o luna?

acum un an aveam 10k de la un prieten, broker ca sa fac trade pe el. am refuzat. pierd banii mei nu ai altora. am deja frigiderul plin.

eu am 5 ani in spate si nu mi-as da 5000e pe mana. am avut 1000e si am pierdut deja jumate din ei. acum mai am de recuperat 200. 

daca dadea forexul afara din mine ma duceam la banca si luam 15k si faceam eu 10%/luna. cu 1500e/luna traiam si eu linistit. 

mintea mea  financiar accept o pierdere de 1000 fara sa am insomnii.

daca vroiam sa arunc cu banii ii puneam la ruleta pe toti all-in.

 

revenind la teleastia, nici 10 cursuri la ei nu o sa te faca trader. trader esti cand deschizi un cont real de 100e si incepi sa vezi cum ti-o trage piata.

 

ma pregatesc de testul suprem ca mighty vine cu banii. daca iau testul o sa fiu super trader de 5000e. :D wow ce salt o sa fie intr-o saptamana!

mighty arata banii...

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

     Oameni buni voi nu ati inteles ca traba asta este doar inca un mijloc de a rotunji incasarile companiei. In 2014 omul e mult mai grijuliu cu proprii bani fata de cum era in 2000 cand te suna un broker si tu virai imediat bani in contul firmei de brokeraj.

     Acum metoda asta e deja fumata si ca in orice bussnies trebuie sa cauti noi oportunitatie pentru ati mentine compania pe piata si cei de la Teletrade a gasit metoda cu scolitul (cursul asta de 2 bani) care pentru cine nu cunoaste poate parea plauzibil si realizabil, asta daca nu-si foloseste rationamentul ca sa puna in balanta  logicul cu realitatea (daca ar fi asa simplu oare si-ar mai pierde vreamea cu invatul omului de rand in loc sa puna mana pe treaba si safaca bani ?)

    Sa fi trader nu este asa de simplu cum pare in ochii celor de teletrade. Vi dai bani faci un curs si esti trader peste noapte.  Cheia in trading este autocunoastera care se inparte la randul ei in disciplina, fler, charm si acceptarea realitatii asa cum este ea fara a crede ca poti schimba piata.

    E greu, dar asta e realitatea chiar daca va dezamagesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia este ca nu TREBE sa faci curs sa fi trader peste noapte. Trebe sa depui BANI REALI intr-o platforma si gata esti trader, cu cateva clickuri. E atat de simplu. Sunt brokeri care, daca investesti, iti fac toate trainigurile care le vrei, si care nu le vrei, iti trimit tot felul de semnale, samd, si te invita la toate webinariule din lume. Am gasit numar de telefon sa fac reclamatii la firme care sa iti ceara bani pentru angajare. As vrea sa vad si eu o chitanta de la cineva care a platit cursul, sa vad exact ce taxeaza baietii astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.