Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

Dialog intre potential client si TeleTrade :

 

- Buna ziua, m-ar interesa sa fac niste cursuri prin intermediul dvs insa sunt cam sceptic dupa ce am citit parerile  de pe acest forum  http://forum.vamist.ro/topic/1743-teletrade/page-30 . Cum comentati afirmatiile acestea ?

 

Buna ziua,

Ma bucur sa citesc acest email, deoarece esti printre foarte putinii care
intreaba despre ce este vorba si care cauta sa afle si sa se lamureasca.
Dupa cum sper ca banuiai, lucrurile nu stau deloc in spiritul intalnit pe
forumul acela. In general se intampla ca din motive de toate felurile, sa
apara diferite comentarii negative si neadevarate. Acest fapt nu afecteaza
activitatea companiei si nu reprezinta un subiect important (si cei care
platesc sau sunt platiti pt. astfel de postari negative stiu asta), dar
poate aduce totusi un aport slab in masura de imagine a companiei pe
internet, in special in randul forumistilor sau a celor care isi petrec
timpul foarte mult postand si citind materiale din forumuri online. Sunt
scrise foarte multe comentarii negative pe acel link/forum, atat de multe
incat poate speria pe oricine, chiar si presedintele tarii. Asta cred ca
este si scopul lor, pana la urma, nu? Oricum foarte slab si logic sa fie
asa, pentru ca "minciuna are picioare scurte” si atunci cand te bazezi
doar pe invidie si pe inventii, neoferind macar o alternativa, nu poti
creste credibilitate decat atat cat vezi si tu singur.
Stiu ca te intereseaza sa urmezi cursuri. Din acelasi motiv cred ca ai
nimerit si pe la comentariile acelea. Nu stiu care este scopul tau si ce
iti doresti, adica de ce te intereseaza sa urmezi cursurile si Care
cursuri anume? Daca stiam, iti puteam recomanda ceva, imi permiteam sa vin
cu un sfat.
Indiferent ce cursuri vei face, cred ca un aspect la care chiar ai putea
sa iti ridici curiozitatea este faptul ca nu ai obligatia contractuala sa
lucrezi cu o companie anume!
Eu te rog sa privesti foarte personal totul ce este legat de cursuri sau
de dezvoltarea ta in general si evident de banii tai pe care ii investesti
in cursuri - caz in care trebuie sa pui burta pe carte; sau pe care
doresti sa ii obtii din tranzactionare. Dincolo de cursuri, de forumuri si
de orice, tu esti cel mai principal pentru tine si singur te rog sa iei
deciziile fara sa excluzi acest gand, oricat de egoist ar parea.

Catalin Chivu,
Echipa Profit Point Romania

 

 

Originalul aici : post-3825-0-47698600-1400749341_thumb.jpg

 

Pe scurt,  arta manipularii, fa o persoana sa se simta speciala si iti va manca din palma.

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum doamne iarta-ma sa te simti special citind un astfel de text? Face acuzatii nesustinute si apoi se da bun crestin. Iar gramatica, gizăs! "Cel mai principal". Multa scoala nu se cere... Chiar facand abstractie de asta, e o invarteala in jurul cozii si aruncatul pisicii moarte peste gard. Plus, la o companie serioasa nu raspunzi (mai ales in scris) fara aprobarea PR-ului/Dept. de marketing la o asemenea intrebare.

 

Dupa ce am citit ce e pe aici, am intrat si pe ministerul de finanate. Daca ei au profit, nu l-au declarat din 2012. Deci ce angajari fac ei? Despre CM sau ctr de agent nu se poate povesti.

 

Interesant e ca au ceva angajati (in Cluj). Ii tin 3-5 luni, le dau banutii promisi (acei 3500 de lei) dupa care, cum se scade sub target, isi iau la revedere. Treaba asta nu o inteleg. Ce ii pun pe aia sa faca acolo?

 

O sa sun la acep numar ca eu sunt "reclamanta" din fire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Eu tocmai ce am primit un cont de la ei, de o saptamana. Am verificat cu avocatul tatalui meu tot ce tine de colaborarea cu dansii, normal ca am fost ingrijorat dupa ce am citit tot ce scrie aici.

Ei sunt o firma care presteaza servicii de educatie pe piata FX si mai Intermediaza angajarea, cu contract de colaborare international, cu Optimum Invest. Acestia din urma sunt cei care iti dau contul si salariul. Dupa ce primesc salariul, declar impozitul pe venit si atat. 
Practic ei te invata, Optimum Invest iti da cont si te plateste iar Teletrade e brokerul. Mie mi-au zis ca daca voi pierde banii atunci colaborarea se termina. Varul meu a pierdut contul lor , in a treia luna :( ai voie sa pierzi maxim 20% din equity... oricum si-a luat banii si nu au fost deloc "situatii"

Am mari emotii pentru ca sunt la inceput de drum pe "real" (sub 6 luni) si sper sa nu pierd asa din prima, o sa mai urmaresc topicul si va tin la curent :P

Editat de fxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc la toti traderii si numai pipsi verzi... In primu rand am decis sa scriu si eu experienta mea cu baietii astia de la teletrade pentru ca vad ca unii le sar la gat si altii le sar in aparare. Experienta mea cu dansii e urmatoarea... acu mai bine de 4 ani am gasit pe ejob un anunt de la ei cu angajari ca administrator de conturi forex si se cerea  experienta . Avand aproape 2 ani de trade am decis sa imi incerc norocul..Baietii au raspuns repede la mailul meu si mi-au explicat in ce consta toata treba in sensul ca primesti acel cont in administrare (ma refer la cel demo) si trebuie sa faci cele 20 de tranzactii din care ai voie sa gresesti 4 parca..nu mai retin exact si conditiile de tp si sl. 

   Am incercat si am ratat am renuntat..Nu am pierdut nimic... Dupa inca 1 an gasesc un alt anunt asemanator dar sub o alta forma formulat si aplic din nou. De data aceasta au fost tot cei de la teletrade dar cu filiala din Timisoara.(prima data era Bucuresti). Nu imi spun despre ce e vorba la telefon in schimb ma invita la o discutie de afaceri. Eu fiind din Deva aproximativ 180 km de TM fac o programare si ma duc... Va dati seama ca indiferent de mijlocul de transport ales tot cheltui niste bani sa faci 360 de km intr-o zii sperand ca vei ajunge la un deznodamant.. Ma duc acolo frumos sunt poftit inauntru si intrebat daca am experienta de tranzactionare ...ce indicatori folosesc ce analize... etc si gata ... asta e tot...practic tot interviul a fost 5 min.Mi se spune ca voi primi un cont in administrare dar mai intai trebuie sa trec o examinare. Imi dau acceptul fara probleme si cu stupoare mi se face o alta programare peste 2 saptamani cu '' marele sef'' cel cu care vorbisem la primul interviu probabil era vreun aghiotant ceva,...

           Dupa o saptamana ma suna sa imi spuna exact cand trebuie mers pentru marele interviu moment in care intreb ca tot omul ca daca nu este posibil sa primesc anumite informatii telefonice nu de alta dar nu imi face placere sa bat 360 de km pe zii doar pt 5 min si alea fuserite iar raspusul este clar Trebuie sa veniti aici pentru ca este foarte important... Ma duc din nou ...la ''marele sef'' sunt poftit inauntru in biroul dansului iar acesta incepe subtil sa incerce sa imi vare sub ochi diferite cursuri de trade care sa va zic sincer erau aproximativ 1500 de lei la care ii spun politicos ca eu nu am venit pentru cursuri ci pentru job. Ma ia omu cu povesti si vrajeli referioare la cursuri si ma enervez atat de tare incat ma ridic de la masa si plec injurand de toti sfintii in gandu meu... 

   Concluzia mea e urmatoarea timp pierdut , bani si mai si 2 drumuri deva/timisoara nervi si stres degeaba. tot ce ii intereseaza e sa iti vanda rahaturile alea de cursuri care le gasesti pe internet moca.Iar referitor la contu in administrare cel real.... e improbabil sa il primesti iar daca chiar treci testul repet DACA atunci chiar nu ai nevoie de banii lor sa poti face bani . Intrucat conditiile lor sunt foarte grele in contextul in care sunt saptamani in care piata nu misca prea mult... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

Salut bigflames,

 

Acum 2-3 ani pe la topicul inceput de Magicianul , despre Linear Regression indicator, ai spus ca ai reusit sa transformi 50$ in 400$ in aproximativ doua saptamani. Ce s-a intamplat mai departe ? Ai continuat pe acelasi sistem sau l-ai abandonat ?

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

Salut bigflames,

 

Acum 2-3 ani pe la topicul inceput de Magicianul , despre Linear Regression indicator, ai spus ca ai reusit sa transformi 50$ in 400$ in aproximativ doua saptamani. Ce s-a intamplat mai departe ? Ai continuat pe acelasi sistem sau l-ai abandonat ?

 

 

 Salut ,

 

   De cateva ori reusisem din 10 $ sa ajung la 300 dupa care am clacato urat de tot.Nu o sa iti vina sa crezi dar si acum folosesc aceeasi indicatori si reusesc sa fac ceva treaba .. Am urmat un stil agresiv o perioada si am reusit sa ridic din 5$ pana la 140 dupa care am facut'o de oaie. Acu folosesc aceeasi indicatori dar am inceput sa stau mai mult sa astept si sa intru doar dupa ce consider ca am o confirmare cat de cat. Cu alte cuvinte am invatat sa fiu rabdator ca defapt asta a fost intotdeauna cea mai mare problema a mea si cred ca a majoritatea traderilor. Vor mult si repede dar uita ca tre sa fie si sigur :48:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba imi vine sa cred :) , ma surprinde putin dar in mod placut, atitudine de winner. Si eu cred ca problema e la disciplina si nu la sistem, cat timp sistemul da semnale majoritatea ok, e in regula. Continua tot asa , felicitari ca te-ai tinut de treaba. multi au renuntat la forex cand au vazut ca nu li s-au implinit asteptarile. 

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai vrea sa stii de cate ori am zis ca o las draq de treaba si ca imi caut sa fac altceva si ori de cate ori cautam ceva intr-un timp relativ scurt ajungeam sa inteleg ca totusi asta e lucru pe care eu cred ca as putea sa il fac cel mai bine si din care as putea sa am daca nu acum macar pe viitor cele mai bune rezultate... Mama ei de bursa.... :48:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.