Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Buna seara ,

 

In mare parte, va salut pe toti. Am avut rabdarea si am citit toate cele 30 de pagini ,31 mai exact despre posturi 30%onTopic si .. hmm 70%offTopic despre TeleTrade,respectiv ProfitPoint. Exact cam ca aceleasi procente , pe care eu teoretic daca maine platesc 600ron trebuie sa le obtin, dupa cele 2 saptamani de "practica" la aceasta firma. 

 

Ca sa derulam povestea mea -> bestjobs -> Account manager -> 3500ron -> WOW Easy money ! E de mine -> APLICA ACUM => Am fost sunat dupa numai 2 zile de cand am aplicat !

 

La acest job au mai aplicat 175 persoane.
Adaugat acum 31 zile, expira maine.
 
Ba esti nebun ? Sa fiu eu oare ? Din 175 de persoane , norocosul ?  -> Merg la interviu , si din start am fost abordat ca THE ONE ! Din vasta mea experienta, interviul a fost unul de nota 10. Biroul super ok, modern, o secretara bunicica ea asa ,frumusica si atenta , la interviu povesti, despre bani, 3500ron, avioane etc. A fost bine frate`, 3500 ron ! E DE MINE !  Pana cand am inceput cursul , si m-am intalnit cu un prieten, care la fel aplicase si a fost selectat din sutele de aplicanti !  HMMMMMMMMMM ? WTFYAYO? 
 
Per total cursul a fost ok, am inteles 25% despre ce este vorba, cum vine euro, si cum scade dolaru, ce inseamna piata Forex. Vin dintr-un domeniu total opus . Inginerie , santerisme si chestii din astea marunte, tepe luate pe la patronasi , care iti promit 2500 si iti fac contract pe 400 ron cu 2 ore , ca sa nu plateasca ei la "stat" si iti dau tie sa ii duci la nevasta acasa ,si cand termina lucrarea baga firma in insolventa si tu , esti tanar , esti inginer , treci peste , ca asa te imbarbateaza familia. 
 
Colac peste pupaza, cine o mai fi scos vorba asta, am lucrat cu ani in urma , prin 2010 ca operator baze de date. Am un talent in a "verifica" anumite informatii pe care le primesc, si why not ? MOCA ! CA de asta avem internet !  Si v-am gasit pe voi baieti cucuieti, si ma bucur chiar ! Mi-ati spart visul de a ma imbogati peste noapte. Lucram de acasa, era totul frumos, castigam bine, 20% din 5000coco nu e chiar greu de facut, cand eu am apasat pe un cont demo BUY la GOLD, si am facut in 10 minute profit 540pups. O sa va scriu pe toaca, pentru ca mi-ati ruinat my American Dream. Deja ma vedeam la Las Vegas , cu sutele de dolari ,cum de pe telefon tranzactionam ! OF... 
 
Apropo, vorbind de Las Begas, voi stiti ce inseamna STACKING
 
Eu ma duc maine, adica azi sa iau acel test banal cu 10 intrebari si 2 poze cu grafice tip invert H&S si double bottom, dupa care vreau sa va ganditi ca poate , ca o comunitate ce suntem, putem sa invingem acesti sarlatani ? 
 
Aveti tema pentru acasa. O zi buna , chiar daca e ora ,care este ! 
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@danpav prin februarie intrasei in business cu teletrade si erai entuziasmat, desi ti-am argumentat logic ca iti pierzi timpul cu ei.

 

ceva feedback ? :x

 

 

Scuze pentru ca raspund asa greu, am stat mai mult pe la concurenta ( fxtrader) ...

 

Da, feedback ...

 

Inca n-am pierdut tot timpul , mai am inca mult de vazut ce si cum...

 

Am facut pauza cu ei din februarie-martie pana in mai cand m-au contactat din nou mai insistent ... raspunsul este : colaboram ... detalii nu dau public, nici privat :) Toate bune si frumoase pana la momentul de fatza :)

Editat de danpav86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca voi nu vreti sa cooperati : 

 

Staking (http://static.pokerstrategycdn.com/front/static/flags/en/small.gif)

În general, termenul staking presupune că una sau mai multe persoane îi oferă unui jucător de poker bani cu care să joace. În cea mai favorabilă situaţie, cel care a împrumutat bani primeşte înapoi suma "investită" la care se adaugă un procent predeterminat din potenţialele câştiguri.

Există numeroase tipuri de înţelegeri staking. Staking-ul este posibil atât în cazul turneelor cât şi în cazul jocurilor cash.

De exemplu, în jocurile cash, jucătorul primeşte stacking pe un anumit număr de mâini. În ceea ce priveşte turneele, un jucător poate primi stacking pentru un singur MTT sau pentru un anumit număr de turnee SNG.

Scopul staking-ului pentru persoana care primeşte banii, este acela de a reduce variaţiile turneelor MTT sau acela de a avea posibilitatea să joace la limite pe care bankroll-ul actual nu i le permite. Pentru cel care oferă aceşti bani, scopul este acela de a obţine un profit cât mai mare . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca datele problemei sunt in felul urmator : 

 

-sunteti o comunitate de traderi ;

-eu am absolvit acest curs, si trebuie sa incep practica : 600ron

-eu am banii astia dar nu prefer sa ii pierd -> trebuie sa imi gasesc o persoana , sau un grup de persoane care sa ma "stackuiasca" pentru a putea ajunge la proba de foc :

"examenul de 5 zile, 1 cont demo cu 10.000$ 20 tranzactii . 14/6 "

 

Deoarece traim in epoca tehnologiei de varf, teamviewer, conferinte skype, etc.etc.   voi ma ajutati sa trec acel test, dupa care eu returnez stack + potential procent din acei 1000 $ promisi pe luna (Si aici vorbim de statistici, detalii de procente castigate lunar, etc,etc,etc ) .

 

Daca cu ajutorul vostru trec testul  e WIN/WIN, voi va primiti partea invetita , eu personal trimit banii stackuiti + procent din acei 3500 lunar (conform contract, sau intelegere ca suntem oameni) .

 

Daca nu trec testul, e WIN (pentru mine, ca am reusit sa invat mult mai bine ce, si cum se  tranzactionez)/LOOSE pentru voi ca teoretic investiti 100ron /200ron pe care eu teoretic nu pot sa ii returnez. 

 

Nu e nici un scam , inselatorie, sau vreo idee piramidala de a face bani . Doar o propunere de colaborare, prin care sa patrundem in sistemul profitpoint. Probabil sunt pe acest forum si personaje din cadrul firmei si putin imi pasa, pentru ca ei castiga din "curs" si din "spread" 

Inca astept pareri , si trebuie sa va ganditi ca eu nu imi doresc sa "fur" nimic de la voi, ci doar sa pot sa imi croiesc un inceput de cariera ca trader :).  

 

Sau simplu, depun 10$ si "ma joc" dupa zecile de strategii de pe internet. Dar, prefer sa "ne jucam" cu 5k... 

Editat de Gsheet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta expresie este suprarealista ! - ei castiga din "curs" si din "spread" 

Brokerii iau cotatiile de la Thomson Reuters si asigura legatura cu platforma traderului , si fiindca tranzactionezi in marja nu ai acces la piata interbancara cu jumatati de masura , unde se cistiga din curs sau din spread ?

 

 

FX Matching Thomson Reuters Matching is the leading anonymous electronic matching service for the FX market.

Thomson Reuters Matching is an anonymous electronic matching application for the foreign exchange market.

Thomson Reuters Forward Matching provides real-time executable prices for 85 currency pairs and tenors ranging from overnight to one year. It is currently available in over 45 countries and more than 800 banks subscribe to the service.

Thomson Reuters Spot Matching is the leading anonymous electronic trade matching system for the interbank Spot FX community. With over 1,100 subscriber banks, it offers unbiased access to real-time executable process on 80 spot currency pairs.

Thomson Reuters Matching for Prime Brokerage allows prime broker clients to trade in the name of a prime broker with anonymous direct market access.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici un 'stake' : nu-ti mai pierde vremea cu ei...teletrade e in business-ul de inselat naivii intr-un mod acoperit legal (banuiesc, de nu i-a inchis nimeni pana acum) nu de a le da 1000$ lunar =((

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, daca ceea ce fac ei ziceti ca este legal, atunci, unde este inselatoria , pt ca eu nu o vad ... daca inseala, cum inseala si in ce fel ? Te simti inselat daca dai cateva sute de lei pe un curs intr-un domeniu despre care nu stii o iota ? Te simti inselat daca ti se zice "daca esti foarte talentat la asta, noi iti dam 3500 de lei lunar." ? Unde este inselatoria?  Eu asta nu inteleg .

Editat de danpav86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, daca ceea ce fac ei ziceti ca este legal, atunci, unde este inselatoria , pt ca eu nu o vad ... daca inseala, cum inseala si in ce fel ? Te simti inselat daca dai cateva sute de lei pe un curs intr-un domeniu despre care nu stii o iota ? Te simti inselat daca ti se zice "daca esti foarte talentat la asta, noi iti dam 3500 de lei lunar." ? Unde este inselatoria?  Eu asta nu inteleg .

Cred ca te uiti cam mult la "Romanii au talent". In forex iti trebuie orice( rabdare,auto-control, intuitie, prevedere, etc), dar nu talent. Cu talentul te nasti, vocatia ti-o poti descoperi. Iar daca poti sa faci bani din forex, primul lucru care nu trebuie sa conteze este factorul timp. Daca oamenii astia te conditioneaza de timp, uita de ei. Folosesc o metoda pe care au verificat-o atât alții, cât și ei pe alții. Dacă reușeau mulți, fii sigur ca ar fi schimbat metoda, sau ar fi lucrat acolo unde altii au castigat, tocmai ca următorii "talentoși" să nu mai aibă asemenea noroc. Iti dau un exemplu pe care il poti verifica: acum GBPUSD este la 1.713, dupa ce anul trecut pe la inceput era pe la 1.48.  Eu sunt convins ca GBPUSD va ajunge sub  1.69 in maxim 3 luni de la momentul la care Carney va anunta cresterea dobinzii de referinta (presiunea pe ei e destul de mare, echivalenta cu presiunea pe ECB din martie2011, deci nu e banc ziaristic), dupa ce va face un salt pina pe la 1.73-1.75. Deci, daca ai rabdare sa shortezi de la 1.73 la 1.69, castigi 400 de pipsi, dar pozitia o poti tine dechisa vreo 4-5 luni, dar e posibil sa sara la 1,75-1.77, intre timp. In toata aceasta ecuatie timpul este factorul esential.

 

Daca nici cu exemplul meu nu te-am convins ca intr-o luna poti sa ai 70% sanse sa faci 7 tranzactii pe pierdere, lucru pe care nu l-ai face daca ai avea timp unlimited, atunci....GO PLANET! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.