Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

Inselatoria consta in faptul ca te taxeaza pe un curs (n-au dreptul moral sa tina curs de trading atat timp cat ei nu sunt traderi profitabili) in ideea unui iluzoriu salariu de 3500ron/luna.  Aceste conditii sunt puse in asa fel incat nimeni sa nu ia testul decat prin noroc. Pentru un incepator naiv este creata aparenta de test serios prin care se cauta cei mai buni traderi, cand de fapt in realitate acele conditii n-au nici o legatura cu tradingul profitabil. Am citit cred toate cartile existente pe piata despre traderi cu adevarat de succes...n-am gasit la niciunul conditia sa aiba un minim de tranzactii pe zi, dimpotriva.

Pe bune? :))

 

N-au dreptul moral sa tina un curs atat timp cat ei nu sunt traderi profitabili? Eu stiu cel putin o persoana de acolo care e un trader profitabil. Tu ii stii pe toti? Sau spui doar asa, ca suna bine...? Si oricum, treaba cu dreptul moral, ma face sa rad, daca nu ar fi trist...

 

Este creata aparenta de test serios? Dupa ce am facut cursul, si eu si celalalt coleg am inteles exact cat de ”serios” este. Chiar pe aici , va intrebam inainte de a-l da a doua oara daca nu cumva tine de noroc, si daca ati putea sa imi dati niste sfaturi... Asa ca doua concluzii: una, daca acel curs nu ar fi fost destul de ok, nu as fi inteles cat de greu este sa il treci...si a doua: nimeni de aici nu a fost in stare/putut sa imi dea niste indicatii/tipsuri, doar multe explicatii ca este o inselatorie....

 

Ai citit toate cartile existente pe piata???? Pai ori nu ai mai avut timp sa mai faci si trading, ori, ai exagerat un pic. In format scris sau digital, caci daca le ai digital, m-ar ajuta si pe mine si pe altii sa imi trimiti toate cartile...cel putin o sa am ce citi, daca la trading nu o sa reusesc...

 

”n-am gasit la niciunul conditia sa aiba un minim de tranzactii pe zi, dimpotriva.” Adica exista la unele firme conditia sa nu ai nici o tranzactie intr-o zi, sau la ce se refera acel ”dimpotriva” ?

 

Daca aceasta postare a mea pare offtopic, nu este. Incerc sa atrag atentia despre cat de ”clar” le pare unora ideea de a demonstra o inselatorie...

 

PS: Cel putin la demo, am cont in care fac scalping, si am dat si peste 50 de tranzactii intr-o zi, in conditiile celor de la profit point. Si am iesit/ies pe plus. Bineinteles ca as fi putut sa dau o singura tranzactie, sa astept una doua saptamani, si sa am acelasi profit. Dar asa imi place mie, in plus, nu mai depind de nici o stire, cum ziceam: fiecare cu drumul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca un lucru pentru gubyiq :

Daca nu esti un trader profitabil nu inseamna ca nu poti tine un curs decent despre forex. Stiu oameni care ti-ar vinde si un mar stricat pe bani buni, si le-ai si multumi. Care pot sa tina niste cursuri extraordinare despre vanzari. Dar care s-au lasat de mult de a face vanzari efectiv. Din motivele lor. Sunt medici care nu au mai practicat meseria lor de mult timp, si care nici nu au fost cine stie ce medici, dar care insa au pregatit oameni foarte buni in domeniu, sau au ajuns sa conduca spitale de foarte buna calitate.

Exista oameni care pot sa te invete sa faci agricultura fara sa fi pus mana in viata lor pe sapa...

 

Cred ca ai inteles ideea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca n-au cum sa fie profitabili pentru ca alea nu-s conditii puse de un trader adevarat...totul, de la perioada de desfasurare a 'examenului' de numai o saptamana pana la ultima conditie, cea cu 70% tranz profitabile, 30% pierzatoare imi indica faptul ca respectivii n-au de a face cu tradingul.

hai mai lasa-ma cu povesti de astea 'stiu eu un trader profitabil' ca nu m-am nascut ieri...daca aveau aia asa ceva ii puneau statementul auditat aici sau la ei pe site

am citit toate cartile cu si despre traderi profitabili, nu toate gunoiale scrise de diveri marketeri

spor la pierdut timp si bani cu teletrade @};-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce spui e pur si simplu doar parerea ta ... mie daca nu nu-mi demostrezi cu lucruri concrete ca e o inselatorie, nu te pot baga in seama ... sa spui ca nu au dreptul moral sa tina un curs, nu e nici pe departe un lucru concret .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domnule danpav86,o sa-ti spun povestea mea personala legata de aceasta chestiune,si tu trage singur concluziile:am facut acest curs online anul trecut cu 350 RON(nu stiu daca mai e posibil acum online)Dupa curs,am cerut o luna de ragaz pina la examen,timp care mi s-a acordat.In acest rastimp am simulat un examen exact dupa regulile lor,la care am obtinut tot ce cereau ei in regulament.(20 de tranzactii cu +- 50,scor 14-6 etc etc.)Logic nu mi s-a luat in considerare,nefiind oficialApoi am dat examenul oficial dupa aceleasi reguli,pe care din nou l-am promovat.Am semnat contractul cu ei,dar din motive pe care nu vreau sa le comentez acum,am pierdut in prima luna 1000 de dolari din cei 5000 si toata treaba  a picat.Anul acesta din intimplare am dat de Profit point si am luat legatura cu ei.Mi s-a acceptat sa dau din nou examenul,la care am reusit un drawdown de 65 %,dar n-am reusit sa fac cele 20 de tranzactii ptr ca in acea saptamina volatilitatea pietei a fost foarte scazuta.Desi din cei 10000 de dolari virtuali am facut 14098 in 5 zile,nu s-a luat in considerare ptr ca n-am avut 20 de tranzactii(o idiotenie de altfel)Aramas intelegerea cu ei sa-mi deschid un cont demo de 5000 de dolari si sa fac in 2 luni minim 40 de tranzactii,cu profit de minim 20% pe luna,intr-un cuvint sa fac 7000 din 40 de tranzactiim in 2 luni,si apoi mai vorbim.Am facut-o si pe asta,am in contul demo 15725 de dolari din cca 25 de tranzactii,fara niciuna pierduta,dar tranzactionez dupa regulile mele,nu ale lor.Mai am o luna de tranzactionat,si o sa-i sun din nou de curiozitate,nu stiu daca la halul in care sunt de rigizi o sa-mi ia in considerare contul realizat.Daca mai vrei si alte amanunte,putem gasi o modalitate de a discuta in privat .Cu respect,myke58

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

myke58 cu respect. am un prieten care a fost intr-o firma cu angajari pentru munca in strainatate si el era cel care dadea interviurile cu oamenii. angajau o secretara, un om pentru interviuri si dadeau anunturi. luau 1 mil pentru actele din dosar. dupa 2 luni si-a dat seama ca e tzeapa. fa si tu un calcul daca nu e mai rentabil sa gasesti niste fraieri sa le prezinti niste scheme forex.

 

poate nu ai citit tot topicul dar chiar daca iti arunca un cont real in fata cu 5000usd nu trebuie sa fie si real, poate fi binemersi un demo in honolulu. ce sanse ai sa fii tu trader profitabil pe termen lung?

 

oamenii chiar nu au intentie sa angajeze. daca erau asa buni nu erau ei traderi? mai aveau nevoie de unu dupa strada sa ii dea 5000e pe mana? da-mi si mie 5000e sa fac trade pentru tine, am trecut testul de la kktrade. imi dai?

 

unul care o tine in continuare cu kktrade ca sunt oameni seriosi nu e prost, e handicapat mintal.

nu o lua personal. 

 

in ziua de azi daca ai bani si vrei sa ii investesti iti cauti un pamm cu istoric bun si bagi bani, nu trebuie sa ii dai unuia de pe strada sa face teste pentru tine.

 

stii proverbul: prosti se nasc in fiecare zi, totul e sa ii gasesti. voi va duceti singuri.  :D

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul care o tine in continuare cu kktrade ca sunt oameni seriosi nu e prost, e handicapat mintal.

nu o lua personal. 

 

 

 

stii proverbul: prosti se nasc in fiecare zi, totul e sa ii gasesti. voi va duceti singuri.  :D

=)) =))  foarte corect

 

@dan_pav nu mai da minus ca pacaliciul, ia si citeste despre Madoff...oare cat i-a luat tipului astuia sa-si dea seama ca e vorba de frauda ? http://en.wikipedia.org/wiki/Harry_Markopolos

Iti recomand sa citesti si Wizard of lies

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii proverbul: prosti se nasc in fiecare zi, totul e sa ii gasesti. voi va duceti singuri.  :D

Cum e vorba populara, "se duce si(n)gur ca mielul la taiere".

 

Intr-o Romanie in care angajarile se fac pe baza de "PCR" (Pile-Cunostinte-Relatii), cum poate teletrade sa angajeze pe baza de "competente" ? Aici e o "inselatorie" pozitiva, de'asta mai sunt inca pe piata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banii de la mama si de la tata nu se pun. 

700 de ron pe un curs inseamna 70% dintr-un salariu din  provincie.

 

daca tu ai asa anunt http://www.ejobs.ro/personalizat/part--full-time--account/617873

si nu angajezi pe nimeni sau 1 din 100 este teapa pe fata. firma toata merge pe cursuri si nu pe trading.iar asta e o minciuna legal demonstrabila.

multi de aici si-ar fi bagat linistit banii in fni si caritas . creierase mici. 

in forex nu castiga nimeni pe termen lung. maxim cateva mii de oameni din milionul global.

daca nu stai sa citesti forumul sau daca il citesti si tot ca tine e... fie.

teletrade sunt tepari pentru ca promit angajarea si nu o fac .

teletrade sunt tepari pentru ca iti dau de inteles ca ceea ce inveti la ei este bun si tu esti prost daca nu ai success

cand de fapt toate cursurile de forex sunt maculatura si mai ales alea de la ei.

teletrade sunt tepari pentru ca nu spun nicaieri in anuntul de joburi ca trebuie sa platesti 70% dintr-un salariu .

teletrade sunt tepari pentru ca atunci cand faci cursul nu iti spune nimeni ca successul este foarte foarte rar pe termen lung.

daca ati fi fete atunci ati fi din alea pe un suc.

Editat de Deltatrade
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.