Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

contul de 5000 $ e sigur demo.

si pe mine m au mai cautat cei de la teletrade asta vara, dar nu ca sa mi dea ei bani pe mana, ci ca sa bag eu sa tranzactionez prin ei. primele mele notiuni in ale forexului au fost primite de la ei, eh ce vremuri domle.

si primul meu cont real CU BANII MEI a fost deschis tot la ei, vreo 8000$. ca broker forex, bun, nimic de zis, insa valoarea pipului enorma: 1pip = 10 usd.

acesta a fost si motivul pentru care am renuntat la ei.

asadar, inafara de reclama pe care le o faci, nuc red o iota din ce scrii.

bafta la trading.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

contul de 5000 $ e sigur demo.

si pe mine m au mai cautat cei de la teletrade asta vara, dar nu ca sa mi dea ei bani pe mana, ci ca sa bag eu sa tranzactionez prin ei. primele mele notiuni in ale forexului au fost primite de la ei, eh ce vremuri domle.

si primul meu cont real CU BANII MEI a fost deschis tot la ei, vreo 8000$. ca broker forex, bun, nimic de zis, insa valoarea pipului enorma: 1pip = 10 usd.

acesta a fost si motivul pentru care am renuntat la ei.

asadar, inafara de reclama pe care le o faci, nuc red o iota din ce scrii.

bafta la trading.

 

1. Contul de 5000$ e real.

2. Harif la toti brokeri valoarea pipului 1 pip=10$( eur/usd) spreadul difera.

La Teletrade spreadurile sunt mai mari in comparatie cu alti brokeri.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut harif, deci pana acuma vine in felul urmator treaba, eu am primit un cont de 5000 $, reali, iti garantez, scrie in felul urmator, Credit : 4000$ ,  Deposit - 1000$ , eu pot sa ma joc cu ei pana ce pierd cei 1000$, daca ii pierd am zburat, si pe langa, in contract scrie ca daca pierd ca un bou mai mult  de mia pe care ma lasa sa o pierd scot restul din banii mei, deci serios acuma, chiar contul ii real, si alta chestie pe care nu am inteleso, ai zis 1pip=10$, nu ai dat alte detalii, adica nu inteleg la ce te referi, pentru ca 1 pip = 10 dolari la un lot investit, la un 0.10 dintr-un lot ii 1 &, la 1000 de loturi ii 10000$ deci nu vad ce legatura are sau nu inteleg eu la ce te-ai referit.si legat de reclama, asa mai pe fata, astia m-o luat din gunoi si mi-o dat un loc de munca fara sa decartez nici un singur leu, si mi-au dat sansa sa fac ce chiar imi place la 22 de ani nu la 40 si sa nu ma angajez la ceva firma de contabilitate unde sa vreau sa imi scot ochii , cam atat :)))) imi cer scuze daca mi-am dat drumul asa deodata si va respesc opinia pentru ca sunt oricum nou si din cate vad  aveti mai multa experienta

Editat de Spielmann13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrie in felul urmator, Credit : 4000$ ,  Deposit - 1000$ , eu pot sa ma joc cu ei pana ce pierd cei 1000$, daca ii pierd am zburat, si pe langa, in contract scrie ca daca pierd ca un bou mai mult  de mia pe care ma lasa sa o pierd scot restul din banii mei, 

 

Sa inteleg ca daca pierzi 1000$, restul de 4000$ trebuie depusi de tine in contul deschis la Teletrade? Fa un printscreen la ce scrie in contract si pune aici. Teletrade stie ca sansele sa piarda cei 1000$ sunt mai mari, mult mai mari decat sa nu-i piarda. Asa ca de ce ar fi atat de naiv Teletrade ?

 

Dar in fine, daca nu pui un printscreen la contract, TOS si ce e acolo, vorbim degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa faca omu' cinste din primul salariu. Ar avea bafta multa daca o sa le ia macar 1000 de ruble ( adica 25 dolari ) ca si salariu.

 

 @Spielmann13 - Spune-ne si noua ce fel de clujean esti? Ții cu U.Cluj, CFR sau ...cu Primaru' Boc?

 

 

Spor la luat banii de la Ruși!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ca sa revin la valoarea pipului actual cu explicatii, iata urmatoarele:

- eu la teletrade am tranzactionat real cand inca nu inventasera smecherii pipetii. adica pretul era cu fix 4 zecimale - ex. 1.3423 . in rpezent acest pret este cu 5 zecimale adica 1.34235. primul pret era in pipsi, pretul actual e in pipeti. pipul prin 2007-2008 cand am trecut eu pe la ei era de 10 usd = 1 pip. pai nebuni sa fi fost sa fi ramas asa, ca in prezent ar fi insemnat 1 pipet = 100 usd. cu alte cuvinte in 20 pipsi din trecut la valoarea de 200 usd, ar fi fost 20 pipeti valorand 2000 usd. pai cat sa fie valoarea contului tau la ei?

 

apoi, vezi ca te contrazici. te or fi scos ei din gunoi, dar ai iesit si cu aia 1000 usd, pe care daca i pierzi esti pa. ca dovada ca cei 5000 usd reali, din care 4000 usd ai teletrade, sunt insa doar 1000 usd. cam asta joci tu. si mi se pare cam ciudata faza asa, pentru ca un cont mai mare, implicit atrage si un risc pe masura. riscul pe masura la cei 5000 e de fapt enorm pentru aia 1000 pe care te lasa sa i joci.

 

am scris ca si cu mine au incercat asta vara, si cand i am luat la intrebari de una de alta referitor strict la forex, au dat o cotita.

 

nu pot decat sa ti urez in continuare spor la pipaiala. dar mare grija cu riscul, expune te la 1000 usd si nu la cat e contul, ca aia sunt banii tai. atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

La fel cum si`au facut si altii introducerea, am citit aproape toate commenturile de pe cele 37 de pag. Ma numar printre cei care am facut cursul (600 lei) iar mai apoi, am luat si "testul" ...14 cu 6...l`am luat..ca sa nu ma pierd prea mult in detalii, astia`s niste nenorociti...raspunsul lor a fost, ca de fapt, pentru angajare, trebuie sa fac un curs ce ar costa 3600 lei..o alta chestie e ca imediat ce le`am comunicat de reusita testarii, am fost "intrebat" daca nu imi doresc sa investesc bani, in cadrul ofertei 1 usd = 1 eur....

Spielmann, nu stiu cine esti, dar mi`e greu sa te cred..si eu daca eram in locul lor, imi faceam 3-4 conturi doar pentru a contracara acele reclame negative, venite din partea "looserilor". Altfel spus, cu astia pierzi timp, bani si nu numai..eventual ramai cu 2-3 notiuni legate de trading. Din nou, Spielmann, scaneaza o mica particica a contractului, blureaza unde crezi ca e cazul si atunci voi pune si eu statementul de la testare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta n continuare.

ma mir inca cum stefan iti permite un asemenea limbaj cu injuraturi in text.

indiferent cat de nervos ai fi, bunul simt ar trebui sa primeze.

cat despre banii pe care nu te au pusa sa i investesti: "lasa ma vrajeala", cred ca inca nu stii cu cine vorbesti pe aici. chiar si acum ai scris ca dupa ce ti iei leafa ei sunt de acord sa o pui la bataie. adica iti sugereaza elegant ca, tati...daca vrei sa nu ti o iei de la noi, mai baga bani, baga bani... :))))

 

in rest, activitatea ta nu ne este necunoscuta. multi am trecut prin aceleasi experiente, insa ca sa sustii in continuare sus si tare cum ca sunt cei mai profi, cei mai cei.... ia i in brate, da i ai singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Pai da, nu ai voie sa divulgi contractul, pentru ca au nevoie sa dea teapa si la altii, de ce sa afle altii ? 

 

Eu chiar as vrea sa aflu ce fel de test e ala, nu pentru a lua cont in primire ci ca provocare, chiar sunt curios sa vad daca se justifica acel test, daca  e ceva de capul lui, sau e doar alandala, ceva gen analizele lui Cochintu de la Admiral Market .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Offtopic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.