Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

Imi cer scuze de limbaj! nu stiam ca este o regula, sincer cateodata cel mai bine pot sa iti exprimi cuvintele cand strecori cate un sa zicem asa "limbaj neadecvat":)) dar nu o sa se mai repete , harif, probabil sun exact ca o moara stricata, ideea e ca iti luai salarul, si poti sa faci ce vrei cu el, chiar mi-a zis mai demult, ca el ar face alte lucruri cu banii gen sa ii reinvesteasca cum am spus dar cum eu sunt student si sunt lefter cea mai okay decizie deocamdata ar fi sa dau cash-out la salar, inteleg ca toti sunteti contra si ca sunt nou deocamdata in industrie pe real, si pe contacte cu firme de brokeraj, dar ce vreau sa intelegi ca mie mi-au dat o sansa fara sa bag nici un singur leu, atunci cum as putea sa am o parere proasta?ii o parere total subiectiva, ca e corecta, ca e gresita, e problema mea, dar am citit o gramada de chestii pe forum care chiar nu le-am inteles, ca de exemplu ca au pipsi foarte mari si ca ala e motiv sa iesi de la ei, ca au 10 usd pip-ul, ii ceva absolut normal daca intrii cu un lot, nu vrei sa ai 10 dolari pipsi, intra cu un minilot nu te opreste nimeni, nu vreau sa zic ca stiu mai multe sau asa, dar serios asta nici macar nu poate fi luat in calcul ca un motiv de pro sau contra, n-are nici o legatura cu nimic,din nou, o sa am un limbaj adecvat in viitor, nu era intentia de a jigni doar de a-mi exprima nervii, am si eu putin bun simt sa stii :)) putin, dar il am

Editat de Spielmann13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Nu as fi vrut sa postez, deoarece nu imi place foarte mult dar acum asta e...

 

Oare colegul danpav86 promoveaza profit point sau are franciza de la ei? (adaugati si voi vvv .ro si scoateti spatiile)

tocmai / vreti-sa-investesti-in-actiuni-la-marile-companii-19467207 . html

 

 

Apropo, @ colegul spielmann13 din Cluj...arata-ne rogu-te si noua cateva tranzactii pe plus d-ale tale daca tot te-ai angajat la astia. Eu nu vreau sa fii 2 ani pe plus, stiu cat e de greu, mai ales la inceput, dar macar o luna de consecventa zi de zi.

 

Pentru toti cititorii acestui thread: nu aruncati cu banii pe geam!

 

Nu va invata nimeni sa faceti trade pe degeaba sau pentru 700 lei. Sau poate gasiti voi acum pe cineva sa facem un remake la karate kid :)

Editat de hypnos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu as fi vrut sa postez, deoarece nu imi place foarte mult dar acum asta e...

 

Oare colegul danpav86 promoveaza profit point sau are franciza de la ei? (adaugati si voi vvv .ro si scoateti spatiile)

tocmai / vreti-sa-investesti-in-actiuni-la-marile-companii-19467207 . html

 

 

Apropo, @ colegul spielmann13 din Cluj...arata-ne rogu-te si noua cateva tranzactii pe plus d-ale tale daca tot te-ai angajat la astia. Eu nu vreau sa fii 2 ani pe plus, stiu cat e de greu, mai ales la inceput, dar macar o luna de consecventa zi de zi.

 

Pentru toti cititorii acestui thread: nu aruncati cu banii pe geam!

 

Nu va invata nimeni sa faceti trade pe degeaba sau pentru 700 lei. Sau poate gasiti voi acum pe cineva sa facem un remake la karate kid :)

Ma bucur ca lucrezi de mult timp in acest busines. Astept un link de la myfxbook cu tranzactiile tale, sa vada si Spielmann13 cum se tranzactioneaza adevarat.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca lucrezi de mult timp in acest busines. Astept un link de la myfxbook cu tranzactiile tale, sa vada si Spielmann13 cum se tranzactioneaza adevarat.

Nu am vazut partea in care mentioneaza ca "lucreaza" in acest business.

 

Nu vad partea in care mentioneaza ca este trader profitabil.

 

Erau in postul initial inainte sa il editeze?

Editat de hill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma bucur ca lucrezi de mult timp in acest busines. Astept un link de la myfxbook cu tranzactiile tale, sa vada si Spielmann13 cum se tranzactioneaza adevarat.

Nu am vazut partea in care mentioneaza ca "lucreaza" in acest business.

 

Nu vad partea in care mentioneaza ca este trader profitabil.

 

Erau in postul initial inainte sa il editeze?

 

DA. Cred ca acum nu mai este de mult timp in afacere sau nu  este profitabil.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa pai am pierdut contul efectiv intr-o saptamana :)) a fost o scurta distractie de 5 zile, prima zi am facut vreo 70 de dolari, a doua chiar a mers bine, am facut cam 400 si ceva, a treia am pierdut vreo 200 , joi pauza, si in ultima zi am facut cea mai mare porcarie din lume, am cumparat aud/usd, a intrat intr-un retracement destul de mic si am zis perfect, am prins mai ieftin, mai intru cu un lot, si chiar atunci a zburat in jos si am cam pierdut peste 1000 in circa 2 minute, m-am blocat, am iesit din trade, sii cam atat , deocamdata stau pe tusa si ma mai joc pe demo pana imi strang ceva bani sa incerc cu miniloturi , ce am vrut de la bun inceput sa spun e ca eu nu incercam sa fac reclama ca cei de la profit point is extraordinari si ca nu stiu ce, incercam sa zic ca mie personal mi s-a dat o sansa, ce mi se pare gresit ii ca m-au pus sa tranzactionez cu loturi intregi,aia ii o porcarie, mai ales ca unui trader amator ca mine sa ii arunci din start pe real 10 dolari pip-u,oricum, ii ce ii, am facut si eu greseli de baza cand am intrat cu doua loturi, dar ce ii ca voi toti imi interpretati scurta mea poveste in einshpe feluri cand eu tot ce am vrut ii sa va povestesc experienta mea, nu ma intereseaza daca le-am facut reclama buna sau rea, eu is relativ multumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Spielmann13

Salut

 

Vorbeste te rog cu colegii tai si spunele sa ma angajeze si pe mine ca sa le fac si eu tranzactii. Nu o sa regrete.

 

O zi buna,

Vaxx

DD tau nu te califica.

Ai max DD 73%.

La Teletrade/Profitpoint  din 5000 ai voie sa pierzi maximum 1000 adica 20%. Pentru ca minim este 1 lot rezulta maxim pierdere 100 pipsi.

Tu ai frecvent DD > de 20%.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa pai am pierdut contul efectiv intr-o saptamana :)) a fost o scurta distractie de 5 zile, prima zi am facut vreo 70 de dolari, a doua chiar a mers bine, am facut cam 400 si ceva, a treia am pierdut vreo 200 , joi pauza, si in ultima zi am facut cea mai mare porcarie din lume, am cumparat aud/usd, a intrat intr-un retracement destul de mic si am zis perfect, am prins mai ieftin, mai intru cu un lot, si chiar atunci a zburat in jos si am cam pierdut peste 1000 in circa 2 minute, m-am blocat, am iesit din trade, sii cam atat , deocamdata stau pe tusa si ma mai joc pe demo pana imi strang ceva bani sa incerc cu miniloturi , ce am vrut de la bun inceput sa spun e ca eu nu incercam sa fac reclama ca cei de la profit point is extraordinari si ca nu stiu ce, incercam sa zic ca mie personal mi s-a dat o sansa, ce mi se pare gresit ii ca m-au pus sa tranzactionez cu loturi intregi,aia ii o porcarie, mai ales ca unui trader amator ca mine sa ii arunci din start pe real 10 dolari pip-u,oricum, ii ce ii, am facut si eu greseli de baza cand am intrat cu doua loturi, dar ce ii ca voi toti imi interpretati scurta mea poveste in einshpe feluri cand eu tot ce am vrut ii sa va povestesc experienta mea, nu ma intereseaza daca le-am facut reclama buna sau rea, eu is relativ multumit

Omule, ma bucur ca esti perseverent. Ce greseli poti sa NU faci cand tu esti incorsetat de cerinte??? Faptul ca ai pierdut, nu inseamna decat ca esti un trader normal. "Patronii" nu vor decit sa te ia flama si sa iti dai seama de potential.....si sa investesti.....si apoi sa pierzi.

 

Tu iti doresti sa tranzactionezi cu miniloturi ( 0.1 sau 10.000) . Eu ti-as recomanda microloturi. Eu tranzactionez de peste 4 ani, cu conturi de 15.000 euro, dar incep cu microloturi, adica 1000. Si... nu sunt pe pierdere.

 

....Si inca un aspect: daca vei tranzactiona 10 perechi valutare cu indici sau comoditati, nu te vad bine. Ce iti trebuia audusd? Crezi ca poti sa iti explici variatiile audusd cand stirile pe aud sunt digerate de tine de 8 ore iar amricanii abia se trezesc? Ti-ai dat singur raspunsul. Daca nu incepi cu eurusd, nu prea ai cum sa inveti...

 

Si .... te rog sa imi permiti o gluma . Daca vrei sa reusesti la Cluj, ori pleci, ori faci ca si primarul vostru. Adica, intii trebuie sa te arunci in cap la tv( cauta pe youtube cu Boc la Andrei Gheorghe) . Te bagi? Vestea buna este : Clujul are suflet! ( ca de corp....nu avem ce spune....nimic nu e intimplator....clujenii se gandesc la suflet, restul e neimportant, ca in reclama cu gustul de la Orbit )

 

Apropos.....maidanezii din Cluj mai latra" Nooooo Haaaaaaam" ? sau au importat altii? :))

 

Sper sa nu te superi pe mine....daca te superi, citeste doar prima parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

....Si inca un aspect: daca vei tranzactiona 10 perechi valutare cu indici sau comoditati, nu te vad bine. Ce iti trebuia audusd? Crezi ca poti sa iti explici variatiile audusd cand stirile pe aud sunt digerate de tine de 8 ore iar amricanii abia se trezesc? Ti-ai dat singur raspunsul. Daca nu incepi cu eurusd, nu prea ai cum sa inveti...

 

valim1975

De ce ar trebui sa incepi sa inveti cu eur/usd? Alta pereche nu e buna?

Afirmi ca un european nu are voie sa tranzactioneze aud/usd? Gresesti amarnic.

Pe acest cont am tranzactionat doar aud/usd

Rezultatele pe ultima saptamana 44% profit.

Conteaza cum tranzactionezi nu neaparat ce tranzactionezi.

Am atasat rezultatul si tranzactiile.

post-7921-0-45542100-1424025779_thumb.png

post-7921-0-50977400-1424026383_thumb.png

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.