Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

da :) investesc tot timpu aproape toti banii si nu iau in considerare decat ca piata va merge in directia lor.Practic se poate ajunge la suma respectiva daca joci alba neagra in fiecare zi timp de 1 an de zile cu toti banii si iesi de fiecare data invingator. Ceea ce pe bursa e prea putin probabil. De asta spuneam ca money management e pauza.Tehnica cu 20 de pips pe zi in fiecare zii.Doar ca valoarea pipsului la un moment dat ajunge la valori ff mari si daca bagi o tranzactie pe - ti-a ciuntit cel putin jumate din cont si respectiv luna respectiva e compromisa daca nu chiar mai rau. Oricum mie personal mi se pare un lucru aproape imposibil de realizat si aici nu ma refer la 20 de pips pe zii ci la metoda respectiva de a face cel putin 100% din cont in fiecare luna timp de 1 an de zile. Teoretic merge practic as vrea sa vad cine are puterea asta de multiplicare. Asa bagi 1mil si dupa un an ar trebui sa ai 1,024 MILIARDE $.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am facut curs asta a fost o discutie intre mine si domnul director de acolo.ideea pe care se baza toata povestea era ca sa faci 20 de pips pe zii investind tot timpul 50-60% din cont. Ori mie mi se pare o metoda foarte riscanta si de money management nu mai zic ca este inexistent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

FULL/PART TIME - Trader pe Piata Valutara Internationala sau Account Manager , aceste sunt titlurile anunturilor ce le veti gasi pe site-urile de recrutare e-jobs si bestjobs.

 

Haideti sa va explic cum decurg lucrurile :

 

1. Cei ce aplica sunt marea majoritate necunoscatori , nu stiu ce este acela un trader sau cu ce se ocupa si aplica pt ca la fel ca noi toti ceilalti avem nevoie de un job pt a reusi sa traim .

2. TOTI cei care aplica sunt contactati si chemati la interviu . Desi in anunt sunt date cateva criterii dupa care ar fii alesi candidatii in realitate acestea nu se aplica.Oricine este interesat este chemat la interviu. Tocmai de aceea daca veti ajunge la un interviu ,veti observa ca pe hol mai asteapta cel putin doua sau 3 persoane intrucat interviurile se programeaza din 15 in 15 minute .

 

3. In cadrul "interviului" veti fi intrebati de experienta care o aveti ca trader si daca stiti sa tranzactionati. Daca nu aveti experienta in mod clar vi se va spune ca firma cauta sa angajeze oameni cu experienta ,insa pt persoanele ca dvs. firma pune la dispozitie DOUA MODULE : UNUL TEORETIC care este GRATUIT si dureaza 5 zile , si UN MODUL PRACTIC care dureaza 3 saptamani si costa 750 de lei.

 

In urma cursului teoretic se da un test pt a vedea cat de bine cursantul si-a insusit cunostintele.

 

In tot acest timp sunteti ademeniti de ideea unui job , cand de fapt dupa cursul practic la care veti participa , veti ramane fara bani ..si doar cu niste cunostinte de baza in tranzactionare . Nu va va angaja nimeni , pentru ca in contractul in care il veti semna , veti vedea ca in urma practicii va trebui sa dati o simulare in care timp de o saptamana va trebui sa tranzactionati trebuind sa indepliniti anumite conditii. Aceste conditii sunt daca nu imposibil , foarte greu de indeplinit , prin urmare nimeni nu ia simularea . Asadar ideea de job este doar O ILUZIE cu care sunteti ademeniti constant pentru a continua.

 

Nu ar fi nimic in neregula daca cei de la SC FOREX TRADING CONSULT SRL , adica TELETRADE D.J. , ar spune ca organizeaza cursuri de forex , insa astfel nu ar mai avea de unde sa scoata bani si nu ar mai ademeni asa multi oameni nevinovati care sunt disperati sa isi gaseasca de lucru .

 

Ar fi multe de spus , dar concluzionand : NU VA LASATI INSELATI DE SC FOREX TRADING CONSULT SRL , adica TELETRADE D.J., cum dealtfel de nicio firma care pretinde ca puteti invata forex in 3 saptamani si va garanteaza castiguri uriase .

 

Inainte sa va pierdeti banii , fiti foarte atenti , nu va lasati pacaliti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@olympia

 

Din cate stiu, conf. art 1221 Noul C.civ. care defineste leziunea (citit textul pentru economie de cuvinte), oricine este indrituit sa actioneze societatea in instanta pentru nulitatea contractului sau imbogatirii fara justa cauza art 1345 din Noul C.civ. Cat despre inselaciune, nu stiu daca se poate discuta dar moraliceste este pe aproape nu si obiectiv, material si subiectiv.

Ontopic, nimeni nu poate sa tranzactioneze intr-o saptamana cu un cont demo de 10 000 pips si sa obtina 500 pips/zi dintr-o singura tranzactie, 2500 pips intr-o saptamana in acceptia lor, adica dublarea contului intr-o luna. Daca totusi cineva prin orice metoda, chiar tardiva, a indeplinit obiectul contractului nederogand de la clauze, si a fost acceptat in acel post vacant, e liber sa demonstreze cum, caci raportat raiunii umane, nu cred ca este plauzibil obiectul contractului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@olympia

 

Din cate stiu, conf. art 1221 Noul C.civ. care defineste leziunea (citit textul pentru economie de cuvinte), oricine este indrituit sa actioneze societatea in instanta pentru nulitatea contractului sau imbogatirii fara justa cauza art 1345 din Noul C.civ. Cat despre inselaciune, nu stiu daca se poate discuta dar moraliceste este pe aproape nu si obiectiv, material si subiectiv.

Ontopic, nimeni nu poate sa tranzactioneze intr-o saptamana cu un cont demo de 10 000 pips si sa obtina 500 pips/zi dintr-o singura tranzactie, 2500 pips intr-o saptamana in acceptia lor, adica dublarea contului intr-o luna. Daca totusi cineva prin orice metoda, chiar tardiva, a indeplinit obiectul contractului nederogand de la clauze, si a fost acceptat in acel post vacant, e liber sa demonstreze cum, caci raportat raiunii umane, nu cred ca este plauzibil obiectul contractului.

 

Alooo, domnu', mai priveste o data in jurul dumitale si spune "Buna dimineata patrie" . Esti in Romania, tara unde aplicarea legii e varza. Poate cunosti mata' codul penal, civil sau ce mai cunosti, dar cunosti degeaba. Intr-o tara in care banul face legea, legea inseamna nimic. Asa ca, vezi mata' de treaba ca are bani destui acel angajator sa-i dea pe la spate reprezentatului legal ca sa inchida ochii.

 

Singura solutie e deschiderea ochilor cat cepele. Cine n-are minte, sa piarda. Ca asta-i rostul greselii, sa te-nvete.

 

Stii cand ai sanse sa aplici legea si sa obtii rezultat ? Cand ai mai multi bani decat decat cel pe care il reclami . Pana atunci, poti sa stii toata legislatia, ti-ar fi utila in alte tari, dar nu in Romania.

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Eu am mai incercat pe topicul asta sa joc rolul de advocatus diaboli si mi-am luat bobarnace cum ca ce le iau eu apararea teparilor astia ca ei sunt niste tepari care profita de oameni disperati si ca bla bla bla... Imi mentin insa punctul de vedere initial. Victima (asa zisa victima, oricare ar fi ea) aici e de vina in proportie de 95% si deci nu prea merita niciun fel de simpatie.

 

Oferta teletrade e absolut penibila. Nu merita decat cateva secunde de atentie si atat. Nu e nevoie nici de cunostinte legale, nici de prea multa cercetare. Oamenii au explicat clar care sunt conditiile AICI si pentru oricine are ceva cunostinte de trading e limpede ca ceea ce cer e aproape imposibil. Cine se duce deci si da cei 750 de lei stiind ca se inhama la ceva aproape imposibil si apoi se plange ca ce teapa i-au tras lui teletrade nu se poate numi victima ci doar o persoana prost informata si foarte ignoranta.

 

Mi se pare interesant si ca daca treci testul lor si vezi vreun leu in administrare atunci teletrade nu iti ofera decat 1000$ si nu isi asuma decat 20% pierdere. Deci 200$ sau mai putin de cei 750 de lei care te-au taxat la inceput. E clar deci ca teletrade nu da doi lei pe niciun client/trader/angajat unicul lor scop fiind acela de a face profit. Acest scop nu mi se pare deloc imoral sau ilegal. Toate informatiile astea sunt disponibile in domeniul public. Nu prea poti sa te numesti victima cand "teapa" e trasa pe baza unor clauze dintr-un contract semnat chiar de tine.

 

In alta ordine de idei, eu sunt foarte dezamagit de atitudinea aceasta de victima a romanului prost informat care se arunca la orice oportunitate ii sare in fata. Nu stiu de unde au impresia oamenii astia in toata firea care se incurca cu teletrade ca banii cresc in pom si ca teletrade e firma de pomicultura.

 

In primul rand, eu nu inteleg cum poate cineva sa aplice pentru un job fara sa aiba cel mai mic habar despre ce necesita acel job. Bai, ma intereseaza un job la McDonalds, pai merg frate macar odata si mananc la Mec, ma uit la cum lucreaza oamenii aia acolo 10 minute macar, caut pe net, vorbesc cu prietenii, eventual abordez vreun angajat care si-a terminat tura si apoi decid, in primul rand daca vreau jobul, si in al doilea rand, daca decid ca vreau jobul, imi notez care sunt acele abilitati necesare jobului si incerc sa ma concentrez pe ele la interviu. Ma intereseaza un job care are forex in titlu, pai fac exact aceleasi lucruri.

 

Cum naiba reuseste romanul meu sa se arunce la orice job care ii vine in cale indiferent de ce necesita jobul acela ma depaseste total. Chestia cu romanul sarac disperat care se arunca la orice oportunitate e fumata rau de tot. Daca ai net sa gasesti oferta asta teletrade absolut penibila atunci ai net si sa mergi pe vamist si pe alte site-uri si sa vezi exact cum sta treaba cu oferta de job. Daca nu o faci... pai nu mai esti romanul sarac si disperat ci romanul sarac, disperat, si un pic idiot.

 

In al doilea rand, ma depaseste total modul in care ii poate scapa cuiva discrepanta asta intre JOB a.k.a. Munca = Plata si JOB Penibil/Fake/Teapa a.k.a. PLATESC BANI (curs) = PROBABIL ceva munca (sunt angajat numai in baza unor conditii apoximativ imposibile) = EVENTUAL sunt platit (plata ca procent din profit, numai daca a, b, c, d si e) Cum poate cineva sa priveasca o oferta in genul celei de-a doua si sa isi spuna: "WOW, ce super oportunitate, viata mi s-ar schimba complet daca as profita de aceasta sansa" in loc de "Pff, ce vrajeala, oare cine naiba o aplica pentru jobul asta?"

 

Uite, daca eu merg la banca (una solida, gen ING, BCR, etc), depun 10 000 de lei, si a doua zi ma trezesc ca nu mai am niciun leu in cont caci vreun angajat al banii a facut mis-masuri si si-a transferat toti banii in contul lui, atunci in mod clar vina e a bancii/angajatului. Eu sunt victima aici si am fost pacalit in mod flagrant. Sau sa zicem ca merg la banca, pun banii, astia dau faliment, si apoi statul nu imi da inapoi banii aia promisi de fondul de garantare. Iarasi, eu sunt victima, iar statul este vinovatul flagrant.

 

Sa spun insa ca m-am informat foarte bine pe vamist si pe net in general despre ce inseamna trading si despre ce fac teletrade, am dat 750 de lei, si apoi n-am fost multumit de rezultate nu prea imi da dreptul de a ma numi victima. Iar daca nu m-am informat despre nimic si am dat cei 750 de lei visand sa lucrez in livada de pomi cu bani a lui teletrade atunci in mod sigur nu am dreptul sa ma numesc victima. Sunt oameni atacati in plina zi pe strada. Aia sunt victime. Cei care din comfortul propriului living au stat 5 minute pe un site de joburi si au sarit repede sa arunce 750 de lei pe o super oportunitate unica si deosebita nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o tzepa ordinara iar intr-o societate normala asa ceva ar fi imediat pedepsit. Numai in Romania si in tarile africane, gen Nigeria, exista mentalitatea asta de smecher tzepar cum ca victima e de vina ca nu sa informat. Apropo, pentru sustinatori, incercati sa faceti asa ceva in SUA sa vedeti ce se intampla. Va garantez eu ca putreziti dupa gratii! Ce ati zice daca maine Real Madrid ar anunta ca organizeaza cursuri de doua saptamani, timp in care veti invata fotbal, iar la sfarsitul cursului veti da un test. Sa zicem, trebuie sa inscrii din lovitura libera de la 30 de metri in poarta aparata de Casilias. De 10 ori la rand! Daca reusiti sa inscrieti, veti fi angajati in locul lui Cristiano Ronaldo cu un salariu de 10 milioane de Euro pe an. Iar cursul nu costa decat 750 de Euro. Ce ziceti, ce credeti ca s-ar intampla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.