Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * - - - 5 votes

Teletrade

• Please log in to reply
394 replies to this topic

#351 vladlordon

vladlordon

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 7 posts

• Tranzactionez din 2004
  • Broker curent JPMorgan
  • Strategie/tehnica folosita basics

Posted 10 July 2014 - 12:26 PM

@valim1975

Daca-ti place, da-mi un plus la reputation!

Revin mai pe larg. Bafta!

• 1

Simplu: "Daca imi stergeti posturile, mai bine ma stergeti de tot!"

#352 iulik

iulik

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 343 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent armada
  • Strategie/tehnica folosita ufo

Posted 10 July 2014 - 12:34 PM

am descarcat platforma de la teletrade au 3 pipsi eurusd. sa tot faci trade la spreadul asta. banuiesc ca accepta si scalperi  :D

si sunt si foarte bine cotati afara!

Edited by iulik2k1, 10 July 2014 - 12:42 PM.

• 1

#353 valim1975

valim1975

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 169 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent trading212
  • Strategie/tehnica folosita analizele altora :))

Posted 10 July 2014 - 12:53 PM

@valim1975

Daca-ti place, da-mi un plus la reputation!

Revin mai pe larg. Bafta!

+1 ai. mai pune si tu o idee buna, ca sa mai aiba lumea dupa ce sa se ghideze. 

p.s. incerc sa fac rost de cartea "Lupul de pe Wall Street" in Romaneste, ca despre Madoff nu am gasit nimic, decit cartea uneia care i-a "beep" de 2 ori ( am gasit-o la reducere, am dat vreo 12 pipși pe ea (adica 4 lei) :)) ) . 

• 0

http://www.forexfactory.com/valim1975

Vreti sa vedeti de unde ma inspir   luati de aici ....imi e mai usor sa nu mai caut....

http://fx.twomini.com/

#354 Tim_isoara

Tim_isoara

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 342 posts
  • Interests:Elliott Wave

• Tranzactionez din 2017
  • Strategie/tehnica folosita Elliott Wave, Pivot points, Indicators

Posted 11 July 2014 - 07:10 PM

Reiau postarea, fara jignire la userii de aici si imi cer scuze si doresc sanatate grabnica!

Va marturisesc ca nu voi face nici un curs, ma voi apuca de “meditatii" cu un trader cu experienta dovedita (nu impostor) - este cunoscut national si international - din Cluj-Napoca de fel - nu vrea sa ii fac reclama (a se vedea diferenta pentru cunoscatori..). Il voi plati cu mai multi bani decat mi se cere acolo la firma de asa ceva (700ron) DAR DOVEDITI CU STATEMENT CU CONDITIILE MELE PERSONALE EXACT ASA CUM VREAU EU CU CE RISK VREAU EU, CAT DE MIC SI TOTUL ASA CUM CER EU, CA SA-I DAU BANI PE MANA!

Va doresc numai bine, tuturor si daca aveti intreabri sau comentarii - va voi raspunde!

Am intrebari.

1.De ce e mai bun la predat trader Cluj decat Teletrade?

2.Pe tot globul traderul tranzactioneaza profesorul preda. Sunt 2 meserii diferite.

3.Daca e trader vrem sa-i vedem rezultatele.Poate ne inscriem mai multi la cursuri si face si el o reducere.

4.Sunt curios cine e, ca doar are renume national si mondial.( sper sa nu fie Bercea Mondialu :ohno: )

5.Esti client JP Morgan. Cat e minimum pentru deschidere de cont?

Edited by Tim_isoara, 11 July 2014 - 07:36 PM.

• 0

#355 iulik

iulik

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 343 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent armada
  • Strategie/tehnica folosita ufo

Posted 11 July 2014 - 07:31 PM

sa ne pui si noua o monitorizare cu contul tau dupa ce iei meditatii de la un traderu' MONDIALUL.

si sa ne dai un selfie cu tine si ferrari, lolo ferarri.  :D

sunt curios ce crezi ca poti sa inveti de la un super trader. o super strategie care o sa te imbogateasca din aia 10euro care iti mai raman dupa ce platesti traderul?

piata pentru cei mai multi e random, paternuri nu se gasesc la coltul strazii.

succes in cautarile tale.

Edited by iulik2k1, 11 July 2014 - 07:46 PM.

• 0

#356 valim1975

valim1975

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 169 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 16 July 2014 - 02:35 PM

Reiau postarea, fara jignire la userii de aici si imi cer scuze si doresc sanatate grabnica!

Va marturisesc ca nu voi face nici un curs, ma voi apuca de “meditatii" cu un trader cu experienta dovedita (nu impostor) - este cunoscut national si international - din Cluj-Napoca de fel - nu vrea sa ii fac reclama (a se vedea diferenta pentru cunoscatori..). Il voi plati cu mai multi bani decat mi se cere acolo la firma de asa ceva (700ron) DAR DOVEDITI CU STATEMENT CU CONDITIILE MELE PERSONALE EXACT ASA CUM VREAU EU CU CE RISK VREAU EU, CAT DE MIC SI TOTUL ASA CUM CER EU, CA SA-I DAU BANI PE MANA!

Va doresc numai bine, tuturor si daca aveti intreabri sau comentarii - va voi raspunde!

Am intrebari.

1.De ce e mai bun la predat trader Cluj decat Teletrade?

Fiinca se hranește cu Fainoșag, și dă codu prin SMS , lail.lail.lai laaaaa

2.Pe tot globul traderul tranzactioneaza profesorul preda. Sunt 2 meserii diferite.

La Cluj e una si aceiasi. :))  De ce? De Fainoșag. La Bucuresti nu e asa. Nici la Timisoara?

3.Daca e trader vrem sa-i vedem rezultatele.Poate ne inscriem mai multi la cursuri si face si el o reducere.

Am si eu 300% pe cont demo  in 6 luni. E treaba ta daca nu accepti. Eu zic ca sunt destule puncte. Iti arat cite extrese vrei....e pe bune. 

4.Sunt curios cine e, ca doar are renume national si mondial.( sper sa nu fie Bercea Mondialu :ohno: )

Cauta pe google "Lupul de pe Wall Street". il gasesti subtitrat si in Romaneste, pe linga Bulgărește, Grecește,....Nemtește (scuze, la astia e vorbit)

5.Esti client JP Morgan. Cat e minimum pentru deschidere de cont?

Iti zic eu la Citi:Pentru romani era 10.000 sau 25.000  usd

• 1

Vreti sa vedeti de unde ma inspir   luati de aici ....imi e mai usor sa nu mai caut....

#357 ovidiubenone

ovidiubenone

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 123 posts
  • Interests:Profit!

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent Pepperstone, Fx-trend,fxmtf.com-IB LMAX
  • Strategie/tehnica folosita Account Managers

Posted 16 July 2014 - 08:45 PM

Am si eu 300% pe cont demo  in 6 luni. E treaba ta daca nu accepti. Eu zic ca sunt destule puncte. Iti arat cite extrese vrei....e pe bune. 

El nu stiu daca vrea dar eu vreau sigur sa vad asa ceva. Si cate poti pune numai nu mai multe. Astept!

Sa vedem ce produce FAINOSAGUL.

• 0

#358 valim1975

valim1975

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 169 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 17 July 2014 - 01:38 PM

El nu stiu daca vrea dar eu vreau sigur sa vad asa ceva. Si cate poti pune numai nu mai multe. Astept!

Sa vedem ce produce FAINOSAGUL.

ai PM. Fainosagul este acum la moda...:)))) Imi place recalama la nebunie. Unul vorbeste cu gura plina si altul are voce de popă. Nu e exclus sa il fi inchiriat mai ieftin de pe undeva.:))))

• 0

#359 Spielmann13

Spielmann13

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 9 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Strategie/tehnica folosita RSI/Stochastic/MACD/S&R/Fundamental/ATR/etc

Posted 15 October 2014 - 11:28 PM

Va salut! Am citit toate paginile pana acuma si vreau sa va spun ca saptamana trecuta m-am angajat la teletrade, am 22 de ani si am luat testul, nu am platit nici un curs pentru ca nu prea am bani dar am invatat cam de 2-3 ani aproape incontinuu, am inceput de luni sa tranzactionez pe real, mi-au dat un cont de 5000$ si deocamdata sunt pe profit, ramane de vazut ce se intampla pe parcurs, va scriu in ideea in care m-am gandit ca poate vreti sa imi puneti cateva intrebari, sfaturi sau sa clarific cateva lucuri din ce am aflat pana acuma, o sa raspund sincer la orice si daca imi dati in cap sau imi ziceti ca am facut o prostie, pana atunci, succes la trading! 

• 0

#360 Mighty Eagle

Mighty Eagle

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 141 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita Discretionary trading

Posted 15 October 2014 - 11:58 PM

Te felicit man. Succes in continuare!

• 1

If I found an edge I`ll just going to exploit it until it will no longer exist.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.