Sari la conținut

Teletrade


damnrock

Postări Recomandate

  • Management

@teletrade Luna trecuta, cuvantul teletrade a adus 69 de vizite, dintr-un total de 4732 de vizite venite din motoarele de cautare. In plus (ca tot ma mai intreba cineva treaba asta), traficul pe vamist este format in cea mai mare parte din vizite directe, din referreri si din campanii adwords... nu din cautari de pe motoarele de cautare. Deci, nu as zice chiar ca "genereaza in cea mai mare parte si trafic nou pe acest forum".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

my friend, ai o bila alba de la mine pt bancul de mai sus.

postul ala merita pus la loc de cinste, poate gaseste stefan o modalitate de a fi vazut de fiecare user nou care viseaza sa ajunga milionar din forex stand pe plaja la o bere.

 

in rest nu sunteti cu nimic diferiti fata de ceilalti brokeri.

toti incearcati sa luati si pielea de pe clientul vostru in cel mai subtil mod posibil.

ca-i oferiti cursuri si-l dresati sa creada ca indicatoarele sunt cele care misca piata, ca-l dresati sa riste cat mai mult in speranta ca-l ve-ti angaja in viitorul apropiat; ca-i oferiti studii bazate pe curve fitting care nu-l imping decat sa piarda si mai multi bani; ca-i oferiti super statistici cu bani grei sau level2;

toate acestea sunt doar metode a muta banii din buzunarul lui in buzunarul vostru.

 

e normal sa angajati looseri ca sa rezolve problemele expuse mai sus dar ei sunt platiti subtire si nu au nevoie de o experienta vasta asa cum sustineti. asta se poate vedea in curtea oricarui broker.

totul sta in cifre sau mai bine spus, se reduce la bugetul de venituri si cheltuieli. daca brokerul e mic oamenii sunt putini, incompetenti si prost platiti struniti de un director cu ceva experienta. daca brokerul e mai mare isi permite deja sa angajeze o firma de branding si comunicare ca sa dea impresie ca e cineva dar oamenii din spate raman cam aceeasi. nu de alta dar nu se justifica in retail altceva, atata timp cat jumate din cei care se insriu astazi dupa SASE luni abandoneaza nu e cazul sa faci altceva.

 

cei care reusesc sa treaca prin acest filtru, incep sa gandeasca, isi dau seama ca brokerul trebuie sa fie acolo doar pt a prelucra ordinele restul trebuie facut de ei cu propriile forte si se reorienteaza spre brokeri din alte nise.

ei fac parte din categoria celor 10% din aceasta piata, de aici depinde numai de ei sa ajunga intre cei 5% sau sa ingroase masa de looseri. daca reusesc se numesc traderi iar voi iti vei da ca exemple ca doar au lasat niste bani si in contul vostru, daca nu asta este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

In legatura cu TeleTrade,

 

Domnule Marcel Bezer, manager al ultimei metode de furt legal in Romania, cum puteti explica urmatoarele lucruri:

 

1. De ce nu se ofera o statistica a cursantilor care au luat acel "test"?

 

2. Cine poate indeplinii acele conditii de tranzactionare pt test?

pt cei care nu stiu, e vorba de un test, care ti se da la sfarsitul trainingului, si consta in:

- minim 20 de tranzactii intr-un interval de 5 zile

- minim 1 tranzactie efectuata pe zi

- dupa aceste 5 zile, cu minim 20 de tranzactii sa ai un statement de 70%profit cu 30%pierdere

- STOP LOSS la 30 de pcte si TAKE PROFIT la 40 pcte... cum dumnezeu sa faci asta?

 

As dori si eu raspunsuri, as vrea sa stiu daca a reusit macar 1 persoana sa faca acest "test" al vostru, m-am saturat de celebrele texte "da, tu vezi piata foarte bine anticipezi si tranzactionezi ok....", dar in final nu ies la procentajul vostru, si degeaba....

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mariusfx

 

...la teletrade inca e bine. sa-i vezi pe cei de la xtb cat le ploua-n gura si cauta carne de tun.

 

nu vreau sa crezi ca le iau cumva apararea la cei de la teletrade, si eu personal am facut acel curs acum 3 ani. este un mod de a face afaceri si asa sunt facute. ptr acele informatii, multe sau putine, bune sau rele pe care ti le-au dat te-au taxat. si pe mine m-au taxat.

hai sa-ti spun mai departe cum sta treaba dupa ce te taxeaza: probabil si tie ti-au comunicat faptul ca daca deschizi la ei capeti banii pe care i-ai platit pe curs, si da, asa a si fost. atunci cand am deschis contul la ei mi-au fost virati banii platiti pe curs sub forma de usd.

 

in rest, despre cerintele ptr a fi angajat, si aici pot spune ca eu am indeplinit tot, mai putin average-ul. atat. si din cauza ca, vezi tu, nu aveam un average corespunzator au zis ca nu ma angajeaza. asta este, oricum eram hotarat sa deschid un cont forex, iar pe atunci erau singurii pe care-i stiam. evident am deschis la ei, am avut un drowdown de aproape 25-30% din cont, dupa care cu munca multa mi-am revenit si am inchis contul cu ceva plus, cam 30-40%.

 

asta a fost experienta mea cu teletrade.

 

altfel, este o afacere ca multe altele.

 

no offence, marcel. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Marcel Bezer, manager al ultimei metode de furt legal in Romania, cum puteti explica urmatoarele lucruri:

 

1. De ce nu se ofera o statistica a cursantilor care au luat acel "test"?

 

2. Cine poate indeplinii acele conditii de tranzactionare pt test?

pt cei care nu stiu, e vorba de un test, care ti se da la sfarsitul trainingului, si consta in:

- minim 20 de tranzactii intr-un interval de 5 zile

- minim 1 tranzactie efectuata pe zi

- dupa aceste 5 zile, cu minim 20 de tranzactii sa ai un statement de 70%profit cu 30%pierdere

- STOP LOSS la 30 de pcte si TAKE PROFIT la 40 pcte... cum dumnezeu sa faci asta?

 

As dori si eu raspunsuri, as vrea sa stiu daca a reusit macar 1 persoana sa faca acest "test" al vostru, m-am saturat de celebrele texte "da, tu vezi piata foarte bine anticipezi si tranzactionezi ok....", dar in final nu ies la procentajul vostru, si degeaba....

Mersi

 

 

mor de ras, ce dracu bai sunte ti asa naivi!!!!!!!!! pana in vara anului trecut nimeni de la infiintare nu a trecut testu asta din cate stiu eu, deh am legaturi prin banci si case de brokeraj cei al de la prime tranzaction faceau afaceri cu teletrade pe vremuri sa mai ascunda maruntis de frica fiscului asa faceau bani nu prin administrare de conturi pe firma sau mai stiu eu ce, numai jmecheri pe in romanica asta, aiu o politica agresiva ca lumea sa faca cursurile al ei si sa piarda dupa acea baniii la ei.

 

@harif daca faceai si fara averaje ajungeai in panou la ei, daca si tu ai ajuns sa minti nu mai are nimeni incredere in forumul asta, zi mai degraba cum te trimitea amzoi la plimbare de cate ori dadeai de el, hahahahha amzoi a ajuns loser s a lasat de forex si cica era mare trader si trainer la teletrade, plecati cu fumurile astea, macar spune ti adevaru!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@marcel bine ca nu te-ai dus la active international, sa stai 3 luni, 8 ore pe zi, pe banii tai acolo, sa faca ei statistici pe tine si apoi sa te trimita acasa, ca, vezi Doamne, nu-si mai permit sa tina sala inchiriata ( si cladirea e a NCH-ului, din care si ei fac parte :) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

forex[/acronym] si cica era mare trader si trainer la teletrade, plecati cu fumurile astea, macar spune ti adevaru!!!!

 

 

si faza dura e ca unde vroiai tu sa te angajeze sau ca ce???? trader???? pai ei nu au traderi au numai traineri, ca sa agate new people si sa i jefuiasca, si daca faceai testu nu cred ca te ar fi angajat, nu in asta consta politica lor esti in eroare, si daca treceai testu -reamintesc ca nimeni nu a trecut testu ala din 2001 pana in 2009 cred ca erai boss acu, singurul trader angajat la teletrade. jos palaria!!!! dar deh realitatea e alta!!!

Editat de andreiniculescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da niculescule....

 

mi-a placut parerea ta, dar este a ta personala, iar faptul ca ma faci mincinos ma lasa absolut indiferent.

 

si da, chiar asa a fost, pot sa-ti mai spun eventual, acum dupa atata timp ca poate a fost norocul incepatorului, si n-ai decat sa ma faci iar mincinos.

esti bun la asta, la increderea in oameni stai cam rau....

 

cat despre marele amzoi, stiu si asta, ca din mare a ajuns mic mic mic, de s-a lasat de forex.

dar cam asa se intampla atunci cand pierzi unul sau mai multe conturi grase. ma mir ca nu si-a luat lumea-n cap si nici gatul.

 

si hai sa mai repet odata, ca poate nu sunt eu mare trader sa fac mii de usd in prezent, - si nici nu mi-e rusine sa spun asta, - insa fac ceva profit, ceva pentru ca am un cont mic.

si pe langa asta nici nu am distrus vreun cont pana acum. nu e timpul pierdut stiu si eu prea bine asta, dar totusi din 2007 pana in prezent cred ca a trecut suficient timp. eh, in aceasta vreme cati au renuntat la forex, cati au terminat conturi?

 

se vad chiar si pe acest forum, iar mie personal imi pare foarte rau atunci cand aud pe cineva ca pierde un cont.

 

deci, in final, tu cu ce te lauzi?

baga macar niste "minciuni" frumoase, e la liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.