Sari la conținut

EURO-DOLAR


flames

Postări Recomandate

... sau asa:

 

"Deutsche Bank estimeaza ca dolarul se va aprecia cu 17,1% pana la sfarsitul anului, la 1,20 dolari/euro, aceasta performanta fiind cea mai buna evolutie semestriala a dolarului fata de euro sau de un cos de valute incepand cu anul 1981, relateaza Bloomberg"

 

http://www.wall-street.ro/articol/Internat...e-din-1981.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sau asa:

 

"Deutsche Bank estimeaza ca dolarul se va aprecia cu 17,1% pana la sfarsitul anului, la 1,20 dolari/euro, aceasta performanta fiind cea mai buna evolutie semestriala a dolarului fata de euro sau de un cos de valute incepand cu anul 1981, relateaza Bloomberg"

 

http://www.wall-street.ro/articol/Internat...e-din-1981.html

Daca inchidem saptamana peste 1.4200 rezistenta fibo 50% pe weekly urmatoarea tinta ar putea fi 1.4600 fibo 61.8%, daca nu trecem de 50% revenim spre minime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

daca analizele care le-am facut pina in prezent sunt corecte, atunci ne aflam in unda 5 din 5. Structura seamana cu un tip de diagonal impulse, iar unda 4 tocmai s-a terminat.

 

cat de curand vom avea niste raspunsuri pentru short, eu zic ca a inceput deja dar sunt reticient astept spargerea spargerea si confirmarea de la 1.4000 si de acolo cred ca va fi numai in jos.

valu 5 din C pare a fi un diagonal triangle si e finalizat (asta e parrea mea), oricum va fi numai de shortat pe euro si lira. vom vedea azi sau maine daca lucrurile stau asa! singururl lucru care a ramas e sa sparga 1.400. daca nu o va face mai e de asteptat.

post-1776-125047193551_thumb.jpg

post-1776-125047194219_thumb.jpg

post-1776-125047228503_thumb.jpg

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca analizele care le-am facut pina in prezent sunt corecte, atunci ne aflam in unda 5 din 5. Structura seamana cu un tip de diagonal impulse, iar unda 4 tocmai s-a terminat.

 

cat de curand vom avea niste raspunsuri pentru short, eu zic ca a inceput deja dar sunt reticient astept spargerea spargerea si confirmarea de la 1.4000 si de acolo cred ca va fi numai in jos.

valu 5 din C pare a fi un diagonal triangle si e finalizat (asta e parrea mea), oricum va fi numai de shortat pe euro si lira. vom vedea azi sau maine daca lucrurile stau asa! singururl lucru care a ramas e sa sparga 1.400. daca nu o va face mai e de asteptat.

 

1.4000 e doar întrebare de timp. O sa cada acest bastion.

SELL domnilor SELL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

@Vladv!

Ti-a scapat un val.

 

In realitate @Vladv a făcut un desen destul de bun... Dar, după părerea mea greșeala era în împărțirea pe TF mai mari(care presupun eu ca el nu o are și acolo e problema). Si era doar o părere, s-ar putea sa aibă și dreptate @Vladv (deși unele porțiuni eu le am ca 12345, iar la el e ABC) și atunci ar trebui eu sa caut unde am greșit. Totul e pana sparge nivelele de confirmare (in jos 1.4050).

To: MarcoTrader2007, ar fi fine sa vedem si desenul tău :D

 

P.S. Parca comentasem mai devreme acest desen si nu mai vedeam postul meu. Era pe alt thread (aici e linkul )

 

P.S.P.S. public desenul modificat pana la moment. Sper încă în acest scenariu. Punctul critic 1.4443, dacă îl trecem o sa fiu nevoit sa revăd pe TF mici toata situația

post-1926-12516220105_thumb.jpg

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.