Sari la conținut

Mai facem un concurs?


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Hai sa vedem daca sunt oameni interesati.

 

Premiul: o sticla de vin rosu :)

 

Data de incepere va fi 1 octombrie septembrie si va dura 2 saptamani. Nu-l facem de o luna ca sa nu se plictiseasca lumea.

 

[later edit] de fapt premiul va fi o sticla de vin... rosu/alb/sec/demisec/dulce... dupa preferinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Management

Pentru inscrieri, folositi https://fx2.oanda.com/mod_perl/fxcontest/fx...p;contestId=799

 

Si pentru ca ma intreba cineva cum o sa dau premiul daca cel care va castiga nu este din Bucuresti sau din Romania, sa stiti ca m-am gandit si la asta. Exista 3 variante:

 

1. posta

2. comanda online de pe un site din tara castigatorului cu livrare la adresa castigatorului

3. transfer contravaloarea sticlei in contul castigatorului (si atunci o sa le dau si celor de la banca o "sticla" sub forma de comision)

 

Deci solutii exista, asa ca va astept sa va inscrieti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem daca sunt oameni interesati.

 

Premiul: o sticla de vin rosu :)

 

Data de incepere va fi 1 octombrie si va dura 2 saptamani. Nu-l facem de o luna ca sa nu se plictiseasca lumea.

 

[later edit] de fapt premiul va fi o sticla de vin... rosu/alb/sec/demisec/dulce... dupa preferinte.

 

 

Stefan, lumea nu se inscrie pentru ca ai pus data de 1 octombrie aici pe forum, iar daca accesezi linkul respectiv pentru inscriere acolo se vede ca data de desfasurare a concursului este 1 septembrie-15 septembrie.

Vezi ce faci cu asta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Opps... se pare ca in ultima perioada nu prea mai am notiunea timpului. Si prin threadul cu intalnirea gresisem data. Concursul vroiam sa inceapa pe 1 septembrie, nu pe 1 octombrie :). Din pacate nu pot modifica data de incepere la actualul concurs si deja mai e prea putin timp pana la 1 septembrie.

 

Hai sa vedem daca se mai aduna lume si stabilim dupa aia data. Eu zic sa ne strangem macar 10.

 

Imi cer scuze fata de Cornelantoche si Marco care s-au inscris deja la concurs.

 

In concluzie, pana acum suntem 3 interesati sa participam

 

Cornelantonache

Marco (nu stiu daca Marco sau Marcotrader... ca sunt doi membrii diferiti :) )

Eu

 

Se mai inscrie cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Eram nedumerit si eu. De ce atata graba pentru un concurs de 2 saptamani cu incepere de peste o luna.

Apropo, particip si la concursuri de 24 ore, dar si la concurs pe 10 ani :) , iar daca cineva se plictiseste avind in vedere durata ... atunci acel cineva si-a gresit ocupatia.

Deci particip !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Hmmm... se pare ca mai avem totusi sanse sa ne strangem pentru cel cu incepere pe 1 sept. Folositi linkul din al doilea post. Vad ca s-a mai inscris si Nicugh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Cine este SnapCracklePip?

 

Suntem 5 inscrisi pana acum, cred ca suntem totusi destui sa ne "intrecem" asa ca de pe 1 concursul va incepe. Si poate se mai inscriu 2-3 pana atunci...

 

Reguli:

- Maximum drawdown - 20%;

- Castiga cel care are cel mai mare portofolio return;

- La sfarsitul concursului, castigatorul va trebui sa posteze history-ul;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Concursul a inceput.

 

Participa:

 

Cornelantoche

Marco (nu stiu daca e Marco sau MacroTrader)

Nicugh

Astreda

SnapCracklePip (nu stiu cine e)

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.