Sari la conținut

Despre marimea unui lot


bumasoft

Postări Recomandate

1. Numarul de loturi in Meta Trader este exprimat ca Volume?

2. Cate unitati monetare contine un lot? (am cont la FxPro - leverage 1:1)

 

Adica ma intereseaza sa stiu daca vand 0.10 lots, ce inseamna asta ca numar de unitati monetare ( cati USD ).

 

Multumesc anticipat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

"From 10k (0.1 lot) trading volume is provided 24-hours 5 days a week"

 

Cred ca am aflat raspunsul. 1 lot are 100.000 unitati, deci 0.1 lots = 10000. Intrebarea mea este: Eu avand leverage 1:1 ( pentru ca mi-e frica sa pierd banii brokerului si sa devin dator vandut :) ) cum mai fac o tranzactie, daca pot cumpara/vinde minim 0.1 lots, adica 10k, in timp ce eu am 100$ in cont? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Hai ca te corectasem dar te corectasem prost :). Intr-adevar, un lot standard are 100.000 de unitati. Si raspunsul la intrbarea ta este: nu poti. Cu leverage de 1:1 si un cont de 100$ nu poti sa tranzactionezi. Si ca sa-ti raspund si la intrebarea pe care ai pus-o in alt thread, brokerul nu "te scoate dator". Nu poti sa pierzi mai multi bani decat ai in cont dar cu cat e mai mare leverage-ul, ii poti pierde mai repede sau mai incet. Acum o sa plec dar daca nu gasesti pana ma intorc eu, o sa-ti explic... Desi sunt convins ca daca te mai plimbi putin pe forum in sectiunea "primii pasi" (sau daca dai search), o sa gasesti raspunsul.

 

Vezi ca ti-am sters linkul din primul post ca nu-si avea rostul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.