Sari la conținut

FxPro


Stefan

Postări Recomandate

Apropo de concurs - toata stima si respectul pentru stefan- ... dar... ca sa fiu un pic carcotas... mie mi-ar fi placut ca valoarea contului de tranzactionat sa fie egala cu valoarea celui mai mic premiu deoarece premiile sunt in conturi live pentru tranzactii FX :P ... dar am inteles ca este posibila si extragerea sumei respective catre domiciliul premiantului(ilor)... dar mai bine sa vorbim dupa concurs... ca va fi al naibi de dificil de luat un premiu :D ( pe linga abordarea unei strategii m-am pus la studiat si stelele :D

 

Eu unul nu mi-as face sperante prea mari la acest concurs ! Dupa parerea mea pe primele doua locuri se stie cine va fi : mfx & olciter(nu pentru ca va fi blat ci pentru ca sunt profesionisti ) , nu stiu in care ordine dar ... am incredere in ei , bineinteles asta nu inseamna ca dezcurajez ceilalti concurenti , va urez bafta la toti din concurs ! Golitile conturile celor de la FxPro :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Incercati un pic tpl. (atasat mai jos) din strategia LP50 pe platforma de la FxPro . Comparati cu ce se vede pe platforma altui broker si vedeti diferenta. Level la media de 50 sunt trasate altfel . Cum pot rezolva problema ? Aici fac referire doar la acest aspect.

incercare de incarcare esuata . luati tpl de aici >>>>http://forum.vamist.com/Strategia-mea-intraday-t986.html
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati un pic tpl. (atasat mai jos) din strategia LP50 pe platforma de la FxPro . Comparati cu ce se vede pe platforma altui broker si vedeti diferenta. Level la media de 50 sunt trasate altfel . Cum pot rezolva problema ? Aici fac referire doar la acest aspect.

incercare de incarcare esuata . luati tpl de aici >>>>http://forum.vamist.com/Strategia-mea-intraday-t986.html

 

Problema ta este ca FxPro foloseste 5 zecimale in loc de 4.Inmulteste cu 10 valoarea de la nivele al MA50 si totul se rezolva.Ex. level 34 din indicator devine 340.s.a.m.d

 

 

Later edit : daca vrei mai poti baga inca doua nivele ale caror serii numerice fibo ar fi 233 si 377 respectiv -233 -377 pentru platformele cu 4 zecimale si 2330 3770 -2330 -3770 pentru platformele care aplica 5 zecimale gen FxPro!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati un pic tpl. (atasat mai jos) din strategia LP50 pe platforma de la FxPro . Comparati cu ce se vede pe platforma altui broker si vedeti diferenta. Level la media de 50 sunt trasate altfel . Cum pot rezolva problema ? Aici fac referire doar la acest aspect.

incercare de incarcare esuata . luati tpl de aici >>>>http://forum.vamist.com/Strategia-mea-intraday-t986.html

 

Problema ta este ca FxPro foloseste 5 zecimale in loc de 4.Inmulteste cu 10 valoarea de la nivele al MA50 si totul se rezolva.Ex. level 34 din indicator devine 340.s.a.m.d

 

 

Later edit : daca vrei mai poti bag inca doua nivele ale caror serii numerice fibo ar fi 233 si 377 respectiv -233 -377 pentru platformele cu 4 zecimale si 2330 3770 -2330 -3770 pentru platformele care aplica 5 zecimale gen FxPro!

 

Multumesc tare mult ca m-ai lamurit.

Numai la level trebuie sa fac asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da!

Multumesc inca o data !

Deci toate setarile celorlanti indicatori raman valabile numai asta nu .

 

Se mai poate umbla la vizualizarea MA50 si pe alte tf-uri (de la 1min pina la 1h).Eu nu cunosc cum functioneaza strategia asta, dar din setarile indicatorului am dedus ca e facuta numai pentru tf 30 min, ceea ce mi se pare naspa!Dupa mine o analiza corecta include cel putin 3 tf-uri ale caror raport de timp sa fie de minim 1/4. In sfarsit, daca crezi ca e profitabila e OK!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da!

Multumesc inca o data !

Deci toate setarile celorlanti indicatori raman valabile numai asta nu .

 

Se mai poate umbla la vizualizarea MA50 si pe alte tf-uri (de la 1min pina la 1h).Eu nu cunosc cum functioneaza strategia asta, dar din setarile indicatorului am dedus ca e facuta numai pentru tf 30 min, ceea ce mi se pare naspa!Dupa mine o analiza corecta include cel putin 3 tf-uri ale caror raport de timp sa fie de minim 1/4. In sfarsit, daca crezi ca e profitabila e OK!

 

Sa nu ma intelegi gresit . Eu aici nu am nici o treaba cu strategia LP50. Am vrut sa dau doar un ex. cu acel tpl. Era unul simplu care nu se potrivea. Si in acel moment m-am gandit ca aceasta cotatie cu 5 zecimale sa nu-mi dea peste cap tot ce am folosit pana acum.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.