Sari la conținut

USD-CAD


kerosen

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

ce parere aveti de acest H4 diamond? :) :) mai ales ca este aproape de suport

 

btw am gresit denumirea fiserului dar este USDCAD :)

Daca vrei o parere paralela......?

La CAD am început o mişcare mare in SELL si acum construim prim val, dar ere mai multe valuri componente

undeva de la 10250 o sa fie o corectie spre 10472 si de acolo in jos spre 10150( am incercat sa intru in valuri marunte) Ei undeva la nivelul 10150-10050 o sa mergem in susu in val 2 (vezi 50% + -) de acolo SELL cat te tine buzunarul

 

P.S. Cu cat valurile sunt mai marunte mai multe apar erori---se refera la prima parte a raspunsului....atentie cu incercarea de a prinde aceste miscari.

Mai bine SELL de la valul 2

Putin mai tarziu o sa pun si un desen

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thx iordaki :) sincer dolarul oricum pierde iar canada sta mai bine fundamental vb si din partea mea directia este tot in jos numai ca.... nu am inca definit punctul de intrare ceea ce ma face sa fiu fortat sa risk mai mult la MM pe langga asta, fiind la varengold, nesimtitii, nu pot pune decat 0,2 loturi deci tre sa fiu foarte atent :)

 

thx again :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thx iordaki :) sincer dolarul oricum pierde iar canada sta mai bine fundamental vb si din partea mea directia este tot in jos numai ca.... nu am inca definit punctul de intrare ceea ce ma face sa fiu fortat sa risk mai mult la MM pe langga asta, fiind la varengold, nesimtitii, nu pot pune decat 0,2 loturi deci tre sa fiu foarte atent :)

 

thx again :)

you are welcome
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

cam asa arata cadu la mom actual.

dupa incheierea lui tot in jos.

 

 

post-1947-125447193436_thumb.gif

 

personal nu as intra pe cad momentan. eu interpretez graficul tau ca o miscare de consolidare inceputa prin august si astept o explozie. nu conteaza in ce directie dar sper sa fie puternica iar eu sa fiu pe faza.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.