Sari la conținut

Inca o persoana călcată in picioare


iordaki

Postări Recomandate

Dupa cum ştiţi (marea majoritate) acum ceva timp in urma am fost călcat in picioare de un forum romanesc.(acum au si delitat acel thread cred ca de ruşine, limitând mai devreme dreptul de a posta in el)

Am fost alungat si maltratat pentru nimic.

Acum inca o persoana a avut aceasta soarta.

Rog sa fie susţinut si invitat in rândurile noastre.

 

 

Clic aici pentru detalii

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

stiu foarte bine povestea insirata de iordaki, se procedeaza tipic romaneste, de ce sa ne ajutam intre noi cand putem sa aruncam cu gunoi unii in altii, din curiozitate azi am intrat si am vazut pe cineva banat si interzis pe forumul ala. urat din partea lor.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pt ce a zis acolo chiar ca isi merita ban. unde e problema?

cine naiba sunt astia de la avafx, sunt reglementati de cineva ?

Ca sa fii broker nu este neapărat sa fii reglementat.

Si ce tine de emoţii....băiatul l-ea scos la suprafaţa eu am ţinut in mine (ţii minte bine NU? Parca si tu ziceai sa cer scuze de la moderatorii acelui forum. Întrebarea este PENTRU CE? nici pana acum nu am inţeles si inca nu înţeleg ce au de câştigat cu aceasta)

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iordaki

in general tocmai brokerii nereglementati sunt cei mai obraznici si agresivi in reclama (sau direct spamming) si dau un renume prost forexului, prostindu`i pe incepatori

din .pdf`ul atasat, eu n`am vazut decat atacul respectivului la adresa moderatorilor...trebuie sa arati si ce a determinat acest atac, ca sa ne dam cu parerea daca l`au banat pe drept sau nu.

in ceea ce priveste cazul tau, parca bruscasei pe cineva care punea intrebari de incepator, de asta am spus atunci ca erau de ajuns niste scuze si gata. sau macar o clarificare directa intre tine si el, fara interventia moderatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iordaki

in general tocmai brokerii nereglementati sunt cei mai obraznici si agresivi in reclama (sau direct spamming) si dau un renume prost forexului, prostindu`i pe incepatori

din .pdf`ul atasat, eu n`am vazut decat atacul respectivului la adresa moderatorilor...trebuie sa arati si ce a determinat acest atac, ca sa ne dam cu parerea daca l`au banat pe drept sau nu.

in ceea ce priveste cazul tau, parca bruscasei pe cineva care punea intrebari de incepator, de asta am spus atunci ca erau de ajuns niste scuze si gata. sau macar o clarificare directa intre tine si el, fara interventia moderatorilor.

Eu nu am bruscat pe nimeni!!! Era un motiv ....care cică s-a evit la o luna după.

Eu nu cer scuze ca vrea cine asa ceva. Eu cer scuze când am greşit!

Si intradevar aici nu avem de fapt partea principala de la care a început cearta data.

Ce tine de brokeri nereglementaţi: eu si acum fac trading cu aşa broker si sa-ti spun e mai bun decăt 10 reglementati de orice organizaţie care doriţi si am in spate ceva experienţa de lucru cu brokerii.

FXCM e reglamentat si daca acest broker nu face reclama agresiva-ce sa mai zic? si daca acest broker nu joaca împotriva traderului--ce sa mai zic?

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Iordaki, parerile sunt impartite, hai sa nu dezgropam mortii, nu cred ca ratiunea aceastui forum este sa ponegrim alte forumuri. Cum am mai zis, ciurucurile se filtreaza singure. Daca lor le place sa discute doar ei doi (tin minte la la discutiile de atunci demult, cu eliminarea ta, ca erau doi care voiau sa discute doar intre ei, dar nu mai stiu cine erau, iar acum nu am pierdut timpul sa citesc linkurile tale) e treaba lor. Cat despre faptul cu bruscatul, parerile sunt impartite. Daca tu consideri ca nu ai bruscat pe nimeni, ori daca tu nu te simti bruscat de oameni pe care nu ii cunosti, ei bine, nu la fel se poate spune despre toata lumea. Unii se simt bruscati mult mai usor, unii oameni se enerveaza mult mai repede. Human nature. Daca am fi toti la fel, nu ar mai avea rost sa facem forumuri. Ratiunea forumului (asta si altele) este sa invatam sa convietuim unii cu altii, si sa invatam unii de la altii. Daca unora li se pare ca dau prea mult si ca nu iau nimic in schimb, e problema lor, sunt liberi sa plece acolo unde au ceva de luat. Daca unii se simt frustrati, ori ofuscati, din nou e problema lor. Hai sa ii lasam in pace.

 

In general cand doi se cearta, adevarul este undeva la mijloc. Daca doi soti se despart, nu este niciodata vina lui sau vina ei. Amandoi sunt vinovati in egala masura. Ca dovada, multi isi gasesc perechea adevarata DUPA aia, si traiesc fericiti pana la adanci batraneti, avand o experienta in plus. Comunicarea necesita atat un emitator cat si un receptor. Cand receptoarele si emitatoarele nu se inteleg, nu este numai vina unuia dintre ele. Inginerul (arbitrul) care le-a cret poate zice care e dezacordat, ori pe alta frecventa, dar rezolvarea e sa le aduca pe amandoua pe frecventa pe care se pot intelege. Noi nu vrem sa fim arbitrii unei dispute pe care nu am creat-o noi.

 

Legat de FXCM vreau sa zic ca iti dau dreptate in unul dintre puncte: este intr-adevar unul dintre brokerii cei mai agresivi in reclama (poate cel mai agresiv, a si fost taxat de 2 ori de catre NFA si CFTC, a platit vo 180 de mii de parai amenzi, pentru reclama agresiva, vezi pe site la cftc, la "complaitns") dar de jucat impotriva clientului, NU JOACA. Nu mai mult decat alti brokeri, in mod cert. Am fost clientul lor pentru o bucata destul de lunga de timp, si nu am avut probleme. Iar legat de avafx, aia sunt un rahat de broker, exista pe vamist o discutie despre ei (vezi treadul cu romfx).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

am citit si eu pdf-ul, nu mi-am putut retine curiozitatea.

 

Pentru ce a zis acolo, sunt total impotriva invitarii unui asemenea individ pe forum. Daca se gandeste sa intre pe aici, ar fi bine sa isi faca alt user, ca sa evite banarea dupa primul post. Nu stiu ce a fost intre ei, dar omul e psycho.

 

Later Edit: Daca are intr-adevar ceva de a face cu avafx (ceea ce nu prea cred, motivul fiins insusi numarul de telefon lasat acolo, cred mai degraba ca e unu care si-a pierdut banii la avafx si vrea acum sa se razbune, spamuind numarul lor de telefon) atunci ar trebui sa fie primul pe lista celor care zboara din compania aia. Eu asa as face daca as fi bossul lui, si daca as fi in cunostiinta de cauza (client support si accesul promotorilor la net e logat, in orice companie serioasa). Nu mi-as dori un individ care sa faca o asemenea reclama companiei. Efectiv trage anticipat un picior in fund viitorilor potentiali clienti (scuzati cele doua pleonasme). Poate ca tocmai asta era scopul frustratului in cauza, sa indeparteze clientii de avafx. Mi-ati luat banii, lasa ca va alung clientii... hihi.... Frustratii nu zic "mi-am pierdut banii", ci "mi-ati luat banii".

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tradelorve, toată stima si respectul pentru tine (sincer fără făţărnicie- ca nu-mi place)

O sa-ti dau dreptate ce tine de băiatul de la AVA am sarit sa-l apar defapt fara sa-l stiu. Am făcut aceasta pentru ca am avut o soarta asemănătoare ca mine.

. Si am sarit mai mult condus de sentimente negative acumulate in mine. Ei ce sa-i faci sunt mai rau asa si port cuţitul ascuns in sân cu anii...

Ce tine de FXCM am avut si eu acolo un cont in administrare si am avut probleme. Am avut chiar 2 scrisori de complain la ei. Am observat multe lucruri urate din partea lor si am început sa fac screeshoturi si sa le ataşez la aceste 2 complainuri(erau dovezi clare ca fac manevre). Am cerut despăgubiri.....s-a întins problema si am abandonat-o din motive ca engleza e slaba la mine pentru scrisori si in plus eram in Anglia sa angajez vri-un jurist mă ustra buzunarul.Am ales calea cea mai rapida si mai ieftina. Am plecat de la ei. Era destul de demult si acum nici scrisorile nu le am. Rămâne sau sa mă credeţi sau nu.

In concluzie: Ce tine de baiat de la AVA...am sarit fara sa intru in detaliu---cer scuze pentru aceasta in fata celor ce au postat si au citi (daca se ajunge la concluzia de comun acord ca e un post inutil --poate il ştergem?).Ce tine de mine eu si acum pledez pentru nevinovatie si sunt gata sa raspund pentru orice cuvant spus si pentru orice actiune facuta(mai bine imi ziceau in privat ca nu mai vreau sa ma vada si nu faceau teatrul acela.Aceasta m-a suparat).

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Stima si respectul sunt reciproce. Iti apreciez foarte mult analizele, mai ales ca sunt chestii - as putea spune - noi pentru mine, care nu am fost niciodata tare la EW. Stiu basic-ul, sus-jos-sus-jos-sus, de 5 ori, dar nu am intrat niciodata in detalii, nu am studiat teoria. Mai stiu ca e ceva cu fractali, iar fractalii stiu ce sunt, din facultate. Dar cand spun fractali ma gandesc mai mult la fulgii de zapada, la curbele Koch, Julia si Mandelbrot, decat la trading ori EW. De aceea citesc cu mare placere analizele tale, cat si a altor cativa care posteaza EW pe aici. Dar la capitolul "sarit la beregata", atat tu cat si eu mai avem de lucrat. Adica, nu am dreptul sa te condamn, tocmai pentru ca si eu sunt genul care ma intorc si muşc când ma calca cineva pe coada. Dar intotdeauna, analizand retrospectiv dupa o bucata de vreme, cand conflictul se stinge, constat de cele mai multe ori ca dreptatea era undeva la mijloc. Problema e ca unii nu se simt bine daca le spui mereu "aici nu prea ai dreptate", "aici ai cam gresit", etc, chiar daca ei intr-adevar au dat-o in bara cu acele ocazii. Ori tu exact asta faci de multe ori (inclusiv pe vamist). Nu se naste nimeni invatat, nu le poti pretinde tuturor sa aiba cunostintele tale in materie de EW, ori experienta ta in trading. Stiu ce sentimente ai cand vezi o analiza facuta aiurea. Pentru ca si eu am exact aceleasi sentimente cand aud chestii care dau peste cap matematica elementara (de exemplu povestea cu hedgingul) si de fiecare data sar la beregata. Dar asta depinde de psihicul fiecaruia. Sunt sigur ca nu imi contesta nimeni meritele pentru faptul ca din cand in cand dau cu parul. Cum ar spune un coleg de al meu, "procesorul e bun, dar interfata cu publicul e proasta", hihi. Ori cum spune Elder, market is not your mother, it does not try to feed you warm milk... Aici traim intr-un razboi continuu, daca nu le iei tu banii, ti-i iau ei pe ai tai... Asta este, fara gluma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.