Sari la conținut

Admiral Markets


Cityzen

Postări Recomandate

Da, Marcel, ai dreptate :)

 

Cum am zis, si eu sunt la inceput de drum si cu toate ca sunt auto-didact si am invatat multe singur, mi-ar fi placut sa gasesc pe cineva cu rezultate care sa ma ajute, insa nu am gasit si nici nu mi-am permis sa platesc cursuri de 250euro pt 4 ore de seminar cum cer cei buni in domeniu... cum am zis, am studiat singur si am aplicat, costandu-ma doar timpul meu .

 

Ideea de ai ajuta pe altii sa invete are ca scop pt mine aprofundarea cunostintelor si satisfactia ca si altii pot sa obtina ceva bun din treaba asta .

 

Pe viitor, nu se stie, daca va creste numarul cererilor , o sa vin si cu o oferta care sa implice si un pret , insa deocamdata ofer gratis acest lucru la 3-4 persoane care vor sa invete. Dupa-aia, voi vedea ce o sa fac . Despre bani, nu ma plang; nu ma dau afara din casa, dar nici lipsa nu duc :) .

 

Profit se face usor atat timp cat stii ce faci si crezi in ceea ce faci; important este sa iti si placa domeniul, sa fi pasionat si sa muncesti cu placere, pentru ca banii or sa vina la timpul lor ca un bonus ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

@Admiral

 

Ma intreb de ce oare mai exista optiunea One Click Trading care presupune viteza de reactie daca la intrare in piata se intra in maxim 1 2 secunde (si asa e mult) iar la iesire stai si 30 de secunde pana la confirmarea actiunii. Sa nu-mi spui ca e serverul ocupat ca nu te cred. Am aceeasi problema si la 3 dupa amiaza si la 11 noaptea cand nu e volum.

 

Cred ca merita sa spun "FERESTE-TE de Admiral! Din partea mea, oricand am ocazia sa spun ce hotie se petrece la voi am sa o fac. 

Inteleg ca vreti bani, dar nu asa. Nu va ajunge spreadul? vreti tot si repede? 

 

ADMIRAL SCAM!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Barbones

Si eu am patit asa ceva  cu un broker respectabil, dar aveam ceva custom indicatori pusi de mine pe platforma. Am renuntat la acei indicatori si nu am mai avut probleme de atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un singur indicator care trage linii orizontale la start, in rest nu calculeaza nimic.

Si eu zic asa, nu exista brokeri respectabili, toti vor banii clientului. Nu spreadul e profitul ci contul intreg iar modalitatile sunt multe printre care intarzierea la ordin.

 

Aici e cu buna stiinta. Asa cum e si cu spikul ala. Facatura.

Cel mai bine faci forex la casa de schimb. Era cineva pe-aici. La inceput am crezut ca e nebun dar macar nu avea treaba cu brokerii. Nu avea cine stie ce profit dar macar avea banii in mana :D

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un singur indicator care trage linii orizontale la start, in rest nu calculeaza nimic.

Si eu zic asa, nu exista brokeri respectabili, toti vor banii clientului. Nu spreadul e profitul ci contul intreg iar modalitatile sunt multe printre care intarzierea la ordin.

 

Aici e cu buna stiinta. Asa cum e si cu spikul ala. Facatura.

Cel mai bine faci forex la casa de schimb. Era cineva pe-aici. La inceput am crezut ca e nebun dar macar nu avea treaba cu brokerii. Nu avea cine stie ce profit dar macar avea banii in mana :D

La un spike de genul ala nu se intampla nimic e o gresala de soft a brokerului si anuleaza tranzactiile. Am patit mai demult la Oanda un spike de genul acesta care a fost doar la ei, contul a ramas aprope pe zero dar in 2 ore au rezolvat treaba au pus banii inapoi am vorbit cu ei pe chat si a fost OK.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, spike ca spike dar sa astepti sa se inchida un trade 30 de secunde cand pretul mai mult sta sau se misca 1 pip pe minut asta e culmea. Inteleg la stiri, la zapaceala dar nu la 12 noaptea cand nu misca. Si chiar si asa, pai daca vine o stire si eu sunt in profit si vreau sa inchid o parte din trade, cum fac? ca pana vine confirmarea se intoarce pretul si gata profitul. Deci? nu e logic ca e facuta cu stiinta treaba? Degeaba le nimeresti daca brokerul te blokeaza sa faci profit. 

 

 

Aici e duda, frectie de broker ADMIRAL! 

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Eu am un singur indicator care trage linii orizontale la start, in rest nu calculeaza nimic.

Si eu zic asa, nu exista brokeri respectabili, toti vor banii clientului. Nu spreadul e profitul ci contul intreg iar modalitatile sunt multe printre care intarzierea la ordin.

 

Aici e cu buna stiinta. Asa cum e si cu spikul ala. Facatura.

 

La un spike de genul ala nu se intampla nimic e o gresala de soft a brokerului si anuleaza tranzactiile. Am patit mai demult la Oanda un spike de genul acesta care a fost doar la ei, contul a ramas aprope pe zero dar in 2 ore au rezolvat treaba au pus banii inapoi am vorbit cu ei pe chat si a fost OK.

 

Brokerul meu dupa vreo 2 ore a rezolat problema cu spikul. A modificat si graficul.

post-7921-0-06682900-1394585884_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut problema cu inchisul orderelor dupa update, dezinstalat si pus din nou si nu mai sunt probleme.

Am un Mt4 de la un broker care este acum version 4 build 610. Cum pot reveni la version 4 build 509?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Da, spike ca spike dar sa astepti sa se inchida un trade 30 de secunde cand pretul mai mult sta sau se misca 1 pip pe minut asta e culmea. Inteleg la stiri, la zapaceala dar nu la 12 noaptea cand nu misca. Si chiar si asa, pai daca vine o stire si eu sunt in profit si vreau sa inchid o parte din trade, cum fac? ca pana vine confirmarea se intoarce pretul si gata profitul. Deci? nu e logic ca e facuta cu stiinta treaba? Degeaba le nimeresti daca brokerul te blokeaza sa faci profit. 

 

 

Aici e duda, frectie de broker ADMIRAL! 

D-le Barbones,

 

Dacă ați urmări cu adevărat să fiți un membru fair, care să informeze corect și obiectiv cititorii și traderii, este recomandat să încercați să rezolvați inițial problema cu brokerul. Comunicarea este mult mai eficientă când dvs. ne transmiteți problemele întâmpinate, iar noi vă oferim explicațiile de rigoare. Dacă ulterior concluzionați că brokerul nu este corect, capabil sau serios, puteți recomanda argumentat să fie evitat de traderi. Nu ne deranjează acest lucru, ci uneori limbajul și lipsa argumentelor.

 

În primul rând, nu am primit o astfel de sesizare din partea dvs. in calitate de client live sau demo și bănuim că dacă ați fi pierdut bani din această cauză, ne-ați fi informat oficial, nu pe forum. Suplimentar, fiind un broker licențiat și înregistrat ca Sucursală în România, puteți oricând trimite o sesizare către ASF și se vor efectua verificările de rigoare.

 

Așteptăm mai multe detalii, chiar vă rugăm să ne ajutați să investigăm problema, detaliile tranzacțiilor se salvează la dvs. in calculator (logs) și arată eventuala întârziere a execuției (momentul lansării ordinului și momentul execuției).

 

În al doilea rând, dacă tranzacționați prin Admiral Markets, ar trebui să știți că piața este închisă la roll over, timp de 5 minute, între 23.59 si 00.04, pentru că în momentul în care băncile retrag lichiditatea, există riscul apariției unor spike-uri. Este o metodă de protecție a clienților. Dacă într-adevăr aveți aceste probleme la deschiderea și închiderea ordinelor, în timpul sesiunilor de tranzacționare (garantăm că este imposibil prin execuție market, pur și simplu tehnic nu se poate să aveți întărzieri și dacă am vrea noi), pot fi alte probleme, precum instalarea platformei, conexiunea, conflictul cu alte platforme MT4 instalate, update-uri ale dezvoltatorului (precum recentul Build 600 care a produs modificări), etc...

 

Dacă dvs. considerați că un broker precum Admiral Markets, cu cea mai amplă dezvoltare teritorială la nivel global (peste 45 de țări), licențiat (UE, UK, Australia) și supravegheat de autoritățile statelor/regiunilor menționate anterior, poate să urmărească fiecare client în parte pentru câțiva pipși și implicit să trimită cotații diferite fiecărui client, discuțiile pe această temă sunt complet inutile.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.