Sari la conținut

Cautare de indicatori


Postări Recomandate

  • Moderators

Cineva (un user foarte vechi, dar cu foarte putine posturi) imi scrie azi pe PM:

 

salut!

caut un indicator care l-am descarcat de pe undeva de aici insa habar n-am cum sa defilez pe acest site; mi se pare conceput f. aiurea de asta nici nu postez pe aici . Indicatorul se numeste Fibo Piv-v3 . cada poti sa ma ajuti intra pe ID [id removed by tradelover]. Multumesc mult.

nu am inteles ce e cu cada, ca eu fac baie doar la dush, e mai rapid, o fi vrut sa zica "daca", nici nu am inteles de unde e id-ul, este de YM? de MSM? skype? etc, dar il iertam pentru ca omu are intr-un fel dreptate... am dat un search si mi-am prins urechile... well.. ideea era ca cea mai rapida metoda de a gasi ceva e sa intrebi pe public. Cel care a pus indicatorul, si care eventual il foloseste, daca citeste postul poate sa iti dea nu numai calea de unde sa il iei, dar poate sa iti dea si explicatii cum sa il folosesti, ori sa iti spuna hibele si partile lui bune.

 

Deci stie cineva ceva despre indicatorul in cauza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Cineva (un user foarte vechi, dar cu foarte putine posturi) imi scrie azi pe PM:

 

salut!

caut un indicator care l-am descarcat de pe undeva de aici insa habar n-am cum sa defilez pe acest site; mi se pare conceput f. aiurea de asta nici nu postez pe aici . Indicatorul se numeste Fibo Piv-v3 . cada poti sa ma ajuti intra pe ID [id removed by tradelover]. Multumesc mult.

nu am inteles ce e cu cada, ca eu fac baie doar la dush, e mai rapid, o fi vrut sa zica "daca", nici nu am inteles de unde e id-ul, este de YM? de MSM? skype? etc, dar il iertam pentru ca omu are intr-un fel dreptate... am dat un search si mi-am prins urechile... well.. ideea era ca cea mai rapida metoda de a gasi ceva e sa intrebi pe public. Cel care a pus indicatorul, si care eventual il foloseste, daca citeste postul poate sa iti dea nu numai calea de unde sa il iei, dar poate sa iti dea si explicatii cum sa il folosesti, ori sa iti spuna hibele si partile lui bune.

 

Deci stie cineva ceva despre indicatorul in cauza?

 

doar v2 am.

FiboPiv_v2.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru ca in loc sa-mi raspunzi pe privat ai facut un topic doar pentru o intrebare. "cada" era intradevar "daca" iar ID-ul era de YM. Indicatorul nu era nici Fibo Piv_v3 pana la urma .Acum insa daca tot am ajuns pana aici...

Indicatorul cautat de mine punea pe chart urmatoarele :

1- line previos day open

2- line previos day close

3 -line day hight

4 -line day low

5- level sell or buy

6-level stop loss

7-Target profit 1

8-Target profit 2

9- Target profit 3

Scuze si promit sa nu te mai deranjez niciodata. Intotdeauna este unul mai necitit decat tine altfel nu ar mai fi piata.

Am uitat sa ma prezint : sunt un miner din Valea Jiului, trebuie sa ies foarte curand la pensie si incerc sa intru peste voi in piata. Acum ... minerul ca minerul sta prost si cu gramatica si cu engleza. De indicatori ce sa mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merlyn, bine ai venit si succes. dupa ce-ai scris, vad ca nu-l cunosti pe tradelover. asa e el, circotas, dar are calitatea ca uneori zice niste lucruri destepte. ai sa vezi daca mai stai pe aici.

la ce vrei sa folosesti fibo_piv ala?

 

p.s. daca nu deranjezi pe nimeni, nu inveti nimic.

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu incerci sa urmaresti vizual aceste nivele? pune graficul pe candlesticks, schimba-l pe un timeframe mare (de la daily in sus) si pe urma pune linii orizontale pe zonele unde vezi virfurile miscarilor. nu ai nevoie de indicatori pentru asta.

 

Level trasate de el se comportau destul de bine ca suport or rezistenta.

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai un pic... ! nu e vorba ca am nevoie de el pentru a-mi trasa liniile de suport / rezistenta. Cele trasate de el nu erau fixe ci lua ca reper ziua precedenta apoi in functie de evolutia pretului dadea un level de buy or sell cu 3 target profit. Cred ca o sa-l gasesc pana la urma. Nu se poate sa nu-l am salvat, doar ca am peste 1000 de indicatori pe aici si va dura ceva timp.Multumesc pt. amabilitate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO merlyn ! :))

M-am bucurat ca un copil cand am citit ca esti miner si ai dat de forex. Cu cati mai multi mineri vor intra pe forex, cu atat mai placut va fi de a locui in tara asta. Spun asta in sensul frumos al cuvintelor.

Sunt convins ca vei face bani pe forex, macar pentru faptul ca ai intrat intr-o mina, si asta fara a tine cont ca ai si lucrat acolo.Cred ca sunt foarte putine locuri unde vezi pericolul fata in fata, iar mina, este unul dintre ele. Pe forex pericolul este ascuns ca sa nu zic perfid... toti, dar absolut toti, il vor cunoaste la un moment dat, abia dupa acest moment vor incepe sa faca si bani. Aici nu exista pericolul de a se rupe o mana sau picior... aici, i-ti poti rupe sufletul.

Bun venit in afacere.

Legat de indicator, cu parere de rau, nu te pot ajuta.

Scuze pentru off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.