Sari la conținut

Concurs Forex Challenge - ianuarie 2009


Stefan

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 317
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Cred ca ai vrut sa spui semnal long =))

Nu, am vrut sa spun short. De ce?

 

Pentru ca pin barul ala de pe H1 are umbra in jos si corpul mic in sus, incadrat in bara precedenta, ceea ce dupa teoria lui James ar cam fi semnal de long... Pe M30 se vede si mai bine ce zic. Deci teoretic era un semnal de long si trebuia intrat in mod ideal la 137.05 si valora vreo 80 pipsi... Dupa asta era un double bottom unde se putea intra cu short la breakout. Si ala valora vreo 40 pipsi. Cel putin asa vad eu. Poate gresesc %%-

 

PS: La 09:45 pe M15 vad un pin bar perfect, chiar la un swing low, iar la 13:30 inca unul la swing high.

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca ne referim la PB diferite.

 

Asta e cel mentionat de mine:

Ah, scuze, scuze si iar scuze =)). Eu eram pe InterbankFX si la mine ala e la ora 13. Da, excelent semnalul. Interesante pin barurile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca ora este de vina =))

 

Problema incepatorilor este ca aleg toate PB-urile. Ideal ar fi sa aiba rabdare si sa aleaga numai PB-urile perfecte in locatii perfecte, care chiar au rata de succes foarte buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca ora este de vina =))

 

Problema incepatorilor este ca aleg toate PB-urile. Ideal ar fi sa aiba rabdare si sa aleaga numai PB-urile perfecte in locatii perfecte, care chiar au rata de succes foarte buna.

Da. Eu n-am prea multa experienta cu ele, dar am luat 2-3 trade-uri pe real care au fost bune (la confluenta cu pivoti/fibonacci). Sper sa invat mai multe %%-. By the way, succes in continuare cu concursul. Cine castiga vreau sa ne explice si metoda cu care a tranzactionat, daca se poate. M-a facut curios concursul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.