Sari la conținut

Concurs Forex Challenge - ianuarie 2009


Stefan

Postări Recomandate

Ce-ai facut Darzule, in tine-mi era speranta sa-i tabacesti putin fundul lui Damien. Chiar asa, de sus, bre?

Zi-ne si noua povestea, nu ne lasa asa cu intrebarile in gat =))

 

Te-ai dus pe usd in jos. sunt sigur.

 

Hai nu fi suparat. Poate se mai pune de un concurs.

 

E pana la urma fibonacci a avut dreptate tot timpul dar asta e o alta poveste. Cum impulsiva nu s-a terminat la 141 fibo ci la 161 o sa va povestesc alta data. Si 2, nu sunt suparat concursuri mai sunt, a fost un test pentru mine. Chiar poimaine ma inscriu intr-altul. Bafta la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Management

Pentru a nu aparea confuzii, am modificat modul de afisare al clasamentului. Acum cei care si-au facut conturi in afara concursului (cei care au conturile scrise cu rosu) si cei care nu au intrat in concurs (pentru ca au tranzactionat inaintea de inceperea acestuia sau din ale motive) sunt acum afisati la sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci din cate platforme am incercat cea de la FxPro a mers cel mai prost. Mi-a fost imposibil sa deschid un ordin cand a fost volatilitatea mare.Tickuri gramada si mi se da mesajul NO CONECTION. O sa fac un videoscreen si o sa-l postez daca am ocazia.

 

Asi avea si eu o intrebare si anume daca toata lumea are un leverage de 1:100.

Editat de FlyHIGH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci din cate platforme am incercat cea de la FxPro a mers cel mai prost. Mi-a fost imposibil sa deschid un ordin cand a fost volatilitatea mare.Tickuri gramada si mi se da mesajul NO CONECTION. O sa fac un videoscreen si o sa-l postez daca am ocazia.

 

Asi avea si eu o intrebare si anume daca toata lumea are un leverage de 1:100.

Asa e, asa e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

...

 

Asi avea si eu o intrebare si anume daca toata lumea are un leverage de 1:100.

Nu. S-a discutat si pe forumul cu inscrierile si scrie si in regulament ( forex[/acronym]-challenge"]http://vamist.com/regulament-forex-challenge ) ca nu este nicio restrictie lagata de leverage. Deci oricine si-a putut deschide cont cu orice leverage de la 100 la 500 (parca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Asi avea si eu o intrebare si anume daca toata lumea are un leverage de 1:100.

Nu. S-a discutat si pe forumul cu inscrierile si scrie si in regulament ( forex[/acronym]-challenge"]http://vamist.com/regulament-forex-challenge ) ca nu este nicio restrictie lagata de leverage. Deci oricine si-a putut deschide cont cu orice leverage de la 100 la 500 (parca)

 

Mda. nasol moment....eu am 1:100 si deja am ordine deschise 0.10, 0.20, 0.30, 0.40 si nu mai pot deschide decat maxim inca unul de 0.10 adica cel mai mic.

Cred ca m-am grabit cand am deschis contul si nu am ales macar 1:200. Deci ceva ala Martingale este esclus pentru mine (sau hedging).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o surpriza dn partea FxPro !??

 

Am deschis platforma FxPro pentru obisnuita analiza tehnica de duminica dimineatza!Surpriza! Toate pending orderele lasate de vineri disparusera! Ieri , sambata, inca erau in tab Trade! Azi , ciuciu!. Am restartat de 2 ori platforma , banuind ca e problema de la mine.Canci!

De ce oare se intampla asa ceva? Oare pentru ca GJ a urcat in acest weekend cu peste 200 de pips si e posibila o deschidere la ora 00:00 cu un gap de tot atatia pipsi?

 

Care e problema voastra fratilor?

 

PS: Noroc ca e vorba de un simplu cont demo! Pacat! Ati preluat North Finanace dar cred sincer ca nu va ridicati nici macar la nivelul degetului mic al NF-ului!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.