Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Dictionar Forex

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#11 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 05 February 2009 - 10:38 PM

@Tradelover, am trimis datele contului si am activat afisarea autorului.

Daca mai vrea cineva cont separat pentru site (ca sa poata adauga continut pe site fara moderare), sa-mi spuna. O sa sincronizez bazele de date de useri ca sa va puteti loga pe site cu userul de pe forum abia dupa ce iese noua versiune de forum.
  • 0

#12 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 06 February 2009 - 04:02 AM

Legat de chestia cu investopedia: mult din ce este pe acolo (toate articolele, o parte din definitii, alea cu poze, etc) sunt cu copyright. La celelalte, care sunt "free" nu poti traduce daca nu indici sursa, autorul, etc. Si nici nu ar fi fair play. Pe de alta parte, sa nu va inchipuiti ca niste "putzoi" ca noi mai pot veni cu chestii noi in forex, hihi, eu cel putin nu, deocamdata, dar sunt optimist. Ceea ce ma gandeam era tot un fel de "traducere", dar mai voalata, nu facuta mot a mot, si nu neaparat luata de pe investopedia. Adica chestii trecute prin propria experienta. Well, felul in care am spus-o o sa va lase sa va imaginati ca de fapt ideea mea era sa traduc din investopedia. Nu era. Nu am timp ca sa o iau maruntel. Dar pana la urma, daca bag vreo definitie, este imposibil ca ea sa nu se asemene pana la un anumit grad cu ce scrie pe investopedia, ori pe aiurea, pentru ca nu ma apuc eu acum sa reinventez roata. Cu sau fara a fi acuzat de plagiat (adica nu imi pasă) asta e...

@Stefan: mersic pt cont, inca nu am dat de el, mai spre dupa-amiaza cand ma mai slabesc astia, acusi tre sa fug la produs. Nu tranzactii, hihi, motorase, tractorase.... grrr...
  • 0
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

#13 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 16 March 2009 - 01:37 PM

Am vazut ca au fost adaugati niste termeni noi in dictionar pentru care sistemul trebuia sa-mi trimita automat un mail de informare.. mail pe care nu l-am primit. Imi cer scuze pentru intarziere! O sa ma uit sa vad de ce nu mai primesc notificari pentru termenii noi si pe cei deja adaugati dar nepublicati o sa-i verific si o sa-i public azi.
  • 0

#14 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 09 October 2009 - 10:18 PM

Dictionarul a fost luat in primire de tizul Stefan Manea :(( In urmatoarele saptamani va fi updatat constant. In cazul in care aveti chef sa dati o mana de ajutor, o puteti face oricand adaugand definitii pentru cuvintele pe care le cunoasteti. Regula este sa se adauge cuvantul/termenul in limba engleza ca titlu si apoi traducerea termenului si explicatia in limba romana. Dictionar forex
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.