Sari la conținut

Dictionar Forex


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

@Tradelover, am trimis datele contului si am activat afisarea autorului.

 

Daca mai vrea cineva cont separat pentru site (ca sa poata adauga continut pe site fara moderare), sa-mi spuna. O sa sincronizez bazele de date de useri ca sa va puteti loga pe site cu userul de pe forum abia dupa ce iese noua versiune de forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Legat de chestia cu investopedia: mult din ce este pe acolo (toate articolele, o parte din definitii, alea cu poze, etc) sunt cu copyright. La celelalte, care sunt "free" nu poti traduce daca nu indici sursa, autorul, etc. Si nici nu ar fi fair play. Pe de alta parte, sa nu va inchipuiti ca niste "putzoi" ca noi mai pot veni cu chestii noi in forex, hihi, eu cel putin nu, deocamdata, dar sunt optimist. Ceea ce ma gandeam era tot un fel de "traducere", dar mai voalata, nu facuta mot a mot, si nu neaparat luata de pe investopedia. Adica chestii trecute prin propria experienta. Well, felul in care am spus-o o sa va lase sa va imaginati ca de fapt ideea mea era sa traduc din investopedia. Nu era. Nu am timp ca sa o iau maruntel. Dar pana la urma, daca bag vreo definitie, este imposibil ca ea sa nu se asemene pana la un anumit grad cu ce scrie pe investopedia, ori pe aiurea, pentru ca nu ma apuc eu acum sa reinventez roata. Cu sau fara a fi acuzat de plagiat (adica nu imi pasă) asta e...

 

 

@Stefan: mersic pt cont, inca nu am dat de el, mai spre dupa-amiaza cand ma mai slabesc astia, acusi tre sa fug la produs. Nu tranzactii, hihi, motorase, tractorase.... grrr...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • Management

Am vazut ca au fost adaugati niste termeni noi in dictionar pentru care sistemul trebuia sa-mi trimita automat un mail de informare.. mail pe care nu l-am primit. Imi cer scuze pentru intarziere! O sa ma uit sa vad de ce nu mai primesc notificari pentru termenii noi si pe cei deja adaugati dar nepublicati o sa-i verific si o sa-i public azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...
  • Management

Dictionarul a fost luat in primire de tizul Stefan Manea :(( In urmatoarele saptamani va fi updatat constant. In cazul in care aveti chef sa dati o mana de ajutor, o puteti face oricand adaugand definitii pentru cuvintele pe care le cunoasteti. Regula este sa se adauge cuvantul/termenul in limba engleza ca titlu si apoi traducerea termenului si explicatia in limba romana. Dictionar forex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.