Sari la conținut

Trading212


amiralul

Postări Recomandate

  • Management

Atentie, nu-ti face cont live la Oanda pana nu te joci putin cu platforma aia a lor ca sa vezi daca te simti confortabil cu ea si pana nu vezi care sunt comisioanele pentru depus/retras bani (le gasesti la ei pe site)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 8 luni mai târziu...

Salutare. Dupa ce mi-am deschis un cont demo la trading 121 am fost sunat de catre un reprezentant al firmei...ma intreba daca doresc sa imi puna pe e-mail un manual de utilizare si mai multe info despre acea platforma.....

Platforma are destul de multe minusuri dar este si ''User frendly'' . Ma gandesc sa bag bani reali . Ce ziceti. este scam?eram sa o patesc cu platforma 500Plus. Credeti ca trading121 este scam sau nu?? A bagat cineva bani reali in acel cont?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Seth

 

Sa il citez pe cineva de pe vamist, "unde naiba ii gasiti?". Nu mi-a inspirat incredere, de fapt as inclina sa cred ca 95% din traderii de pe vamist nu au cont pe acel broker. Toti prefera meta trader.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Seth

 

Subscriu si eu la ce spune dirzu... De ce nu incerci un ibfx de exemplu? Nu merita sa iti risti banii cu orice companie. Pe mine m-au sunat de la bforex vreo luna de zile sa bag bani la ei si pana la urma nu m-am riscat. Baga bani numai unde ai incredere. Iti sugerez sa studiezi un pic sectiunea de brokeri din forum, s-au scris destule review-uri acolo...

 

Bafta!

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

@Seth

 

Subscriu si eu la ce spune dirzu... De ce nu incerci un ibfx de exemplu? Nu merita sa iti risti banii cu orice companie. Pe mine m-au sunat de la bforex vreo luna de zile sa bag bani la ei si pana la urma nu m-am riscat. Baga bani numai unde ai incredere. Iti sugerez sa studiezi un pic sectiunea de brokeri din forum, s-au scris destule review-uri acolo...

 

Bafta!

 

Salutare,

 

Sunt nou aici si nou si-n lumea traderilor. Si eu mi-am facut cont pe trading212. Intai demo, apoi real. As numi interfata lor extrem de pragmatica. Imi place. Am profit 25% dupa 10 zile :) . Operatorul de limba romana e prezent 5/7 zile, intre 10-18. Mi-a dat toate detaliile cerute, inclusiv despre retrageri. Am fost si la sediul lor, 2 birouri pe CA Rosetti, la etajul 7.

 

Dar voiam sa te intreb de ibfx. Poti transfera online din contul tau bancar de RON in contul tau in USD de la ei? Invers, la retragere iti pot baga USD ceruti a fi retrasi in contul tau bancar de RON?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@aleteo77

 

In legatura cu IBFX, da, chiar daca ai cont in RON, cand faci transferul se face conversia automat in USD (si vice-versa), desi treaba asta e posibil sa tina mai mult de banca unde ai cont decat de IBFX. Eu am un cont in RON la ING.

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.