Sari la conținut

Trading212


amiralul

Postări Recomandate

De curand mi-am facut un cont demo pe trading212.com mi se pare foarte interesant siteul si chiar ma gandeam sa-mi fac un cont real.

Problema este ca cer copie dupa buletin si avand datele de la cardul bancar si datele dupa buletin pot face ce vor.De asta imi este foarte teama sa imi fac un cont real din frica falsificari cardului.

Cine are cont real pe trading212.com vreau sa imi zica si mie daca se intampla ceva si daca sunt seriosi si fac plata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica de "teama falsificarii cardului"?

2) La orice broacher te-ai duce este acelasi lucru ... copie dupa C.I., acte, adresa, cont, card (la card acoperi numerele cu o carpa colorata eventual) ... este firesc si obligatoriu.

 

P.S. esti bartan tare daca inca mai ai buletin, ...de ce iti mai este frica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CNP, KT nu ai cum sa le acoperi pentru ca este un contract intre voi. Sunteti doua parti, tu si brokeru, care va identificati prin datele voastre, ... cum draq sa te identifici daca iti acoperi cnp si kt, ...asta nu se poate.

Este ca la banca. La banca nu iti dai CNP-ul? Si aia de la banca te pot fura. Nu?...ce naiba!!!

Ideea este ca daca te temi de acest broker ... iti cauti un broker de incredere ... dar este normal sa le comunici datele.

Insa ...atentie, pentru siguranta ta ori nu iti ti banii pe contul curent, ori iti faci un card special doar pentru brokeri si il alimentezi doar la nevoie

 

P.S. de unde vine KT? esti din Cta?

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu te impiedici de lucruri marunte, banii aia pe care ii depui ia-ti gandul de la ei. sunt taxa de scolarizare.

 

toti fac trade in house, ce fac ei e problema lor, pe tine te intereseaza daca vezi requote prea des, spike-uri, spread (daca vrei sa faci scalp).

de comisioanele de retragere nu e cazul sa vorbim acum.

 

crezi ca oanda nu face trade in house? cu loturile alea de cat vrei tu?

crezi ca xtb cu super masinile alea de concurs nu fac trade in house, ca sa arunci banii astia pe reclame trebuie sa ai multi traderi "excelenti".

 

nu cred ca o dea ei faliment ca esti tu prea bun. a fost un caz din miliardele de traderi.

 

 

97% te bati cu graficul si 3% cu brokerul.

 

iti urez succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

A folosit cineva Trading121? Are platforma web in limba romana, destul de saraca deocamdata, dar un domn amabil m-a asigurat prin chat ca sunt inca noi pe piata si ca isi vor extinde oferta cu stiri si grafice mai de calitate, probabil si EUR/RON. Informatii clare despre cantitatea minima tranzactionata, spread sau leverage nu prea sunt (doar "tranzactionare de minim 1000 USD" si "Tranzacţionaţi de 100 de ori mai mult decât aţi depozitat"). Site-ul arată frumos, dar mie mi se pare puţin dubios.

Păreri?

 

Am folosit trading212 acum 1 an. Parerea me e ca nu merita efortul...executie intarziata la ordine, grafice de cc, etc. Am fost la un seminar la ei care se desfasoara la genul: cum dam drumul la calculator, cum deschidem platforma, cum executam un sell/buy.......Cauta un broker ce are MT4, gen XTB, Admiral Markets, etc. Personal am la cont live la AM.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.