Sari la conținut

In iunie, Vama Veche, la "hogeac"-ul lui Barbones


Postări Recomandate

Multumesc frumos pentru aprecieri. Cred ca mamei o sa-i spuneti, nu mie, pentru ca nu prea am niciun merit la constructia ei.

 

Am sa incep sa fac recensamantul locurilor si am sa-l postez regulat. Ar fi bine si de anuntat si ceva preferinte pentru organizare.

 

De ce preferinte:

 

Pentru ca la etajul 2 pe lateral este mai liniste, in schimb este de urcat.

Daca sunt copii sub 10-12 ani atunci e de preferat o camera la parter sau etajul 1 dar cu putin zgomot seara spre dimineata :-?

O problema apare pentru copii cand sunt nesupraveghiati atunci cand se duc la Piscina. si sigur acolo vor fi majoritatea timpului.

 

Camerele sunt 4 pe etaj. 2 pe lateral si 2 pe fata. total 12.

 

Asa ca, astept un astfel de post.

 

Perioada :5-7 Iunie, 2009 .Intalnire Vamist la Vama Veche

 

1.Nume sau pseudonim

2.Numar paturi

3.Ora probabila a sosirii

4.Eventuale preferinte - etaj, pozitie camera, acces la bucatarie.

 

Multumesc.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Pana azi, 12 Mai, sunt inscrisi la Intalnire, 4 familii.

 

In principiu, camerele de la parter s-au ocupat datorita prezentei copiilor. Mai sunt 8 camere la etajul 1 si 2.

 

Stefan, pune aici o vorba sa te iau in calcul, caci s-ar putea sa nu fie destule locuri si trebuie sa ne inghesuim daca mai sunt cereri, :-?

 

@Arbit_Rage - cate paturi?

 

@Darzule - daca ajungi, spune cate locuri

 

@ENER - sigur 2 locuri?

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Din pacate, la mine sansele de a ajunge au luat-o rau la vale si mi-e ca o sa dea in SL :-?. Cel mai bine taie-ma de pe lista. Daca apare vreo stire favorabila si fac un reversal, te anunt. Daca vor mai fi locuri bine, daca nu, ma descurc altfel cu cazarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Pana acum sunt 10 camere ocupate. Ioane, Pentru ca vi cu vineva te pun in camera separata asa ca sunt 11 camere din 12.

Pana joi, aflam exact.

 

Pentru cei care vin am sa le dau telefonul meu pe privat.

 

Deci, ne vedem vineri 5 Iunie, la Vama. Eu sunt acolo. Astept sa ma sunati cand ajungeti in zona si va spun exact cum ajungeti, oricum e pe soseaua principala, cea care duce la bulgari.

 

Va sugerez, sa va luati ceva mai gros de imbracat pentru seara. Este mult mai racoare la Vama fata de alte zone ale coastei pentru ca e zona de vant. In timp ce la Mamaia, seara, sunt 24 25 de grade Celsius, la vama sunt 15 17 grade, in mod constant.

 

Deci, seaara nu-i ca ziua! :) Cei cu copii, nu neglijati caciulitele pentru urechi sau bandane, acele batice de tenis ce se infasoara si protejeaza doar urechile. Otita se face din combinatia umezelii cu curent. Eu umblu cu vata-n urechi din cauza asta.

 

Primul sprit, de vineri il dau je.

 

Stefane, esti taticu' forumului, asa ca, fa bine si vino ca e bine. N-ai sa regreti. Daca vrei, vi cu mine de joi. Avem net, asa ca, iti rezolvi problemele simplu.

 

In continuare, mentin oferta membrilor Vamist. 70 lei Camera/max 4 persoane pe tot sezonul. Daca vi cu statement pe real pe profit 50% din cont e 50/lei camera. :)

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum sunt 10 camere ocupate. Ioane, Pentru ca vi cu vineva te pun in camera separata asa ca sunt 11 camere din 12.

Pana joi, aflam exact.

 

Pentru cei care vin am sa le dau telefonul meu pe privat.

 

Deci, ne vedem vineri 5 Iunie, la Vama. Eu sunt acolo. Astept sa ma sunati cand ajungeti in zona si va spun exact cum ajungeti, oricum e pe soseaua principala, cea care duce la bulgari.

 

Va sugerez, sa va luati ceva mai gros de imbracat pentru seara. Este mult mai racoare la Vama fata de alte zone ale coastei pentru ca e zona de vant. In timp ce la Mamaia, seara, sunt 24 25 de grade Celsius, la vama sunt 15 17 grade, in mod constant.

 

Deci, seaara nu-i ca ziua! :) Cei cu copii, nu neglijati caciulitele pentru urechi sau bandane, acele batice de tenis ce se infasoara si protejeaza doar urechile. Otita se face din combinatia umezelii cu curent. Eu umblu cu vata-n urechi din cauza asta.

 

Primul sprit, de vineri il dau je.

 

Stefane, esti taticu' forumului, asa ca, fa bine si vino ca e bine. N-ai sa regreti. Daca vrei, vi cu mine de joi. Avem net, asa ca, iti rezolvi problemele simplu.

 

In continuare, mentin oferta membrilor Vamist. 70 lei Camera/max 4 persoane pe tot sezonul. Daca vi cu statement pe real pe profit 50% din cont e 50/lei camera. :)

Daca vin cu statement de 100% cat e? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Barbones, la multi ani si tot ce-ti doresti (ca forumul zice ca azi e ziua ta)!

 

Cred trec sambata pe acolo sa va salut dar nu o sa pot sta mai mult de o ora pentru ca voi merge mai departe (in Bulgaria). O sa fiu cu fratele (sa vedeti ce semanam), cumnata si poate si prietena daca nu pleaca cu familia. Te sun cand ajung in Vama Veche ca sa-mi explici cum ajung la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.