Sari la conținut

In iunie, Vama Veche, la "hogeac"-ul lui Barbones


Postări Recomandate

Sal fartatilor,

 

Scuze pentru intarziere dar am crezut ca iau niste meleoane de euroi zilele astea le GJ, dar n-a fost sa fie.

 

Multumesc pentru ca mi-ati multumit si sunt multumit ca sunteti multumiti!

Vinutu' e de firma si nu se gaseste nicaieri, ca daca nu stateam pe Forex, il vindeam.

 

Intalnirea a fost mai mult de cat beton, pacat ca nu s-a "consumat" in cantitati ca sa ne veselim si noi. eu asa sunt obisnuit, daca nu ma da afara ospataru", nu e bine, eu inchid restaurantu', nu patronu', 'nteles?

 

Cum am zis si la intalnire, va pregatesc o surpriza pentru la vara, sigur, daca sunteti "cuminti si bogati" sau "tineri si forexisti".

 

Sper sa ajungem la un numar rotund de participanti unde sa ocupam toata casa de la Vama. Da, la Vama Veche am construit un hogeac, cum am mai zis, unde primesc doar turiste. Ca o exceptie, as putea sa rezerv cele 10 camere doar pentru noi doar cu conditia sa ne strangem cel putin 20 de "bucati". Glumesc desigur cu turistele.

 

Intalnirea propun sa fie la inceputul lui Iunie, un Week End intreg, chiar de Ziua Mea!

Ce inseamna asta, ca propunere, pentru ce va urma sa fie la urmantoarea intalnire:

 

La Vama Veche, camere cu (2 la 6 locuri), televizor, frigider, baie (dus si WC in camera@) internet.

 

Bucatarie la comun cu toate cele necesare., Piscina de 8m/4m, gratar in curte, d'ala mare de beton si 70 de lei camera, indiferent de cati or fi in camera.

Cu alte cuvinte, daca se strang 20 de forexisti, vine 35 lei pe persoana pe noapte Daca nu sunt 20 de oameni, pretul ramane neschimbat pentru ca e ziua mea!

 

Acum, pentru ca sunt sarbatorit, voi avea grija sa nu va dejamagesc cu serbarea, nu va fie grija. Tot ceea ce aveti de facut, sigur daca vreti, este sa va hotarati si sa ma anuntati cat de repede pentru ca Hogeacul este acum ridicat si deci nu duce lipsa de cerere fiind si singurul din Vama cu pisxina. Mai mult, mama tre' sa stie din timp rezervarile. Ea a construit-o, ea conduce!

 

Deci, oferta este valabila doar pentru cei de pe Vamist, membri adevarati. Copiii lor sunt bineveniti cu soti/sotiile vamistilor cu tot.

Poze in curand.

 

Barbones

 

PS. @Stefan, felicitari. e prima oara cand particip si m-am simtit foarte bine. Nu zic ca nu se putea si mai bine :tongue:.lol

 

Nu fac reclama pentru simplu motiv ca nu am spus unde e Hogeacul si mai mult, nu duc lipsa de rezervari tocmai din motivul mai sus amintit.

Pretul dat la agentii este mult peste ce am oferit. Daca se doreste, in cateva zile vor aparea anunturi cu Hogeacul cu preturile reale si le veti putea gasi si pe langa asta se pot face comparatii intre preturile altor pensiuni si cele oferite de mine.

Daca nu se doreste in Iunie ci in August preturile raman neschimbate.\

Tot doar pentru membrii Vamist pretul este acelasi oricand pe intreaga perioada a anului. Iarna asta deja sunt rezervate doua week End uri in Decembrie pentru ca Piscina va fi incalzita si acoperita ca sa poti face baie. Pretul ramane atat timp cat voi fi membru aici. Daca intre timp devin meleonar, pretul scade.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Management

Eu ma inscriu de acum (sa fiu sigur ca prind) pentru o camera de doua persoane :tongue:

 

L.E. Si propun sa deschidem si un topic nou daca tot o sa fie o noua intalnire... O sa mut eu ultimele doua postari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

@Barbones tare interesanta oferta ta si cu cea mai mare placere as fi venit, dar nenorocul meu este ca in luna august trebe sa plec in Croatia si pana atunci trebe sa strang niste euroi. Eu te felicit pentru initiativa ta si sper sa beti si in cinstea mea si sa va distrati. Sper ca ne vom mai intalni pana atunci pe aci prin capitala dar numai voi decideti.

 

Apropo ai spus ca la invitatia ta trebe sa participe forexistii adevarati, si nu stiu daca faceam parte din preferintele tale. Tu vrei ceva mai sofisticat un forexist de ceva vreme pe piata (ani de zile). Ei bine eu sunt un prapadit care nare nici un an si nu stiu daca faceam parte din dorintele tale.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzica, o sa fac tot posibilul sa vin si eu cel tarziu la aniversarea ta, am vrut sa vin acum in februarie dar din motive lesne de inteles nu s-a putut. Bafta si la cati mai multi petrecareti, pardon - forexisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamneloooorr si Domniloooor!!!

 

Toti, dat toti cei care au dat cel putin un bid in viata lor sau un ask,dupa preferinte se cheama ca e forexist. Mai mult, ai apucat sa scri si un post pe forum, este deja versat!:tongue:

 

Calitatea de membru pe forum te face direct "adevarat" numai pentru ca te-ai chimuit sa-ti pui datele "personale" si un cont de mail. Asa ca:

 

Porcii sunt carnati

Varza e sarmale

Dai cu suc destruguri si de prune

Sa te faci pulbere.

 

Aleluia!!!

 

PS Alcoolu' frate, mi-a mancat gramatica!

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamneloooorr si Domniloooor!!!

 

Toti, dat toti cei care au dat cel putin un bid in viata lor sau un ask,dupa preferinte se cheama ca e forexist. Mai mult, ai apucat sa scri si un post pe forum, este deja versat!:tongue:

 

Calitatea de membru pe forum te face direct "adevarat" numai pentru ca te-ai chimuit sa-ti pui datele "personale" si un cont de mail. Asa ca:

 

Porcii sunt carnati

Varza e sarmale

Dai cu suc destruguri si de prune

Sa te faci pulbere.

 

Aleluia!!!

 

PS Alcoolu' frate, mi-a mancat gramatica!

 

Stiu Barbones dar am vrut sa te sacai un pic.

Ai promis ca vorbim pe mess,

o sa ma tin de capul tau pana cand ma adaugi la lista ta de mess.

 

 

Bafta la cati mai multi pipsi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Am promis sa revin cu poze si completari.

 

Sezonul a inceput. Azi am revenit de la Vama unde a fost cel aglomerat "1 Mai" din toate timpurile, treaba spusa de localnici. Nebunia a fost maxima pe plaja. La hogeac se pare ca am avut noroc cu oameni civilizati. Toti s-au imbatat pulbere dar au avut bunul simt sa se culce. Asa ca, datorita pozitiei mai retrase nu face cu ochiul rockerilor "agitati".

 

Acum pentru intalnire.

 

Daca nu facem "recensamantul" pana pe 15 Mai imi va fi foarte greu sa tin toata vila ocupata, asa ca, propun sa ne strangem cat mai repede. Cererile s-au inmultit si trebuie sa duc munca de lamurire cu mama sa tin pretul promis. Totusi, daca nu ne strangem destui putem sa tragem linie dupa 15 max 20 Mai si sa ne strangem cate 4 in camera.

 

Asta insemna ca voi rezerva atatea camere in functie de cati suntem socotiti la 3 sau 4 in camera. Pretul este de 70/lei/camera noapte. Acum se fac rezervari la 160/lei/noapte pentru Iunie iar Iulie-August 190/Lei.

 

Conditii cazare:

 

Interior

 

Incalzire centrala (aer conditionat nu este cazul datorita izolatiei)

Baie-dus, WC in camera

Apa calda in permanenta (in functie de consum)

Televizor/satelit

Frigider

 

Exterior:

 

Piscina, gratar, parcare.

 

Perioda ce o propun e 5-7 Iunie. O putem schimba daca sunt probleme. Programul este la "impuse" doar vineri seara pana pe la 11 cand dau de baut dupa care program de voie. Daca aveti tranzactii deschise se poate proiecta chartul MT4 pe ecran :-? sa vada si ochiu nostru pipaneii sa sa ciocnim in cinstea lor.

 

Astept propuneri.

Barbones

 

Atasat cateva poze.

post-2659-1241371005_thumb.jpg

post-2659-1241371029_thumb.jpg

post-2659-1241371978_thumb.jpg

post-2659-1241372044_thumb.jpg

post-2659-1241372600_thumb.jpg

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Vad ca nu se mai inghesuie nimeni. Pana acum cati sunt? Adica mai sunt si altii in afara de cei care au scris aici ca e posibil sa vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa casa Barbones...E tot ce trebuie pentru o intalnire forexista in deplasare la relaxare :-?

Daca zici ca te mai si sarbatorim cu un vin bun pana confundam eur/usd cu chf/jpy si retragerile lu Fibo cu unghiurile lu nea'Gann e tocmai bine. Asa ca....pls count me in.

Salve si la cat mai multi pipsi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.