Sari la conținut

Grupul RomaniaFreesignals


tiandrei

Postări Recomandate

Prind poza a 2 a GBPUSD adaugata mai devreme si privind poza adaugata acum la ora 18 se poate observa ca exact levelul unde am adaugat o sageata in jos a tinut...a fost testat si confirmat si am avut posibilitatea de sell :tongue:.

 

Price action is bassed on human emotion. No indicators bunched togheter can read human emotion.

 

Pentru a ajunge la nivelul de trader 100% succesfull implica multe lucruri. Disciplina este cea mai importanta (not over trading, not gowing against money management rulls,etc ).

 

Semnalele oferite de catre noi ...nu au acest nr de pipsi pe zi deoarece folosesc o strategie diferita si mult mai sigura. Semnalele noastre au un avrage de 200-300pipsi pe luna..dar..sunt sigure.

Un trader pentru a ajunge la nivelul tradeurilor efectuate de catre mine are nevoie de ceva practica. Noi oferim aceste semnale pentru cei care nu au timp sa stea 8 ore in fata calculatorului fara sa faca un trade , sau care nu au timpul necesar sa invete.

 

 

Folosind good money management se poate castiga intre 20-70% din contul dvs.

post-3244-1237221036_thumb.jpg

post-3244-1237221052_thumb.jpg

Editat de romaniafreesignals
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Imi cer scuze ca intervin, dar din ce am observat, nu prea dati dovada de profesionalism.Adica ati pus acolo vreo 4 grafice, unde pretul s-a comportat de nota 10!!Daca tot timpul avem situatiile de pe graficul dvs, acum eram in Dubai plimbandu-ma cu un Rolls.

A doua dovada este ca nu ati luat semnalul imediat cand a aparut, ci mult mai tarziu.Sl-ul unde e???Daca voi ziceti ca luati astfel de semnale, adica la asemenea distanta dintre punctul de intoarcere si punctul de intrare in trade, nu prea vad eu cum ati facut acel profit.

Sincer cand am vazut acele sume si taxa de numai 50$ mi-am dat seama ca e ceva putred la mijloc.

Cat de sinceri sunteti nu stiu!Nu va critic in sensul acesta.Dar legat de analiza mai aveti de invatat.

Nici un trade pierdut???La astfel de intrari...ma umfla rasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva!!

Daca alea-s linii de trend ...excuse me....

Ati unit 2-3 punte amarate, fara vreo logica.

 

Marco, ar fi bine sa-ti ceri scuze...

Mai priveste charturile alea de vreo 50 de ori poate vezi si tu ceva util...

 

Despre semnale nu ma pronunt ... Personal sunt impotriva oricarui tip de semnale sau trading automat...

Editat de tavi_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca intervin, dar din ce am observat, nu prea dati dovada de profesionalism.Adica ati pus acolo vreo 4 grafice, unde pretul s-a comportat de nota 10!!Daca tot timpul avem situatiile de pe graficul dvs, acum eram in Dubai plimbandu-ma cu un Rolls.

A doua dovada este ca nu ati luat semnalul imediat cand a aparut, ci mult mai tarziu.Sl-ul unde e???Daca voi ziceti ca luati astfel de semnale, adica la asemenea distanta dintre punctul de intoarcere si punctul de intrare in trade, nu prea vad eu cum ati facut acel profit.

Sincer cand am vazut acele sume si taxa de numai 50$ mi-am dat seama ca e ceva putred la mijloc.

Cat de sinceri sunteti nu stiu!Nu va critic in sensul acesta.Dar legat de analiza mai aveti de invatat.

Nici un trade pierdut???La astfel de intrari...ma umfla rasul.

 

Am mentionat ca charturile postate acolo sunt cu tradeurile mele personale. Trade traditional. Acelea nu sunt semnale.

 

Nu intru intrun trade dupa acele linii de trend. Se poate observa ca am stiut cu ajutorul acelor linii amarte de trend....unde se va oprii pretul din urcare..si unde o sa coboare.

In acest stil de trading folosesc stop loss de 30 pips dar...folosesc un Expert care tine Stop Lossul ascuns (works well for stop hunting).

 

 

Semnalele sunt ceva cu totul diferit. Motivul pentru care am postat acele poze cu tipul meu de trading erau ca dovada ca pretul respecta niste zone (were price meets demand).

 

Semnalele acelea nu vaneaza 100pipsi pe trade. Semnalele au un TP de 20 pips si un trailing stop de 5 pip. No stop loss.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Andrei (sau Cristi??)

 

Cred ca ai depasit un pic masura. Nimeni nu ajunge trader profesionist din octombrie pana in martie. Am incercat in ultimele zile sa te contactez pe mess, dar vad ca nu mai folosesti id-ul ala. Ti-am mixat cele doua topice. Parerea mea e ca nu are rost sa te ascunzi dupa doua nickuri diferite. Sincer, ma asteptam sa ai un pic de responsabilitate. Ti-am "sugerat" asta in post, ti-am lasat destul timp, si ti-am dat si destule ocazii sa "te prinzi" (chestia cu surprizele). Ca moderator, eu vad adresele de IP.

 

Nu iti contest (public) capacitatile de trader, nu stiu daca esti un trader bun cu vechime, ori esti un pustan care ai descoperit tradingul acum cateva luni si deja dai lectii pe aici. Poate esti un trader bun, nu am de unde sa stiu. Dar ultimele grafice (alea scrise de mana) ma fac sa cred ca mai ai destule chestii de invatat. Ce naiba, Paint-ul de la Windows are "insert text", mai omule. Nu ne mai lua atata de fraieri. Ai stat tu sa pictezi acolo pe chart "sell" si "buy" cu mouseul, scris de mana, cand era de 10 ori mai simplu si mai rapid sa inserezi un text cu Paint-ul? Ce fel de trader ia graficele separat pentru a le analiza? (cu Paint?) Era si mai simplu sa pui un label in MT4, direct....

 

Tu realizezi ridicolul si penibilul situatiei ??!!?!?!? Ai un serviciu de semnale forex care iti da semnale sigure si beton, care e asa de bun incat nimeni nu crede ca poate fi adevarat (well, acest nimeni deocamdata sunt numai eu, ca vad ca altii nu se inghesuie pe aici) si care nu poate fi posibil, ca daca ar fi posibil acum erai milionar (nu tu, dar cel care da semnalele) iar tu ce faci?? Tranzactionezi dupa alte reguli, dupa "alt sistem"... grrrr... adica ai deja un sistem mai perfect decat acela sigur si perfect pe care il vinzi, ori vrei de bunavoie sa pierzi bani tranzactionand aiurea cu alt sistem?? De ce tii cu tot dinadinsul sa ne insulti bruma de inteligentza pe care o avem?

 

Aia de la Microsoft zic asa: "eat your own hotdog!". Tu daca ai afla ca toti angajatii de la Microsoft folosesc pe computerele de la companie Mac sau Linux, ai mai cumpara Windows?

 

[Later Edit: Sa inteleg deci ca pana la urma esti multumit de cei de la "free paid signals", daca le promovezi afacerea? Ori "tu" esti afacerea in sine? Ca ai venit cu traducere si deja vorbeai in nume foarte propriu despre ei, ca si cum tu erai acolo si iti faceai singur reclama, inca din primul post pe care l-ai pus sub numele tiandrei...]

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea cand am postat acele mesaje serviciul era gratuit si nu aveam chiar nimic de castigat :tongue:.

 

In legatura cu ce ai spus..eat my own hotdog...

Folosesc 2 conturi . 1 Pentru aceste semnale si 1ul pt tradingul meu personal.

 

Ai intrebat de ce folosesc si alta strategie. Pentru ca aceste semnale nu aduc sute de pipsi pe saptamana. Dupa cum poti observa din statements cresterea contului este Slow and steady. Intre 20 si 70% pe luna.

 

Din tradingul meu castig 5-10% pe zi..si asta pentru ca imi permite timpul.

Sunt oameni care lucreaza si nu isi permit sa stea cate 10 ore in fata calculatorului sa faca trading.

Daca as avea un job...sau nu as avea experienta necesara sa fiu profitabil on my own...da ...as urma decat aceste semnale.

 

Da sunt f multumit de rezultatele semnalelor.

 

Id ul meu pe Yahoo Messenger este ti.andrei :).

 

Si cu asta am incheiat orice discutie legata de tradingul meu personal sau motivatia mea pentru a promova aceste semnale.

 

Daca cineva are intrebari legate de aceste semnale voi raspunde.

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tavi!

Arata ele directia trendului, doar ca nu sunt trasate corect.Unele sunt trasate prin nivelul de inchidere a lumanarilor, altele prin low-urile acestora, plus ca pretul nu face cale intoarsa pe rezistentele\suportii desenati.Dupa ce se ia cand intra in trade???Ca nu e nimic concret.

Unde plasam Sl-ul, TP-ul nu e obligatoriu, dar fara SL esti mort.

Din ce am vazut plaseaza Sl de 30 pipsi, TP 20.Dupa aceea 5 pipsi Sl mobil.Aici nu prea inteleg.Si zice ca nu a pierdut nici un trade, cu 5 pipsi SL.Asa ceva e imposibil la cum se misca piata.

Ceea ce dovedeste ca nu prea le ai cu Fx-ul este ca folosesti numere fixe.30 pipsi, 5 pipsi.

O fi gasit si el vre-un expert care a facut ceva profit pe o perioada de timp si suntem mari maestrii.

O intrebare:Dupa ce logica pui SL-ul??Sau e batut in cuie 30 pipsi si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic cu tine, si chiar iti doresc succes, dar ma irita oamenii care vor sa fraiereasca din orice pozitie.

Iti dau eu o idee dak esti trader bun.Convinge persoana care are o situatie financiara destul de buna, si sa investeasca 1000$ cu tine, sau oricat.Daca acel om e satisfacut de serviciile tale fii sigur ca o sa te mai recomande.

E cel mai corect.

Ori arata-i cum iti inmultesti banii proprii intr-o luna!

Si eu am aceleasi intentii ca si tine, dar mai intai experimentez pe banii mei, si cand o sa dea roade atunci o sa caut clienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

@Andrei, primul cont va fi dezactivat... si esti foarte aproape de inchiderea acestui topic. Titlul topicului se va schimba pentru ca e mult spus "site" unui grup facut pe yahoo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.