Sari la conținut

Grupul RomaniaFreesignals


tiandrei

Postări Recomandate

[edit by tradelover: primele posturi de pe acest topic provin de pe un thread mai vechi, care initial avea alt nume, precum se vede daca aveti rabdare sa cititi primele vo 15 posturi. Cele doua treaduri au fost mixate ulterior]

 

 

Salutare tuturor.

 

Nu doresc sa fac reclama la vreun produs, nu am nimic de castigat din asta...decat helping out :P.

 

Recent am descoperit un grup ...care trimite semnale forex gratuit.

Din luna Mai pana acum...nu a fost vreunul negativ. Nu imi explic cum...pt ca nu au nici o logica tradurile..dar..de fiecare data tranzactiile au fost pozitive.

Persoana care trimite semnalele a ajuns deja la 15.000usd in cont si tranzactioneaza cu 3 loturi. Cate un lot pt fiecare 5000 dolari sau 1 mini lot pt fiecare 500 usd. ( in 4 zile a facut 3200USD mergand cu 2 loturi. Pe site se uploadeaza destul de des statement-urile )

 

 

Va explic pe scurt cum se fac tradeurile:

Semnalele sunt trimise automat in momentul in care se face tradeul de catre FREESIGNALS.

 

 

 

Problema este urmatoarea..FREESIGNALS foloseste trailing stop de 5 pipi care devine activ decat dupa ce a inregistrat profitul.Eu nu am descoperit nici o platforma care sa aibe trailing stop sub 15 pipi. Ar fi cativa ..care permit asta...dar trailing stop ul functioneaza ca un stop loss normal. Devine activ din prima clipa cand este activ.

 

Se lucreaza in momentul de fata la un expert advisor pt MT4 care sa permita 5 pip trailing stop ce ramane inactiv pana cand sa generat profit.

 

Am scris deja un instructional in engleza..despre cum tranzactionez fara trailing stop....asa ca ii voi da copy paste.

 

I saw in recent discussions that nobody has 5 pip trailing stop

available on their metatrader4 platform.

 

This is how i have done the trades without using trailing stop (you

have to pay attention to the screen the hole time..so be aware of this

becouse you cannot leave your computer until the trade is done.

Receive signal example : Buy EURUSD at 1.3000 (that means that the

tranzaction was executed at that price and the price will go above the

entry price). Open the currency chart and look if the price is under

the original entry for example 1.2995,meaning that freesignals entered

the trade at 1.3000 and the price continued to go down 5 more pips.

Here it is safe to take the trade.

The price will start to rise back to the original entry signal 1.3000

(By now you already gained 5 pips). Consider the fact that freesignals

took the trade at this price and is waiting to have a profit..so it is

safe to asume that the price will continue to go above this price.

Wait until the price reaches 5 pips above the entry point of

freesignals (1.3000)and imediatly enter stop loss of 3 points.

If the price goes back down and hits the stoploss you would have

exited the trade with 7 pips.

If the price continues to go up 1.3008 enter stop loss of 3 again, if

the price continues to go up to 1.3013 enter stop loss again of 3

points. So by now you have 15 pips saved. Continue doing this until

you are taken out.

Note: It is recomended to test this on a demo account until you ghet

used to trading like this.

Dont forghet to use the 20 pip profit limit so if the price spikes up

to 1.3020 you will be taken out with that profit.

 

Regulile sunt simple: Nu luati tranzactia decat daca pretul este sub sau peste ( buy or sell) pretul de intrare of FREESIGNALS.

Incercati tranzactiile pe un cont demo pana cand va obijnuiti cu ele.

Nu tranzactionati mai mult de 1 mini lot pt 500 usd si 1 lot standar pt 5000 usd. Daca suma dv creste de la 500 usd la 1000 atunci se vor folosi 2 mini loturi.

Nu folositi stop loss decat dupa ce aveti un profit de minim 5 pipi. (va spun din propia experienta ca am pierdut).

 

Restul regulilor sunt postate pe site.

Incercati pe un cont demo..si daca sunteti multumiti de rezultate spread the word (aceasta este rugamintea persoanei care trimite semnalele).

 

Pt a va inregistra...trebuie sa intrati la http://finance.groups.yahoo.com/group/freesignals/ si sa join the grup.

Semnalele le veti primii aproape zilnic (sunt zile in care nu a trimis nimic deoarece piata a fost foarte instabila latley..dar in zilele bune se primesc in jur de 7-8 semanle 100% precise si cu un profit de minim 7 pipi).

 

Daca aveti intrebari ...sunt here to answer.

One more thing. Cateodata ...tranzactiile par f negative (spre exemplu entry este la 1.3000 buy...si pretul continua sa scada si 30 pipi). de aceea folositi asta pe un cont demo ..si aveti rabdare ...pana cand veti genera profitul. Daca nu aveti timp sa stati la calculator..si ati fi intrat in cazul exemplului de mai sus la 1.2990 si asteptati sa creasca...puteti pune un take profit la 1.3005 . Pretul va ajunge aici sigur si veti avea un profit de 15 pipi.

Good luck.

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Well, nu vreau sa fiu carcotas, dar mie imi miroase a "gaina care naste pui vii" de pe eveze-ul lui Cristoiu... din anii trecuti. Mai ales partea aia care zice de expertul ala meserias la care "se lucreaza". De cand se lucreaza, o saptamana? o luna? un an? Nu de alta, dar mie imi ia mai putin de 30 de secunde sa scriu "expertul" in cauza, si probabil ca unuia dintre "discipolii" mei de pe aici, cum ar fi ener, de exemplu, ii ia 40 de secunde :P sa gaseasca o linie de cod de genul "if (orderprofit()>5 pipsi) then muta stopul la bid minus 5 pipsi (sau ask plus 5 pipsi daca ordertype era OP_SELL)".

 

In plus, ce ma doare pe mine cel mai tare e ca nu am vazut nici o platforma de trading care accepta trailing stop si care sa mute trailing stopul cand orderul e la negativ. Toate, dar ABSOLUT TOATE platformele de trading pe care le cunosc, muta trailing stopul DOAR cand orderul e la pozitiv. NU EXISTA platforma de trading la care trailing stopul sa devina activ imediat ce l-ai pus. Inclusiv definitia trailing stopului, spune ca stopul se muta atunci cand ai profit. Un TS de 35 de pipsi va pune stop la valoarea de deschidere a orderului, in momentul in care profitul orderului este 35 pipsi. Sau il va muta acolo, daca exista deja unul anterior, care era la negativ. In plus, MT4 are "Custom" sl, pe care il poti seta si la 3 pipsi, daca asa vrea muschiul tau. Fara sa scrii nici un expert. Cu conditia ca MODE_STOPLEVEL al perechii respective sa permita treaba asta, ca unele perechi nu permit. Well, sl asa de scurt e moarte sigura, dar nu vreau sa comentez despre asta, fiecare traiduieste cum crede el.

 

Nu am testat semnalele alea minune, nici nu am de gand sa imi pierd timpul, totusi daca incearca cineva, as fi si eu curios sa vad un statement pe urmatoarele 3-4 luni. La modul, faceti un cont demo, spuneti aici pe site numarul contului, si aratati-l iar peste 3-4 luni. Asta ca sa fim siguri ca nu creati 50 de conturi diferite si ni-l aratati pe urma pe cel mai "tare".

 

Spor la semnale!

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Am dat o raita pe web si nu am gasit nika de citit, ATC e mort in weekend, nici un articol nou pe CB, asa ca am revenit pe vamist. Vad ca nici pe aici nu se inghesuie lumea, asa ca neavand ce face, am mai citit odata povestea de mai sus. Si mi-a venit ideea ca de fapt toata tarasenia e foarte usor de tranzactionat folosind PaperTrader-ul meu, care se poate downloada de pe blog.

 

Puneti PaperTrader pe chart, cu DefaultSLMethod setat la "=TSL(5)S", DefaultTPMethod setat la "=MIP(20)HP", si setati Granulation la 1 sau 2, ca sa se miste la fiecare pip. Si asta e toata filozofia. Cand vreti long, puneti un order pe chart, oriunde sub curs, printr-un simplu drag. Apoi mutati pending-pointul in sus pana aproape de valoarea pietei, la valaorea la care vreti sa activati orderul, direct cu mouse-ul. Imediat ce orderul s-a activat, atat stopul cat si targetul intra in sarcina PaperTraderului, si vor functiona identic cu ce se explica in strategie. Pentru Sell, puneti order pending deasupra, oriunde, si il mutati incet in jos. Apoi cand se activeaza, SL si TP sunt mutate conform strategiei, CHIAR DACA stoplevelul perechii nu permite ("S"-ul de dupa TSL inseamna "software" stop loss, adica orderul este inchis daca cursul da 5 pipsi inapoi).

 

Deci toata strategia se rezuma apoi la asteptarea semnalului de la "whatever" site, sau grup, si cand vine semnalul, un drag and drop pe chart. Restul face PT.

 

Sunt curios ce profituri feceti in urmatoarele luni, daca sunteti vreunul amator de incercat semnale free :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar am incercat semnalele...si chiar sunt bune :P .

Acum 3 zile am facut la un trade 125 pipi . AUDCHF parca.

 

Nu aveti absolut nimic de pierdut...incercati pe un cont demo pt o saptamana. Nu folositi stop loss decat dupa ce aveti un profit de minim 5 pipi. Bafta multa.

TradeLover. Iti multumesc pt reply. Voi cauta mai multe informatii despre PaperTrader.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BTW. Eu din ce stiam ...la MT4 trailing stop este de minim 15 pipi si nu permite la custom sa setezi sub 15.

Am vb cu cei de la GFT si platforma lor permite trailing stop de 5..dar acesta este activ de la bun inceput. Spre exemplu daca tradeul Long sa luat la 1.1000 si trailing stop este activ...acesta functioneaza de la acest pret. Daca pretul scade cu 5 pipi te scoate din tranzactie. In schimb..la MT4 acesta sta inactiv pana cand sa generat un profit de minim 15 pipi...dupa care urmeaza pretul cu cate 1 pip.

Eh...am incercat sa setez..sub 15 si nu merge.

As fi foarte recunoscator daca ar reusi cineva sa ma ajute cu aceasta problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ora 4:50 AM ..si deja a avut loc un trade urmand aceste semnale. Profit FreeSignals 541 USD la tradeul "Buy at : 1.4607" .

Eu am avut un profit de vreo 5 pip's deoarece am intrat over the buy price datorita spreadului exagerat de mare (folosesc InterBankFx si aparent piata a fost foarte tulbura..si spreadul a fost de peste 10 la aproape toate valutele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.