Sari la conținut

astredafreesignals


Postări Recomandate

Trendul bearish inceput pe 6 aprilie il consider foarte hotarat, deasemenea corectia lui e finalizata teoretic, a lua long acum e deosebit de riscant, asadar pastrez pozitia short de la 1.3410 si i-mi voi pune semne de intrebare doar dupa strapungerea lui 1.3400.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Oltciter pentru postarea ta concreta despre o posibila pozitie , cred ca e un lucru bun sa se posteze cat mai multe posibile intrari concrete pe piata.

Dpmdv asupra acestei intrari cred ca e foarte probabila sa fie buna , doar ca eu , pentru a intra long astept o confirmare , iar daca ea va veni , va fi in zona descrisa de tine ca " zona de management " .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a completa analiza daily postata anterior , iata cum vad eu posibilul price action pentru chartul weekly:

- BEOB incheiat saptaman trecuta nu a facut decat sa retesteze zona PPZ de la 1.3100 care conflueaza fericit cu un retrecement de 50% fibo, nereusind un brake pe acea zona.

-ma astept la un reject din PPZ 1.3100 cu testarea PPZ de la 1.3850

- de observat divergenta bulish clasica de pe histo MACD

- din pct de vedere a unor intrari pe chartul weekly eu am delimitat 3 posibile variante:

1. buy stop la 1.3610 peste maximul barei precedente, cu un posibil profit de aproximativ 140 de pips

2.buy stop la 1.3950 , brake al zonei PPZ 1.3850

3.buy limit la retestarea zonei PPZ 1.3850 in functie de price action la momentul respectiv

 

Barele violet reprezinta scenariul viitor posibil bazat si pe valorile fibo extention.

 

Imaginile explica totul foarte clar

post-1363-1239469231_thumb.png

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca pinbarul daily din scenariul meu a fost un pinbar valid. Un trade long frumos de peste 100 de pips intr-o zi care nu anuntza nimic . Astept testarea lui TP2 incepand cu 1.3330.Posibil sa inchid 50 % din pozitie in acea zona. Depinde ce va spune price action acolo!

Tocmai ca nu anunta nimic. :-?

Volatilitate pe volum zero. Azi e zi de Pasti. Pe nicaieri in lumea asta nu se tranzactioneaza.

Momente perfecte pt. fragezirea mieilor ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmatoarea zona de urmarit pe euro este PPZ-daily 1.3400. Acesta conflueaza cu 61.8% fibo din caderea precedenta pe 4h.Price action ne va spune ce sa facem! Deocamdata eu am ramas cu 50% din pozitii deschise.Am spus pozitii pentru ca am facut si o piramidare cu intrare peste BUB-ul de 4h cu inchidere la ora 16:00 la cota 1.3305. ambele pozitii sunt asigurate cu un sl pozitiv adus la cota 1.3320 pe 4h. Intrarea la piramidare a fost facuta pe 1h pe formarea unui inside bar bulish.

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.