Sari la conținut

Trading prerace horse racing


Postări Recomandate

Va salut!!!

E primul meu post pe forum, care....desi nu are o legatura directa cu forex ul poate va gasi un ecou in randul celor prezenti aici. As fi interesat daca pe Vamist sunt persoane care au incercat sau chiar fac trading pe cursele de cai inainte de inceperea cursei (la Betfair sau Betdaq). O sa spuneti ca acesta nu este un forum de pariuri, dar asemanarea intre tradingul pe Forex si tradingul pe pietele horse racing prerace este izbitoare.

Aceleasi cerinte : un money management desavarsit, o metoda simpla si functionala si o disciplina de fier.Singura diferenta majora consta in posibilitatile reduse de a ''citi'' piata pe faza unor analize fundamentate, in schimb.....lichiditate foarte buna( mai ales in timpul saptamanii), o volatilitate ''atractiva'', softuri de tranzactionare excelente, o cantitate de timp necesara relativ onorabila(4,5 ore pe zi) la ore rezonabile....

Atat pentru inceput...daca sunt persoane interesate de acest gen de trading, am putea dezvolta pe larg subiectul.

Va astept cu opinii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

@stockinho sa stii ca inclusiv la cursele de cai exista aplicatii care incearca sa prezica cine va castiga so chiar am un document pe undeva in care este descris un astfel de studiu

 

@andrei_lint ar trebui sa vezi filmul 21 care este realizat dupa un caz real in care o echipa de la MIT de studenti au facut milioane de dolari reali pe 21 unde mai pui ca exsita in afara d efilm si un documentar cu protagonistii respectivi dupa discovery cred :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.