Sari la conținut

Campionat forex


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Ce parere aveti despre concurs??Pana acum am observat doar ca platforma lor e de rahat (e prima oara cand tranzactionez pe Mt4 )dar au fost mai multe situatii cand am pierdut mai mult decat trebuia pt ca nu imi lua ordinul.

la mine merge bine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine merge bine. Ciudat ca arata mai putina miscare ca alte platforme, o fi bine ..n-o fi bine... nu stiu, in rest e ok. Pacat ca am plecat azi ca am avut treaba si am lasat GU cu SL de 200 de pipsi un 5 loturi si mi l-a luat. Cat am facut scalping a mers, deci m-a ajutat 'linistea" din platforma ca sa zic asa. Deci am iesit. Bafta tuturor.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 de ori contul in asa scurt timp. Ori a prins un trend si l-a lasat ori a facut scalp cu 10 loturi altfel nu-mi explic. Eu am facut cu 4 cel mai mult si luam c-am 400 600 de dolari la tranzactie. Targetul meu era max 15 pipsi. Daca rata de profit a fost mare atunci merg ca face scalp mai mult de 70 80 la suta.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 de ori contul in asa scurt timp. Ori a prins un trend si l-a lasat ori a facut scalp cu 10 loturi altfel nu-mi explic. Eu am facut cu 4 cel mai mult si luam c-am 400 600 de dolari la tranzactie. Targetul meu era max 15 pipsi. Daca rata de profit a fost mare atunci merg ca face scalp mai mult de 70 80 la suta.

 

daca dai click pe numarul de concurs apare si un desfasurator cu tranzactiile puse ...

 

cel de pe locul I are peste 20 de pagini de tranzactii puse ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. scalp adevarat. De un an de cand am aflat de forex si am incercat sa aflu cine ce si cum se fac bani, 90 la suta dintre castigatorii concursurilor mici si mari sunt scalperi. Nu spun ca e singura modalitate si zic ca, cel putin in concursuri este probabil singura metoda de a fi primul.

M-am uitat pe statement si are media de 15 pipsi profit asa la o prima privire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 de ori contul in asa scurt timp. Ori a prins un trend si l-a lasat ori a facut scalp cu 10 loturi altfel nu-mi explic. Eu am facut cu 4 cel mai mult si luam c-am 400 600 de dolari la tranzactie. Targetul meu era max 15 pipsi. Daca rata de profit a fost mare atunci merg ca face scalp mai mult de 70 80 la suta.

Cred ca ne-am inselat ... m-am uitat mai atent pe statementul celui de pe primul loc si prima tranzactie a pus-o in 7 aprilie ... deci la ei concursul a inceput cu mult inainte de a incepe al nostru ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza cand a inceput la ei ci tehnica folosita de tipul de pe primul loc. Daca te uiti, are foarte multe tranzactii cu 3 5 pipsi profit cu 10 loturi, adica 200 300 de parai profit pe 2 3 pipsi. Alt amanunt deloc neimportant este lipsa totala a SL ului. Asta ce spune? ca tipu' stie ca daca pretul se duce mai mult de 3 5 7 pipsi impotriva inchide fara remuscari. Sl ul il pun atunci cand am un target de 20 50 200 de pipsi, dar cand ai in target 2 3 5 10 20 de pipsi la ce sa mai pui SL? oricum inchizi repede.

 

Am participat si la alte concursuri, Admiral , FXDD. Cei doi castigatori si cei care castigasera inainte erau scalperi. La FXDD au fost 2 categorii: Micro si Normal. La micro a luat 25.000 de dolari parca si la normal a luat un Maseratti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar o observatie. Spre deosebire de ultimul concurs, mi se pare ca mostra asta de concurenti se descurca mai bine. Ce-i drept e doar prima saptamana, dar cred ca de fapt ii ajuta ca balanta este de 10,000 si nu de 2,000. Ce pareri aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.