Sari la conținut

Active International


bumasoft

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Despre ce firma e vorba?Ca nu am vazut sa fii pomenit prin vre-un post site-ul lor.

www.activeinternational.ro ... E gestionata de Siminel Andrei, din cate stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost cineva la brokerul asta ca Forex trainee, pentru angajare? Aveti vreo experienta placuta/neplacuta cu ei? Eu sunt la ei de aproape 2 saptamani si nu stiu ce parere sa-mi fac. Au niste target-uri exagerate. Spre exemplu, am doi colegi care sunt de o luna la training si cica saptamana viitoare e decisiva pentru ei doi. Au un target de 500-600 pipsi ca sa ii bage pe real. Mi se pare enorm pentru o saptamana. In plus, piata nu tine cont de target-uri. Mi-e greu sa cred ca cineva din firma aia face 5-600 pipsi saptamanal in mod constant. Mie mi se pare mult si 500 pe luna... Daca a mai fost cineva la ei, sunt curios sa stiu cum s-a terminat experienta :)

 

Multam fain si spor la pipsi!

 

 

Sincer nu mi se pare mult 500 pips saptamanali pentru o persoana care se preteaza a lucra intr-o companie de genul asta. Ma gandesc ca si recompensa salariala e pe masura. salve

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Din cate stiam eu, aveau treaba doar cu actiunile... Cand au trecut si pe forex?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti, ceva nu se leaga pe aici.

cineva dintre voi spune ca sunteti la aceasta firma si trainingul este neplatit. neplatit de cine? de ei? adica veniti la mine sa va invat si mai vreti si bani?

sau poate ca voi ati platit trainingul ala?!

in fine, ca sa spuneti ca stati la ei de nu stiu cat timp si nu va platesc, iarasi va amagiti singuri, adica cum sa va plateasca, munciti ceva, produceti ceva? nu.

stati pe demo.

 

in concluzie: ori asteptati sa vedeti de la ei si finalul, ori ii puneti capat si treceti pe cont propriu. finalul dpmdv este previzibil, adica nu veti ramane la ei, sau poate daca aveti un statement betonat cu vreo 1000pipsi in 2 saptamani. si tot nu e sigur, constanta in forex este cea mai importanta, adica 3-6 luni minim.

vreti forex si nu aveti alta sursa de venit, va cautati, si faceti si forex printre picaturi, altfel nu merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti, ceva nu se leaga pe aici.

cineva dintre voi spune ca sunteti la aceasta firma si trainingul este neplatit. neplatit de cine? de ei? adica veniti la mine sa va invat si mai vreti si bani?

sau poate ca voi ati platit trainingul ala?!

in fine, ca sa spuneti ca stati la ei de nu stiu cat timp si nu va platesc, iarasi va amagiti singuri, adica cum sa va plateasca, munciti ceva, produceti ceva? nu.

stati pe demo.

 

in concluzie: ori asteptati sa vedeti de la ei si finalul, ori ii puneti capat si treceti pe cont propriu. finalul dpmdv este previzibil, adica nu veti ramane la ei, sau poate daca aveti un statement betonat cu vreo 1000pipsi in 2 saptamani. si tot nu e sigur, constanta in forex este cea mai importanta, adica 3-6 luni minim.

vreti forex si nu aveti alta sursa de venit, va cautati, si faceti si forex printre picaturi, altfel nu merge.

 

Era vorba de doi baieti care sunt de doua luni acolo. Mie cand m-am dus (acum 3 saptamani) mi-au zis ca trainingul dureaza o luna, poate chiar mai putin. Aceasta luna nu e platita. Deci dupa aia se plateste... De unde cei doi colegi de-ai mei au vrut sa fie platiti. Banuiesc ca nu oricine poate sa stea doua luni de zile, 8 ore pe zi acolo, fara sa fie platit, ca trebuie sa traiasca si el din ceva, nu? Deci asta era ideea... Interesul trebuie sa fie de ambele parti, ca doar este si interesul lor sa pregateasca si sa angajeze oameni.

 

Eu totusi tind sa cred ca vor plati vineri, asa cum au zis azi si totul va fi ok. O sa anunt aici cum decurge treaba.

 

PS: Sunt de acord cu tine ca in Forex constanta e importanta, insa o firma, daca vrea sa-ti faca training, nu te poate tine 3-6 luni full time fara sa fii platit, pentru ca nu poate nimeni sa stea asa, decat daca are o gramada de bani la pusculita sau daca e intretinut de parinti. Ca sa nu mai spun ca foarte multe firme platesc trainingul chiar din prima luna (nu in domeniul asta, ce-i drept)... In fine, am sa scriu vineri aici care e rezultatul. Eu raman tot optimist :)

 

 

Edit: poate am uitat sa precizez ca trainingul asta e pentru angajare. Adica te si angajeaza dupa...

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti, ceva nu se leaga pe aici.

cineva dintre voi spune ca sunteti la aceasta firma si trainingul este neplatit. neplatit de cine? de ei? adica veniti la mine sa va invat si mai vreti si bani?

sau poate ca voi ati platit trainingul ala?!

in fine, ca sa spuneti ca stati la ei de nu stiu cat timp si nu va platesc, iarasi va amagiti singuri, adica cum sa va plateasca, munciti ceva, produceti ceva? nu.

stati pe demo.

 

in concluzie: ori asteptati sa vedeti de la ei si finalul, ori ii puneti capat si treceti pe cont propriu. finalul dpmdv este previzibil, adica nu veti ramane la ei, sau poate daca aveti un statement betonat cu vreo 1000pipsi in 2 saptamani. si tot nu e sigur, constanta in forex este cea mai importanta, adica 3-6 luni minim.

vreti forex si nu aveti alta sursa de venit, va cautati, si faceti si forex printre picaturi, altfel nu merge.

 

Era vorba de doi baieti care sunt de doua luni acolo. Mie cand m-am dus (acum 3 saptamani) mi-au zis ca trainingul dureaza o luna, poate chiar mai putin. Aceasta luna nu e platita. Deci dupa aia se plateste... De unde cei doi colegi de-ai mei au vrut sa fie platiti. Banuiesc ca nu oricine poate sa stea doua luni de zile, 8 ore pe zi acolo, fara sa fie platit, ca trebuie sa traiasca si el din ceva, nu? Deci asta era ideea... Interesul trebuie sa fie de ambele parti, ca doar este si interesul lor sa pregateasca si sa angajeze oameni.

 

Eu totusi tind sa cred ca vor plati vineri, asa cum au zis azi si totul va fi ok. O sa anunt aici cum decurge treaba.

 

PS: Sunt de acord cu tine ca in Forex constanta e importanta, insa o firma, daca vrea sa-ti faca training, nu te poate tine 3-6 luni full time fara sa fii platit, pentru ca nu poate nimeni sa stea asa, decat daca are o gramada de bani la pusculita sau daca e intretinut de parinti. Ca sa nu mai spun ca foarte multe firme platesc trainingul chiar din prima luna (nu in domeniul asta, ce-i drept)... In fine, am sa scriu vineri aici care e rezultatul. Eu raman tot optimist :)

 

 

Edit: poate am uitat sa precizez ca trainingul asta e pentru angajare. Adica te si angajeaza dupa...

 

poti sa imi dai mai mult detalii despre firma asta?

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti, ceva nu se leaga pe aici.

cineva dintre voi spune ca sunteti la aceasta firma si trainingul este neplatit. neplatit de cine? de ei? adica veniti la mine sa va invat si mai vreti si bani?

sau poate ca voi ati platit trainingul ala?!

in fine, ca sa spuneti ca stati la ei de nu stiu cat timp si nu va platesc, iarasi va amagiti singuri, adica cum sa va plateasca, munciti ceva, produceti ceva? nu.

stati pe demo.

 

in concluzie: ori asteptati sa vedeti de la ei si finalul, ori ii puneti capat si treceti pe cont propriu. finalul dpmdv este previzibil, adica nu veti ramane la ei, sau poate daca aveti un statement betonat cu vreo 1000pipsi in 2 saptamani. si tot nu e sigur, constanta in forex este cea mai importanta, adica 3-6 luni minim.

vreti forex si nu aveti alta sursa de venit, va cautati, si faceti si forex printre picaturi, altfel nu merge.

 

Era vorba de doi baieti care sunt de doua luni acolo. Mie cand m-am dus (acum 3 saptamani) mi-au zis ca trainingul dureaza o luna, poate chiar mai putin. Aceasta luna nu e platita. Deci dupa aia se plateste... De unde cei doi colegi de-ai mei au vrut sa fie platiti. Banuiesc ca nu oricine poate sa stea doua luni de zile, 8 ore pe zi acolo, fara sa fie platit, ca trebuie sa traiasca si el din ceva, nu? Deci asta era ideea... Interesul trebuie sa fie de ambele parti, ca doar este si interesul lor sa pregateasca si sa angajeze oameni.

 

Eu totusi tind sa cred ca vor plati vineri, asa cum au zis azi si totul va fi ok. O sa anunt aici cum decurge treaba.

 

PS: Sunt de acord cu tine ca in Forex constanta e importanta, insa o firma, daca vrea sa-ti faca training, nu te poate tine 3-6 luni full time fara sa fii platit, pentru ca nu poate nimeni sa stea asa, decat daca are o gramada de bani la pusculita sau daca e intretinut de parinti. Ca sa nu mai spun ca foarte multe firme platesc trainingul chiar din prima luna (nu in domeniul asta, ce-i drept)... In fine, am sa scriu vineri aici care e rezultatul. Eu raman tot optimist :)

 

 

Edit: poate am uitat sa precizez ca trainingul asta e pentru angajare. Adica te si angajeaza dupa...

 

poti sa imi dai mai mult detalii despre firma asta?

 

bafta

 

Se pare ca face parte din grupul de firme NCH, care are sediul central pe undeva prin New York. Grupul de firme NCH e gestionat de un tip Siminel Andrei, pe care l-am vazut pe-aici :). Active International e membru fondator Rasdaq si al BVB, sunt pe piata de prin 1994, au multe milioane de euro in gestiune, comisioneaza clientii doar din profituri (spre deosebire de altii, care iau comision la tranzactie) si cam atat stiu despre ei. Site-ul lor e www.activeinternational.ro ... Ei se descurca bine, aparent. Aveam insa niste dubii pentru ca cei doi colegi ai mei nu au trecut inca la faza platita si nu stiu ce parere sa-mi fac... Dar banuiesc ca nici ei nu si-ar pierde timpul degeaba, daca n-ar vrea intr-adevar sa angajeze niste traderi. Acum, om vedea vineri ce se mai intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.