Sari la conținut

Active International


bumasoft

Postări Recomandate

@bumasoft

 

in primul rand renunta la quote ala ca ne-ai spart.

se subintelege la care postare te referi.

 

apoi, referitor la cei 2 colegi ai tai, bine, bine, stau ei full time, dar nu ai precizat daca tranz live conturi date de firma.

daca da, atunci erau indreptatiti sa fie platiti, daca nu, ce atata vorbarie. asa cum am mai spus, nu produc plusvaloare nu au din ce sa fie platiti.

 

acum, ca exista firme care platesc trainingul, da, exista, dar nu in domeniul asta, cum bine ai precizat.

si eu am facut un asemenea curs pe o perioada asemanatoare cu tot cu proba practica, asa ca toate discutiile legate de acest aspect le-am lamurit scurt si concis.

 

vor bani, intrebare: au produs? daca da, au tot dreptul, daca nu, gata cu subiectul.

ca nu au dat aia conturi live, ce conteaza. daca ai nevoie de lovele nu stai pe uscat asa, te duci si te angajezi pe lovele.

 

intelegeti ca forexul inseamna asa, cam la vreo cativa ani de demo si batut pasul pe loc in cel mai fericit caz, ca sa nu zic ca se si pot pierde bani in acest rastimp. aveti timpul necesar, atunci e bine, nu-l aveti, cautati altceva de facut.

 

concluzia: m-am apucat eu personal de forex in iulie 2007, suntem in iulie 2009, au trecut 2 ani si nu ma pot lauda ca castig ceva din forex. nici nu mi-e rusine sa recunosc asta. joc live de un an si bat pasul pe loc, iar cand simt ca nu merge trec pe demo, sa clarific situatia.

produc ceva? nu, absolut nimic, doar consum de la sotie, insa mult a fost putin a ramas, trebuie sa incep sa ma ridic.

 

intelegeti odata pentru totdeauna cu ce se mananca aceasta meserie si mai ales ca nu este pentru toata lumea.

aceste lucruri sunt scrise si rascrise peste tot in acest forum.

Editat de harif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Eu stiu lucrurile astea. Am si eu vreo 5 luni de cand tranzactionez, am avut 3 luni pe real si stiu cat de greu e. Dar permite-mi sa am o alta parere... O firma care e interesata sa-ti faca training, pentru ca vrea sa te angajeze, te si plateste la un moment dat, chiar daca nu din prima luna. Crezi ca exista cineva in lumea asta care sta, cum zici tu, doi ani 8 ore pe zi la training pentru Forex fara bani? Repet, eu inteleg de unde vii si sunt de acord ca e vorba de multa munca si multi ani pana ajungi sa produci ceva. Dar oamenii sunt dispusi sa ne invete si sa ne angajeze. La un moment dat, vor trebui sa si plateasca, pentru ca nimeni nu poate sa stea un an neplatit undeva. Tot intrebi daca producem ceva. Stii bine (sau ar trebui sa stii) ca timpul costa. Timpul se plateste. Nu ma poti tine ani de zile full-time undeva neplatit, ca nu sunt hamal/sclav. Deci cred ca exagerezi un pic in exigenta ta... In concluzie, aflam vineri ce si cum. Eu zic ca o sa fim platiti, pentru ca altfel nu stiu cine mai sta aici mai mult timp cu fluturasi in buzunare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca veti fi platiti, ma voi intoarce si eu ... [ asta in cazul in care ma mai primesc :D ]

Se pare ca Vlad trece pe real, cu 30% comision din profituri. Salariul cred ca pica :-|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca spui tu.... asa sa fie.

spor la trading.

 

cat despre exigenta, asta m-a facut sa nu pierd inca nici un cont in anii care au trecut.

timpul l-am petrecut invatand mult din carti, asta inseamna pentru mine costul acestui training.

iar faptul ca unii ar trebui sa te si plateasca, pai de ce nu au facut-o pana acuma, de atatea luni de zile?

eu oricum n-am pomenit asa ceva pana azi, ba mai mult, esti angajat daca stii meserie.

ar fi frumos asa cum zici, dar societatea prezenta se guverneaza dupa alte legi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca spui tu.... asa sa fie.

spor la trading.

 

cat despre exigenta, asta m-a facut sa nu pierd inca nici un cont in anii care au trecut.

timpul l-am petrecut invatand mult din carti, asta inseamna pentru mine costul acestui training.

iar faptul ca unii ar trebui sa te si plateasca, pai de ce nu au facut-o pana acuma, de atatea luni de zile?

eu oricum n-am pomenit asa ceva pana azi, ba mai mult, esti angajat daca stii meserie.

ar fi frumos asa cum zici, dar societatea prezenta se guverneaza dupa alte legi.

Ok, fie cum zici tu. Problema e ca ne-au promis ca vineri ne platesc, iar azi au cam dat-o cotita. Deci colegul meu a avut de ales asa:

 

- ori ia 10 mil acum si incheie colaborarea

- ori intra pe real cu 30% din profituri, fara salariu fix

 

Deci ne-au bagat gogonate ca ne platesc vineri si acum o dau cotita. Mie asta imi suna a neseriozitate, sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb azi cu ei si pana la urma a ramas ca ma mai ajuta financiar (imprumut, neimprumut, nu stiu) daca nu ma pot descurca pana intru pe real, ceea ce e in regula... Pana la urma, important e sa invat ceva. Cu traitul m-oi descurca eu cumva :). Intr-un fel ii inteleg si eu, pentru ca daca ar fi sa angajez si eu pe cineva nu i-as da bani daca ar fi nepregatit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact asta am incercat si eu sa-ti explic.

imi pare rau ca nu m-am facut inteles.

 

si inca ceva, bazeaza-te pe tine mai mult, nu-ti pune prea mari sperante in ei.

asa cum ai zis, si ultima varianta propusa pare o abureala, aceea cu imprumut sau ajutor.

 

na ca trecu si ziua de vineri fara sa se schimbe nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.