Sari la conținut

Active International


bumasoft

Postări Recomandate

Salut ,

 

Am plicat si eu pentru un job in cadrul Active international .Sunt inca in faza de training ,dar ceea ce am citit aici m-a pus serios pe ganduri .

 

Cum as putea sa pun problema pentru a afla intradevar daca se merita sa raman la ei sau imi pot cauta un alt job .

 

Multumesc.

 

Dupa parerea mea, vei ramane in training vreo 3-4 luni, dupa care ti se va da cu sutul. Si vei cheltui aiurea din banii tai ca sa iti mananci pranzul pe-acolo :)). Eu asa am patit... Dar, nici sa pleci nu te pot sfatui. Mergi pana la capat, cine stie... Oricum, de merge bine sau rau, vei invata ceva din experienta asta. Bafta! :biggrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

@5later

 

mai copile, lasa te de prostii. ai sa cheltui bani pe lucruri pe care le poti afla de aici si gratis.

va fi o experienta ptr tine, asta fara indoiala, insa desi toti ocolesc, sfatul meu este sa ti iei gandul ca vei avea un job la ei.

cel mai sigur dupa acel asa zis training te vor incuraja sa deschizi si un cont real din banii tai personali pe care cel mai probabil ai sanse sa ii si pierzi. LA EI!!

daca tu consideri insa ca a afla nimic cu o anumita suma de bani conteaza, atunci vei continua cu ei.

 

crede ma, si eu am trecut prin faza asta acum 3 ani si nu incurajez pe nimeni.

cand o sa vad un lucru serios in ro o sa anunt pe toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da . Nici o sansa la domnii de la Active International .

 

Ce broker pe piata de capital ? Mai degraba agent call center .Clauze contractule de rahat :

 

- pentru investitii intre 50.000 si 100.000 de euro - 200 euro pe luna

- __"___"___" 100.000 si 200.000 de euro - 400 euro pe luna

 

s.a.m.d .

 

Ideea lor de business e sa te mentii la un nivel de investitii de 50.000 de euro lunar .

 

 

Bullshit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da . Nici o sansa la domnii de la Active International .

 

Ce broker pe piata de capital ? Mai degraba agent call center .Clauze contractule de rahat :

 

- pentru investitii intre 50.000 si 100.000 de euro - 200 euro pe luna

- __"___"___" 100.000 si 200.000 de euro - 400 euro pe luna

 

s.a.m.d .

 

Ideea lor de business e sa te mentii la un nivel de investitii de 50.000 de euro lunar .

 

 

Bullshit .

 

?!? Eu credeam ca ei fac recruiting ca sa lucrezi pentru ei, dar m-am inselat. Deci, ei te momesc sa faci cursurile lor ca sa capeti incredere in ei si sa investesti 25k prin firma lor de brokeraj? Zic bine? Ai de mama...

 

Holly shit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui facut un site special pentru astfel de scursuri ale societatii, scuzati-mi expresia... M-am saturat de tepari, care nu stiu sa faca bani altfel decat inselandu-i pe altii. Sa le fie rusine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mda, pe domnul Catalin si pe domnul George Alexandru, de care e vorba acolo, ii cunosc. Alexandru e doar un tip care incearca sa le gaseasca clienti, nu are habar despre bursa sau forex. El se ocupa cu partea de "marketing". Catalin la fel. Ma indoiesc ca stie sa puna un pending order, in fine... Ma bucur ca cineva le face reclama pe care o merita. Felicitari Romania libera!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.