Sari la conținut

AJUTOR!`


Postări Recomandate

Mi-am facut cont real pe oanda si imi cere poza la un act de identitate sa confirme idul si adresa si au zis ca nu e de ajuns doar actul de identitate sa confirme adresa trebuie si o factura si eu stau cu mama si cu tata si toate facturile sunt pe numele lor :) ce sa fac ? le zic ca stau cu mama si cu tata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Da, explica-le ca stai cu ai tai si trimite-le inca un act de id adica permis auto sau extras de la banca, la banca ai cont, deci ai si extras (ma rog stergi tu sume si alte tranzactii care te 'ntereseaza doar pe tine) ...si acolo se vede adresa ta, ceea ce ii intereseaza pe ei ... etc.... ar trebui sa nu ai probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am doar 17 ani :) nu am nici permis nici cont la banca o sal folosesc pe a lu mama cand transfer bani leam spus ca stau cu ai mei si leam dat o factura de telefon pe numele mamei si leam explicat ca pot verifica ca e mama in actul de identitate sper sa tina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am doar 17 ani :) nu am nici permis nici cont la banca o sal folosesc pe a lu mama cand transfer bani leam spus ca stau cu ai mei si leam dat o factura de telefon pe numele mamei si leam explicat ca pot verifica ca e mama in actul de identitate sper sa tina :)

Daca contul deschis este pe numele tau nu ai nici o sansa pina nu implinesti 18 ani. Trebuia sa fi citit cu atentie "Termenii si conditii" inainte sa-ti fi deschis cont.Era posibil sa deschzi pe numele unuia dintre parinti din start si atunci nu mai aveai nici o problema.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il iei pe taticul la o bere si pe mama la o cafea si le spui ca asta (forex-ul) este chemarea ta si ca doresti ca pana la 18 ani sa deschizi un cont in numele lor :) eu as fi mandru sa vina fiul meu la mine si sa-mi spuna asta (bine inteles ca l-as consilia, adica i-as impune ceva conditii, MM microloturi si altele :) ) ca vrea sa inceapa sa joace. dar pe real l-as lasa dupa un statement de 6 luni pe demo macar fara pierderi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea mama nu e de acord deloc zice sa ma angajez :) dar miau acordat contul si am pus 1992 anul in care m-am nascut si nu au spus nimik despre asta nu a mers cu factura a zis sa le trimit o poza cu o scrisoare pe numele meu leam trimis sper sami aprobe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Eu mi-am dechis la alpari cand eram minor.Le-am zis ca n-o sa scot banii pana implinesc 18 anis a nu aiba vreo problema.Nu stiu daca asta a fost cauza dar cert e ca mi-am deschis contul.

Daca nu o sa reusesti mai baga demo un an ca nu o sa-ti strice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu lucrez cu alpari momentan si la ei am avut nevoie de copii de buletin/pasaport si scan dupa statement bancar dar am lucrat si cu admiral markets intr-o vreme si la ei nu a fost nevoie de asa ceva. totusi ca sa depui bani trebuie ori un card pe numele tau care sa fie bun pentru tranzactii online ori un cont bancar in valuta din care sa faci transfer...

analizeaza toate detaliile astea inainte sa iti deschizi un cont... documenteaza-te exact ca sa vezi daca gasesti un broker cu care sa poti face ceva pentru ca degeaba iti poti deschide in 2 min cont la admiral markets sau la orice alt broker daca nu ai cum sa iti alimentezi contul...

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.