Sari la conținut

Tranzactionam de pe mobil


Postări Recomandate

pentru internet mobil pentru laptop, intradevar, se da un modem de tip stick, dar in stick se introduce o cartela sim care o poti folosi si in mobil pentru net :D

 

alt abonament cu net nu am avut. doar de pe cartele prepay am mai folosit net (6-10 euro 500MB de trafic)

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cateva luni sper sa lansez o platforma de trading pentru servere MT4 cat de cat ok pentru iPhone. Am sa va tin la curent :D. Sa-mi spuneti cam ce indicatori ar fi vitali dupa parerea voastra (strictul necesar).

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bumasoft o varianta ar fi sa pui aceasi indicatori ca si in MT4 mobile :D

 

Offtopic
eu sunt fan de Aligator, Fractali, Awsome Oscilator si Market Facilitation Index de la Bill Williams dar probabil sunt singurul de pe tot forumul :D

 

Nu ne poti da mai multe detalii despre platforma asta?

 

Daca iese mai utila decat mt4 pentru windows mobile trec pe iPhone :D

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sian

La inceput va fi ceva mai simplu, ar dura ceva vreme pana as porta toti indicatorii din MT4. Insa ma gandesc sa creez cumva si o unealta prin care sa puteti programa voi indicatori pentru platforma respectiva. Inca nu stiu foarte multe detalii, saptamana viitoare incep treaba si pun pe hartie o schita :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bumasoft credeam ca e un proiect la care lucrezi deja :D

 

uite intre timp ce am gasit AICI

 

"Trade Interceptor Forex Mobile is a MULTI-BROKER mobile application, which is offered to traders ABSOLUTELY FREE."

 

Au variante si pentru iPhone si Blackberry si dispozitive cu Windows Mobile :D

 

Later edit: am instalat-o si am probat-o... e inca in faza beta si idea proiectului este ca producatorii sa fie Introducing Broker pentru cateva companii printre care si FXCM si Dukascopy.

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sian

 

Inca nu am inceput, abia azi am cumparat sculele, ca nu poti programa pe un pc, din pacate :D. Mai este si ForexOnTheGo (http://www.forexonthego.com), dar charting-ul mi se pare foarte lipsit de profesionalism (de fapt ei trag niste charturi de la cmsfx si le updateaza la fiecare cateva secunde). Din punctul meu de vedere, nu prea exista aplicatie cat de cat ok pentru asa ceva, iar ForexOnTheGo cred ca este cu abonament lunar. Eu vreau sa fac o aplicatie pentru care sa platesti o singura data si apoi s-o folosesti cat ai matale chef. Treaba cu abonamentul mi se pare o tampenie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain daca gandesti asa, dar conteaza si cat platesti, ca daca platesc pe viata s-ar putea sa trebuiasca sa imi scutur bine buzunarele portofelul si cardurile pentru asta... sau... nu? :D :D

 

stiu ca pentru mt4 mobile de la metaquotes, varianta necodata pe nici un server, costa 45$ liceenta dar nu stiu pe ce termen este valabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am o intrebare: daca instalezi pe telefon platforma IBFX de ex, iti salveaza la iesire toate setarile (perechile afisate, charturile etc) la fel ca pe calculator ? sau de fiecare data cand te conectezi, e ca si cand instalezi prima oara ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

memoreaza toate preferintele

 

sistemul de operare e tot windows doar ca e windows mobile iar softul se comporta ca si metatrader doar ca e versiune simplificata

 

o chestie faina care o are in plus e ca poti sa pui doi indicatori in aceasi fereastra, cu alte cuvinte "le suprapui" :D o sa pun niste screen shot-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.