Sari la conținut

Tranzactionam de pe mobil


Postări Recomandate

  • Management

...

Daca se pot face printscreenuri de pe iPad va garantez ca se apropie vertiginos ziua in care nu o sa mai am deloc notebook sau desktop ci doar un iPad de zece ori mai mobil mai comod si mai elegant :))

...

 

De pe iPhone se faceau tinand apasat butonul ala din mijloc. Avand in vedere ca au acelasi sistem de operare, s-ar putea sa mearga si pe iPad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha pai atunci laptopul e de domeniul trecutului pentru mine. Sper sa lasam aici discutia despre iPad ca azi maine de pe asa ceva o sa dau replyuri pe vamist cu tot cu grafice :))

 

Ma si vad stand pe balcon fara cabluri cu jucaria in brate.

 

Cat tine bateria daca esti conectat la wireless?

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o aplicaţie exclusiv pentru iPad. E o aplicaţie pentru iPhone, cum mai sunt multe altele (easy-foerex, FxPro, ca să numesc câteva), care poate rula şi pe iPad (deşi mie nu mi-a mers, mi-a dat aceiaşi eroare ca şi în cazul FXPro, deşi de data asta spune clar în AppStore că nu îi trebuie iOS 4). Necazul aplicaţiilor gândite pentru iPhone care rulează pe iPad este rezoluţie. Ori rulează într-un ecran mic, în centrul iPad-ului, ori se face zoom 2x şi rulează fullscreen dar la o rezoluţie extrem de proastă. În plus, iPad-ul oferă numeroase facilităţi datorită ecranului său generos, astfel că aplicaţie trebuie complet regândită. Rularea unei aplicaţii de iPhone este posibilă de cele mai multe ori, dar confortul în folosirea ei este aproape nul. Aşa că e un no-go pentru IG Index.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poti atunci sa incerci si platforma pentru iPhone de la Dukascopy? Am tot intrebat si pe forum si pe privat lumea daca stie cum e platforma si nu am gasit nici un raspuns. Sunt tare curios cum merge analiza tehnica pe platforma lor. Daca ar fi avut metatrader mobile deja as fi avut cont real la ei dar cum nu ofera decat varianta la iPhone nu mi-as cumpara iPhone fara sa stiu exact daca se merita.

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-a impresionat. Este o aplicație doar pentru iPhone. Am mai spus, rulează și pe iPad, dar nu este gândită pentru iPad și asta se vede și se simte. Nu am avut niciodată iPhone așa că pot doar să îmi imaginez cum ar merge pe un astfel de dispozitiv. poate ar fi util(izabil). Am pus câteva poze cu opțiunile aplicație, poate te ajută Cityzen. Eu unul nu mi-aș lua iPhone pentru trading. Orice ceva cu Windows Mobile pentru MT ori iPad, în speranța că vor apărea aplicații dedicate.

(toate imaginile sunt marite 2x dar credeți-mă că pe iPad arată mai rău decât se vede aici. Doar una este 1x)

post-2735-011452000 1284663074_thumb.png

post-2735-051194400 1284663079_thumb.png

post-2735-069567400 1284663084_thumb.png

post-2735-057622600 1284663090_thumb.png

post-2735-000936300 1284663096_thumb.png

post-2735-039390400 1284663102_thumb.png

post-2735-025690100 1284663108_thumb.png

post-2735-003604500 1284663114_thumb.png

post-2735-084628400 1284663119_thumb.png

post-2735-075261400 1284663124_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.