Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Tranzactionam de pe mobil

• Please log in to reply
162 replies to this topic

#21 andrei_lint

andrei_lint

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

• Tranzactionez din 2006

Posted 13 September 2009 - 06:36 PM

fxclub e un gunoi. Mobile Terminals — MetaTrader 4 Mobile
Oanda are o platforma ce poate fi accesata dupa telefonul mobil dar nu are grafice, poate poti sa le iei din alta parte.
  • 0

#22 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1164 posts

Posted 14 September 2009 - 03:18 PM

nu am citit ce vorbeste satu dar am primit un telefon de la un reprezentant fxclub si a fost suficient cat sa nu iau in considerare varianta de a lucra cu ei
eu lucrez cu metatrader si sunt foarte multumit. intrebarea pusa era mai mult de curiozitate pentru a compara alte variante
  • 0

#23 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 21 October 2009 - 02:16 PM

ar fi frumos totusi sa mai gasesc brokeri cu grafice pe mobil
m-ar interesa mai mult daca ar avea si grafice de 2 ore si 8 ore...
daca metatrader ar avea asa ceva nu as mai cauta si altceva :((
  • 0

#24 girnet

girnet

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 14 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent fxclub

Posted 28 December 2009 - 11:31 AM

Salutare la toti! Rog sa ma ajutati cu o intrebare ce ma framinta de cand am inceput sa tranzactionez pe demo de vreo 3 luni: Sunt in mare parte la serviciu si computerul este restrictionat in privinta instalarii de orice software. M-am gindit la utilizarea Iphone sau PDA, dar dupa cate m-am informat aceste ofera putine posibilitati. Poate cineva deja a tranzactionat sau macar a facut mai multe cercetari in privinta aceasta, va rog sa ma ajutati.
  • 0

#25 tandrei

tandrei

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 249 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent alpari
  • Strategie/tehnica folosita fibo, S/R, PA

Posted 28 December 2009 - 12:04 PM

Salut!

Banuiesc ca te referi la un broker cu platforma MT4. Poti sa-ti faci un cont demo la https://www.fxpro.com/ si in timpul zilei iti urmaresti pozitiile pe platforma web.
Sau incearca http://www.mojopac.com/; ideea e sa instalezi mt4 pe un stick iar calcu de la birou va rula programul de pe stick.
Eu asa as incerca.

Mult succes!
  • 1

#26 girnet

girnet

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 14 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent fxclub

Posted 28 December 2009 - 12:35 PM

Da, ma refeream la MT4. Am incercat si cu stick, dar ne-au redus si aceasta posibilitate. Cat despre platfoma web dela brokerii care i-ai recomandat, este necesar JAWA sau nu, ca nici asta nu am?
  • 0

#27 tandrei

tandrei

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 249 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent alpari
  • Strategie/tehnica folosita fibo, S/R, PA

Posted 28 December 2009 - 01:02 PM

OK. incearca atunci la brokerul asta: Forex | Currency Trading | CFD | Indices | ETF | Crude Oil platforma web e in internet explorer fara java.
  • 0

#28 Mangusta

Mangusta

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 posts

Posted 28 December 2009 - 03:20 PM

FxPro iPhone Trader
FxPro MT4 Mobile
FxPro MT4 Smartphone

Nu am avut niciodata MT pe Telefon/Smartphone/iPhone dar se pare ca brokerii au aplicatii pentru terminalele mobile.In mod sigur trebuie sa mearga.E pe alese.

Later:
Vad ca la iPhone e 'Available soon and free from iTunes and App Store'

Edited by Mangusta, 28 December 2009 - 03:23 PM.

• 0

#29 girnet

girnet

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 14 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent fxclub

Posted 28 December 2009 - 03:51 PM

Mersi pentru link-uri. Ideea este ca toata informatia asta, cu mici exceptii o cunosc, ca am facut un mic research pe net. Vroiam sa stiu daca cineva a incercat asa ceva, sa vedem care sunt problemele de tranzactioanare. Ca eu vreau sa procur, insa nu stiu ce sa aleg, ca sa pot tranzactiona.
Multi brokeri au diferite optiuni, insa cand sa instalezi, iti dai seama ca nu accepta sistemele Android, Symbian, ci doar Windows mobile.
  • 0

#30 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 30 December 2009 - 06:39 PM

Eu tranzactionez mai mult de pe mobil decat de pe PC cu MT4. Cu ce te pot ajuta?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.