Sari la conținut

Am nevoie de un sfat


I.J.Acriatei

Postări Recomandate

Salut.

 

Sunt oarecum nou in acest demoniu, sau mai bine spus am avut ceva legaturi cu piata Forex dar apoi pentru multa vreme am stat departe de ea si am pierdut legatura. Doar ca acum cateva zile am zis sa ma apuc iar si cum pe conturi demo am tot lucrat si am tot testat strategii acum as vrea sa incep un test live:)

Intrebarea mea este: Care este dupa parerea voastra cel mai bun broker si care ar fi depozitul minim pe care poti sa il faci pentru un cont live.

Astept sugestiile voastre si va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Sugestia noastra este sa stai pe demo cat mai mult posibil, macar 2-3 luni. Spun asta din proprie experienta daca nu doresti sa distrugi conturi live.

Adresa mea e dirzu_a@yahoo.com daca doresti sa ma mai intrebi cate ceva.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Salut.

 

Sunt oarecum nou in acest demoniu, sau mai bine spus am avut ceva legaturi cu piata Forex dar apoi pentru multa vreme am stat departe de ea si am pierdut legatura.

 

Cu Demoniu asta, daca piezi legatura esti mancat. Iti zic eu, nu am fost atent 2 minute si am uitat in ce directie intrasem si am inchis tramzactia pe plus. Uite lucruri d'astea ti se intampla, ba intra banii in cont de la broker dintr-o eroare de PiSii, ba intri in conflict cu familia ca nu le dai tot ce castigi, ba vine o stire si-ti rupe Live ul in doua parti egale, una la broker una la banca brokerului, uite numai d;astea.

 

Eu zic ca fara 3000 de Euro n-are rost sa incepi Live mai ales ca demoniu asta e plin de bani :D

 

Fara gluma acum. Tripleaza pe Demo 3 luni la rand cate conturi poti si dupa intra cu 300E cu 0.01 risc maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intra cu o suma cat mai mare posibil dar pe care iti permiti sa o pierzi fara sa intri in probleme (nu bani imprumutati ). Asta ca sa tratezi tradingul ca o afacere nu ca o gluma in care mai faci sau pierzi din cand in cand cativa dolarei.

 

Pe urma iti recomand un broker cu platforma MT4, chiar daca nu o folosesti acum poate o vei folosi in viitor.

 

Pe urma ar fi frumos sa poti sa-ti retragi banii prin alte metode decat transfer bancar, care costa o gramada.

 

Si orice ai face vezi cum iti trece prin cap sa risti mai mult de 2% pe tradd. Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Am deschis un cont demo la XTB,cum au si concursul am zis ca o sa invat mai mult decat cu un simplu demo .

Am incercat sa-mi personalizez graficul ,adica sa-mi setez indicatorii,dar nu se salveaza.Am facut exact cum a spus Oltciter in video clip.Nu ma lasa sa salvez templetul si imi trimite brokerul mesaj cum ca nu-i place ca am schimbat profilul.Am trimis 2 e-mailuri la care nu mi-au raspuns.

Se poate intampla asa ceva,sau nu inteleg eu ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis un cont demo la XTB,cum au si concursul am zis ca o sa invat mai mult decat cu un simplu demo .

Am incercat sa-mi personalizez graficul ,adica sa-mi setez indicatorii,dar nu se salveaza.Am facut exact cum a spus Oltciter in video clip.Nu ma lasa sa salvez templetul si imi trimite brokerul mesaj cum ca nu-i place ca am schimbat profilul.Am trimis 2 e-mailuri la care nu mi-au raspuns.

Se poate intampla asa ceva,sau nu inteleg eu ceva?

 

 

........

pai ce treaba are templateul cu brokeru! cred ceva e in neregula, templeteul se seteaza din platforma din mt4, ai in dreapta sus o casuta care se numeste templates acolo sunt si templates care vin odata cu platforma se salveaza prin save templates din aceasi casuta. salvarea profilelor se face de jos curent profiles. e rpima data cand aud asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa dau si eu cu banu'.

Nu ai deschis inca un cont pe platforma aia in afara de cel ce ti l-au dat ei pentru concurs? Ai voie cu un singur cont normal pe acelas profil in concursul asta. Oricum la peste 10.000 de concurenti slabe sanse sa-ti mai raspunda. Incearca sa reinstalezi platforma si la datele personale sa completezi datele tale trimise pentru deschiderea contului de concurs. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am salvat profilul (i-am dat un nume),dar la inchiderea programului dispare,am avut cont la mai multi brokeri,dar nu am patit asa ceva,sa nu pot sa-mi pastrez indicatorii si sa-mi trimita mesaj ca nu-i place schimbarea profilului.Mai este cineva de aici inscris la concurs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.