Sari la conținut

Postări Recomandate

@Oltciter

 

La mine profesorul "e de vina", la altii nu pot sa ma pronunt :biggrin:.

 

Ref. la set-up:

In conditiile in care ai intrat blind (ai de unde sa pui la BE pozitia, rapid) raman valabile ambele ordine sell in asteptare, parerea mea. Dar cum n-am intrat deja, nu mi se pare o idee buna sa mai intru.

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BEOB-ul de ieri pe daily la EURGBP nu m-a incintat din cauza traficului, chiar daca e pe un PPZ w si o retestare a lui, asa ca am intrat cu un sell limit, un eventual sell stop nefiind o solutie incintatoare.

post-1613-126703922768_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc ca de la tine, Sorine, sper sa invat tehnica asta cu intratul blind pe retracementul barelor. Am tot vazut-o folosita la veteranii de pe topicul lui James16 (Forex Factory), dar niciodata nu m-am incumetat sa o testez, fiind de felul meu mai conservatoare. Tu dai explicatiile cele mai clare. Sa vedem peste trei luni ce imi va zice contul demo care va fi dedicat special acestei tehnici. Ce ma incinta cel mai tare e ca poti aduce repede pozitia la BE, dar ramine sa-i analizez acum si riscurile. Merci tare mult ca experienta ta o impartasesti cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc ca de la tine, Sorine, sper sa invat tehnica asta cu intratul blind pe retracementul barelor. Am tot vazut-o folosita la veteranii de pe topicul lui James16 (Forex Factory), dar niciodata nu m-am incumetat sa o testez, fiind de felul meu mai conservatoare. Tu dai explicatiile cele mai clare. Sa vedem peste trei luni ce imi va zice contul demo care va fi dedicat special acestei tehnici. Ce ma incinta cel mai tare e ca poti aduce repede pozitia la BE, dar ramine sa-i analizez acum si riscurile. Merci tare mult ca experienta ta o impartasesti cu noi.

 

Sper sa-ti fiu de ajutor si cu cea mai mare placere voi continua sa explic again , and again, and again!

Iti predau stafeta! Sigur pe Vamist in aceasta noapte vor fi ceva pasari de noapte! Eu ma retrag la culcare! Noapte buna!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AUDNZD pinbar pe H8 format pe RN 1.29 zona puternica de rezistenta

 

Plasarea ordinului nu este tocmai fericita! Uitate pe istoric! L-ai pus exact pe o zona de suport minor care se vede foarte bine pe graficul tau h4!

In privintza setupului , chiar daca e pe h8 , e naspa! Cu greu l-as putea baga in categoria B! IMO merita un PASS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.