Sari la conținut

Postări Recomandate

 

EU H4

 

De regula, in range avem mult trafic. De asta e cam greu de interpretat "spatiul de dezvoltare".

 

Poti incerca un buy limit la 1.3505!

 

parea misto pinul ala, dar la mine pe platforma nici maca nu exista asa ceva( vedeti imaginea). Voua vi s-a ma intamplat asa ceva??? Eu cred k e din cauza brokerului

post-3824-126749004442_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@deos

 

Valorile sunt aceleasi. Doar ca graficul tau este mai "landscape" decat al lui tandrei!

In paranteza fie spus, am vazut astazi doua valori diferite (aproximativ 25 pips) pe doua platforme diferite ale aceluiasi broker (are optiunea de a tranzactiona si prin intermediul unei a doua platforme). Din pacate nu mai imi amintesc perechea sa pun un foto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

EU H4

 

De regula, in range avem mult trafic. De asta e cam greu de interpretat "spatiul de dezvoltare".

 

Poti incerca un buy limit la 1.3505!

 

parea misto pinul ala, dar la mine pe platforma nici maca nu exista asa ceva( vedeti imaginea). Voua vi s-a ma intamplat asa ceva??? Eu cred k e din cauza brokerului

 

Este vorba de ora de inchidere a barei de 4h. Pe platforma lui Andrei bra de 4h se inchide la orele 00:00, 04:00,08:00, 12:00,16:00 si 20:00 , in timp ce la la Interbak (brokerul tau) se inchide cu un decalaj de 2 ore, adica la orele 02:00, 06:00, 10:00, 14:00, 18:00 si 22:00. La tine se vede un bulish engulfing frumos (patern de candele). In concluzie faci trade pe ceea ce vezi pe platforma ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@deos

 

Valorile sunt aceleasi. Doar ca graficul tau este mai "landscape" decat al lui tandrei!

In paranteza fie spus, am vazut astazi doua valori diferite (aproximativ 25 pips) pe doua platforme diferite ale aceluiasi broker (are optiunea de a tranzactiona si prin intermediul unei a doua platforme). Din pacate nu mai imi amintesc perechea sa pun un foto.

 

 

Raspunsul tau este total eronat. NU este vorba de faptul ca graficul este "mai landscape".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total eronat. M-am uitat doar la nivelul de high si low ale catorva bare, fara macar sa remarc forma lor diferita (iar pe fondul problemei mele cu valorile diferite mentionata mai sus, am omis sa vad ca de fapt deos se referea la cu totul altceva).

(( Remarca mea este un exemplu atat de elocvent de cum intru de multe ori intr-un trade observand un element care mi se pare favorabil, fara sa iau in calcul o serie de alte elemente semnificative! Seria de "sau"-uri in detrimentul seriei de "si"-uri)).

Scuze tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

GU

 

NU prea am timp azi , dar pentru o simpla avertizare imi fac. Nu o sa ne mai vedem probabil pina joi sau vineri!

 

Andrei ! Ai grija cu sell-ul ala. Este pe swinglow! Iti poate crea surprize mari!. Mai bine l-ai anula si ai astepta finalizarea corectie pe h4 daca tot vrei sa intri short! Fii atent ce va construi pretzul cand va atinge iar 1.4800. Posibil sa prinzi un setup long frumos pe un val c din corectia de tip abc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot tras eu cu ochiu pe aici . Poate, poate careva dintre avansati pune pinul ala h1 de pe euro. Da vad ca nimic nimic!

 

Rusinica avansatii!

 

Aveati toate datele unui setup bun pentru price box (range)!

 

L-am vazut dar am zis sa raman pe H4, pt semnale mai de incredere. Pacat.

Ideea e ca l-am urmarit: a facut 20 pips (zona de management) dupa care te scotea afara si iar in sus. Dar a ajuns la ZM de pe H1.

Next!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.