Sari la conținut

Postări Recomandate

@invingatorul

 

Ce te face sa crezi ca va mai urca si ca maximul saptamanii trecute nu este un maxim, pe termen mediu, sa zicem trei luni? Ai un argument solid care sa sustina o posibila crestere, conform acestei strategii?

 

asa cum spunea si oltciter intr-unul din clipurile sale ca pretul face ce vrea muschii lui ,deci nu stii niciodata ce va face ,daca te uiti pe weekley vei vedea un puternic trend bullish ,ultima bara s-a incheiat chiar deasupra lui ema 150 si nici un semnal bearish,nici macar divergenta si este normal sa ma uit in sus pentru o posibila zona de reactie a pretului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@invingatorul

 

Personal am renuntat sa iau in consideratie ratiile fibo de tip 70,7, 88.6, etc. M-am rezumat numai la ratiile fibo cel mai des uzitate si aici ma referl la:

1. retrecement : 23.6, 38.2, 50.0, 61.8, 78.6 si 100.0 (caz particular)

2. extensii : 127.2 si 161.8

3. proiectii : 61.8 (in unele cazuri),100.0 si 161.8

 

NU incerc sa fortez gasirea unei confluente numai ca sa ma autoconving ca o anumita zona este cu adevarat importanta. Deci , totusi , atentie la 1.4200.

 

IMO 1.4400-1.4500 este o zona weekly cu mult mai importanta!

 

ce parere ai de intrarea de pe graficul aud/nzd ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@invingatorul

 

Cred ca parerea mi-am exprimat-o deja prin votul pe care ti l-am dat!

 

Intrebarea care se pune este de ce nu ai asigurat pozitia?

 

Nu uita! Piata iti acorda o singura sansa! Pe a doua nu o mai vezi!

 

nu imi dau seama la ce fel de vot te referi......asteptam ca pretul sa atinga prima zona de managment ca sa imi mut sl la b.e =))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@invingatorul

Daca o sa dai clic pe cifra verde din dreapta-jos a postului tau o sa vezi cine a votat pozitiv sau negativ ceea ce ai scris. Daca te duci pe profilul tau o sa poti vedea daca sunt si ceva explicatii ale votului (pot sa fie sau nu).

Cat despre zona de management...priveste imaginea de mai jos ! Ai determinat-o bine! Problema ta este ca probabil ai intrat in pozitie, dupa ce zona de management a fost deja atinsa, pe un retrecement al formatiuni .Imi dau seama din ceea ce ai scris in ultimul post ca intrarea a fost facuta probabil in ultimele 2 zile ale saptamani trecute, daca nu chiar vineri, cand deja bara celei de a doua saptamani avea un format destul de bine conturat. In cazul acesta ,daca am dreptate,cred ca m-am cam grabit cu votul pozitiv.

 

post-1363-096735700 1286749325_thumb.png

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@invingatorul

Daca o sa dai clic pe cifra verde din dreapta-jos a postului tau o sa vezi cine a votat pozitiv sau negativ ceea ce ai scris. Daca te duci pe profilul tau o sa poti vedea daca sunt si ceva explicatii ale votului (pot sa fie sau nu).

Cat despre zona de management...priveste imaginea de mai jos ! Ai determinat-o bine! Problema ta este ca probabil ai intrat in pozitie, dupa ce zona de management a fost deja atinsa, pe un retrecement al formatiuni .Imi dau seama din ceea ce ai scris in ultimul post ca intrarea a fost facuta probabil in ultimele 2 zile ale saptamani trecute, daca nu chiar vineri, cand deja bara celei de a doua saptamani avea un format destul de bine conturat. In cazul acesta ,daca am dreptate,cred ca m-am cam grabit cu votul pozitiv.

 

post-1363-096735700 1286749325_thumb.png

 

 

intrarea mea a fost facuta joi,deci posibil sa merit votul tau =))

post-4911-003618300 1286778764_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.