Sari la conținut

Caut broker pentru cont real


Daedalus

Postări Recomandate

Buna,

 

dupa indelungi testari am decis sa fac pasul catre real si caut un broker bun. Am tot gasit fel si fel de review-uri etc, dar nu stiu sa ma decid. De aceea rog pe cei care tranzactioneaza pe real sa imi scrie ceva feedback.

 

Vreau un broker cu urmatoarele criterii:

 

1. Neaparat MT4

2. Sa fie regulated >> in timpurile astea tulburi nu vreau sa raman fara bani

3. Sa aibe executii rapide, si cu cat mai putine requote

4. Sa fie prompti la cash-out si cu un client support bun.

5. Sa nu manipuleze exagerat cu spreadul la lansarea stirilor.

 

Exista asa ceva, sau sunt prea mari cerintele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Tavi,

 

de MBTrading stiu demult, si mi-ar conveni, fiindca sunt ECN, insa MT4 ala e doar pentru demo din pacate :D Ii tot urmaresc de cateva luni si nu stiu cand au de gand sa ofere MT4 si pe live. Platforma lor e naspa rau de tot.

 

De broco nu am auzit, vin sa ma uit; ai experienta personala cu ei ?

 

Merci

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sec

 

1. Pun la bataie bani de test pentru a vedea cum reactionez la bani reali (2-3 mii de euro)

2. Strategie, da, folosesc si hedge, deci teoretic brokerul ar trebui sa fie outside USA. Pot trai insa si fara hedge, il folosesc doar uneori.

3. De alimentat probabil transfer bancar/wire

 

Important e sa primesc feedback de la cei care deja sunteti pe live. Pe net gasesc o gramada de feedback-ri negative la brokeri care credeam ca sunt buni. Pe de alta parte nu am de unde sa stiu daca cei care le-au scris nu au IQ<=60 si de aceea au pierdut banii si evident "brokerul e de vina".

 

@kerosen

 

merci, ieri am tras mt4 al lor urmand ca saptamana viitoare sa-i testez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt pe live la alpari. am retras deja profituri de peste 1000 de euro in total si am facut si scalping la greu. retragerea banilor prin wire transfer dureaza foarte putin. uneori i-am prmit si in cateva ore daca nu in maxim 24 de ore

nu am avut probleme de trading de nici un fel. la un moment dat cand si-au schimbat birourile au aparut niste erori umane in serviciile cu clientii pana cand s-au reorganizat in rest... totul perfect

sunt din londra, serverul e setat la GMT, nu au bara de duminica pe graficul daily care mi se pare o prostie oricum ca reprezinta activitatea pentru cateva ore de trading, anormal dupa parerea mea pentru un grafic cu lumanari ce reprezinta activitatea pe 24 de ore

au pentru clienti primii 5000 de euro asigurati chiar si in cazul falimentului lor, garantie ce putini brokeri ti-o ofera.

mai nou poti depune banii cu cardul si nu platesti comision

www.alpari.co.uk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Daedalus,

- eu am practicat: ibfx, fxdd, iforex

- am retras bani de la iforex (2-3 zile, fara probleme) in schimb nu sunt buni pt scalp, intarzie executia, se "intind" dupa SLuri, te imbolnavesti de nervi etc, platforma java, daca ai strategie pt Tf mari si nu te intereseaza executia la milimetru sunt buni; poti alimenta cu card

- ibfx (alimentezi cu card, nu permit hedge) si fxdd (alimentezi cu ordin de plata, permit hedge), Meta Trader, executie buna, poti sa faci scalp, totul ok, nu se "intind" dupa pret sau SL; nu am retras bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.