Sari la conținut

Caut broker pentru cont real


Daedalus

Postări Recomandate

Buna !-la toti de pe forum

Ma numesc Ilona,sunt din Tg.Mures si locuiesc de 3 ani in America (nu stiu engleza :D )

Lucrez pe demo de 3 luni cu rezultate bune in ultima vreme si am inceput sa-mi caut broker.

Am deschis 3 conturi demo(meta trader 4) pe doua calculatoare.Pe fiecare cont am alt pret pe grafic,difera si cu 4 pipsi,ba unu e mai repede ba celalalt.La unu ii mai greu la urcare, dar coboara mai repede.Graficele difera pe toate timefram-urile .Lumanarile au pozitii diferite una fata de alta,la un broker mai sus la altul mai jos.La unu lumanarea e plina la altul goala.La un broker lumanarea are umbra la altul nu.Lumanari de diferite marimi una fata de alta.Deasemenea unul are mai multe lumanari decat celalalt.La unu se formeaza de exemplu pin bar la altul nu. :D

Graficele difera chiar si pe monthly. Brokerii sunt:FX open,InvestTechFX si Interbank FX

Intrebarea mea este :mai are rost de exemplu sa invat despre candele s-au patternuri(recunosc nu stiu ce sunt alea si nu am gasit material in lb.romana) ? Poate se gaseste cineva sa-mi raspunda.

M-am gandit sa deschid cont real la InterbankFX,dar are comision mare pentru gbpusd,perechea mea preferata.Poate stiti unul mai bun.

 

 

 

 

da bineinteles!, ele trebuiesc invatate, ce ai expus tu mai sus te referi la intraday, da sunt diferente la candelel pentru ca brokeri nu deschid luni la aceasi ora si apar diferente destul de mari, evita intraday ul si ai sa vezi acolo ce inseamna puterea candelelor si a patternurilor. despre candele material e si in romana Fatamorgana a tradus steve nison in 2007 gasesti la scoala forex pe structura forumului, eu am pus acolo filme despre lumanari facute de parintele lor steve nison. daca nu stii engleza si stai in america de 3 ani atunci nu e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Salut. De o saptamana tot incerc sa fac un cont real. Care e situatia? eu simt ca am nevoie de un cont real de 20 $ / asta cere sufletul meu acum, nu demo, nu cont real mai mare. XTB e super ok dar nu intra in tinta mea de buget. Admiral nu imi inspira incredere deloc.

IBFX este super ok, chiar am parcurs pasii pt a deschide cont real dar cand sa-l alimentez cu 20 $, ma confrunt cu taxa de transfer bani în SUA - 50 eur... ceea ce nu se merita.

Aş fi recunoscător dacă ar veni cu soluţii cineva. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De o saptamana tot incerc sa fac un cont real. Care e situatia? eu simt ca am nevoie de un cont real de 20 $ / asta cere sufletul meu acum, nu demo, nu cont real mai mare. XTB e super ok dar nu intra in tinta mea de buget. Admiral nu imi inspira incredere deloc.

IBFX este super ok, chiar am parcurs pasii pt a deschide cont real dar cand sa-l alimentez cu 20 $, ma confrunt cu taxa de transfer bani în SUA - 50 eur... ceea ce nu se merita.

Aş fi recunoscător dacă ar veni cu soluţii cineva. Multumesc.

 

IBFX nu are taxa de 50 de euro ci de 25$, atat la depunere cat si retragere.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam eu ca o sa fiu prost inteles. Nu am 14 ani si 20$ nu sunt singurii mei bani, pur si simplu asta vreau eu acum sa fac si asta e problema pe care am intampinat-o, ca începător . As fi scris o pagina despre motivele pentru care vreau eu un asemenea cont dar si-ai fi pierdut timpul forumisii citind lucruri irelevante.

Multumesc pentru intelegere tuturor care au raspuns. http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/06.gif/04.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' /><' />

Editat de Georgica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam eu ca o sa fiu prost inteles. Nu am 14 ani si 20$ nu sunt singurii mei bani, pur si simplu asta vreau eu acum sa fac si asta e problema pe care am intampinat-o, ca începător .

 

exact! nimeni nu te-a luat peste picior si cred ca mai toti am inteles C L A R!!!! vrei tu in "Puii Tai" sa pui doar 20$ si pe nimeni - cred eu (in afara de o curiozitate nevinovata)- nu doreste sa stie de ce puii tai si inimioara ta asa au decis. Dar cand 2 iti spun ca "esti beat" mergi si te culci. ce vrem sa-ti spunem este simplu. Fa "scoala de soferi" pentru forex, acumuleaza experienta pe demo si dupa aceea poti sa treci peste 20$ :)

 

Sarbatori fericite :)

 

P.S. incapatanarea ta cu 20$ sincer mie imi arata ca ai fi in stare sa te pui cu Piata ceea ce este D E V A S T A T O R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 $ nu inseamna ca ma pun cu piatza, daca se lucreaza mai nou cu nanoloturi nu cred ca ma pun cu piatza. Pana la urma cum vede un trader cat a realizat intr/o zi sau intr/o saptamana? In procente şi nu citând suma reală realizată.

 

Şi scurt... treaba cu 20 sta aşa: am dublat un cont demo deci sunt şmecher, dar sunt şi realist şi 3 luni de demo nu mă încurajează să pun o sumă semnificativă la bătaie. Rezultă: vreau sentimentul contului real ca să ştiu dacă rezultatele mele de până acum sunt ţeapă sau nu. :) Şi dacă din 20 fac 60, zic eu că aş putea să pun liniştit 2000 de lei sau mai mult.

 

Sper că nu am :) (plictisit) pe nimeni. http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/06.gif/04.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' /><' />

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezultă: vreau sentimentul contului real ca să ştiu dacă rezultatele mele de până acum sunt ţeapă sau nu.

 

ghici cine o sa-ti dea sentimentul unui cont real de 2000 lei... un cont real de 2000 de lei :) restul o sa ii joci ca si 20$ iar daca pierzi o sa-ti spui "asta e! am pierdut 20$. mai incerc odata cu 20$" :) C'mon man u can more than that :) io (ca si multi altii de aici) am avut sentimentul real cand in 3 zile am pierdut R E A L, M A R C A T 1400$ vrei sa-ti spun ce sentiment as fi avut daca era doar 14$? niciun sentiment. vrei sa-ti spun ce-am simtit cu cei peste 1400$ R E A L I ? ca se scufunda lumea cu mine. 2 saptamani nu am fost bun de nimic si i-am recuperat in 3 saptamani. deci concluzia? ori o pui ori stai deoparte restul ie abureala

 

Bafto delo delo

 

P.S. stii de ce exista aceasta diferentiere intre afectat si nefacetat de valoarea contului? cand castigam pe un real dar amarat de 20$ iti spui: "is tare frateeeeeeee!!!!! am facut 2000%" iar cand pierzi pe un cont de real 1400$ nu te uiti ca ai pierdut doar 15% din cont ci te uiti la valoarea absoluta.

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.