Sari la conținut

Caut broker pentru cont real


Daedalus

Postări Recomandate

Este reglementat. Chiar si asa.... i-am primit dupa vreo trei saptamini, in situatia in care pe site-ul lor sint prevazute 3 ZILE. Si mi se pare... intr-un mare fel. Atitudinea, idem: dupa trei zile in care iti astepti banii si nu vin nimeni nu mai raspunde la telefon, helpdeskul spune ca nu te poate ajuta, sa vorbesti cu account managerul care nu mai raspunde. Samd.

Daca e vorba de depus bani te suna de 10 ori pe ora. Daca vrei sa retragi.... se volatizeaza brusc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre timp am mai sondat piata - instaforex mi s-au parut suficient de buni, au platforma MT4 sau MT5, executie brici pe MT5, scalping allowed, leverage de pina la 1:1000, (hedging nu pe MT5) - retragerea cica dureaza max. 7 ore prin Moneybookers.

 

Am cont la ei, retragerea prin moneybookers nu a durat nicodata mai putin de 20 de ore, cu scalping citeste regulamentul mai bine, au limita la durata de viata minima a pozitiilor deschise, daca sunt sub 2 minute incep problemele la retragere, cu executiile requotes cate vrei, spread EURUSD =3, nu merita. Singura chestie este bonusul de 30% la depunere, pe care oricum nu ajungi sal retragi, suma minima de loturi tranzactionate ptr a retrage este fantastica.

Editat de gstapo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir.

Eu am retras ieri dimineata si o parte din suma deja este in moneybookers, cealalta in contul de mt4 (am transferat din mt5 in mt4). Spreadul este chiar de 36 in mt5.... nu stiu de ce difera fata de mt4, dar difera. Din cauza asta am si facut switch intre conturi.

Scalpingul este ok dpdv leverage (am 1:1000 in mt4 - n-am gasit nicaieri mai mare). Stiu de limita de 2 minute, pe de alta parte cam 2 -5 minute le las, oricum. In situatiile in care se intoarce piata le inchid mai repede, si atunci chiar m-as bucura sa imi anuleze tranzactia, desi nu cred ca ar mai binevoi. Posted Image Un alt avantaj la scalping sint limitele mici de sl, tp, si trailing stop de 5.

 

Primul cont a fot mt5, deci n-am luat nici un fel de bonus de la ei - nici nu imi doream, neaparat.

100 de USD bonus fara depunere dau Metalforex, si am facut putin scalping sa vad, de curiozitate, daca pot retrage niste bani fara sa fi depus chiar nimic.: -) Bonusul nu se retrage, in schimb banii castigati da (in limita a 100, 2 loturi tranzactionate). Tot moneybookers. In plus, nu stiu ce are platforma aia, e mult mai alerta... adrenalina :-)))

 

Alt cont care mi-a placut a fost FBS, probabil o sa il alimentez zilele astea (spread 2 EUR-USD, mt4, leverage 1:500 - acceptabil, un bonus initial fara depunere, sa testezi sistemul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir.

Eu am retras ieri dimineata si o parte din suma deja este in moneybookers, cealalta in contul de mt4 (am transferat din mt5 in mt4). Spreadul este chiar de 36 in mt5.... nu stiu de ce difera fata de mt4, dar difera. Din cauza asta am si facut switch intre conturi.

Scalpingul este ok dpdv leverage (am 1:1000 in mt4 - n-am gasit nicaieri mai mare). Stiu de limita de 2 minute, pe de alta parte cam 2 -5 minute le las, oricum. In situatiile in care se intoarce piata le inchid mai repede, si atunci chiar m-as bucura sa imi anuleze tranzactia, desi nu cred ca ar mai binevoi. Posted Image Un alt avantaj la scalping sint limitele mici de sl, tp, si trailing stop de 5.

 

Primul cont a fot mt5, deci n-am luat nici un fel de bonus de la ei - nici nu imi doream, neaparat.

100 de USD bonus fara depunere dau Metalforex, si am facut putin scalping sa vad, de curiozitate, daca pot retrage niste bani fara sa fi depus chiar nimic.: -) Bonusul nu se retrage, in schimb banii castigati da (in limita a 100, 2 loturi tranzactionate). Tot moneybookers. In plus, nu stiu ce are platforma aia, e mult mai alerta... adrenalina :-)))

 

Alt cont care mi-a placut a fost FBS, probabil o sa il alimentez zilele astea (spread 2 EUR-USD, mt4, leverage 1:500 - acceptabil, un bonus initial fara depunere, sa testezi sistemul).

 

ai scos banii de la metal Forex? sunt curios daca chiar ii da:D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma miram ca ai avut pb, pt ca mie deocamdata mi se pareau ok - dar am cont de foarte putin timp.

O sa ma lamuresc, peste citeva luni.

 

Requotes, deconectari si supriza emisiunii - off quotes vreo 10 minute in care am tot incercat sa inchid tranzactia si nu reuseam am avut doar la Metalforex pina acum. Nu m-am stressat foarte tare pentru ca e un cont de test, pe bonus. Dar s-a intimplat.

 

Am citit reviews dar n-am gasit pe nimeni care sa n-aiba reclamatii. Chiar nici o firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.