Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 1 votes

Caut broker pentru cont real

• Please log in to reply
116 replies to this topic

#11 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1164 posts

Posted 12 July 2009 - 06:05 AM

la alpari pentru plati cu cardul:
https://my.alpari.co.uk/en/cards/show/
  • 0

#12 iciprian

iciprian

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 12 July 2009 - 04:15 PM

dar de ce " nu cei din romania" ? atata timp cat nu presupun chelt suplimentare si mai mult te pot ajuta mai mult decat un live chat

[url="http://www.forex.com"]www.forex.com[/url] (dar nu cei din romania :D )

• 0

#13 danpa

danpa

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 1 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent Tadawul FX

Posted 13 July 2009 - 09:34 PM

Incearca sa vezi si www.tadawulfx.com. Eu am un cont la ei de 1 sapt....:D Mi s-a parut ok din ce am auzit si citit despre ei. Am alimentat prin paypal. Contul e in euro.
  • 0

#14 sec

sec

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 640 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 14 July 2009 - 01:11 PM

@sian,
multumesc pt alpari
  • 0

#15 gubyiq

gubyiq

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 199 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent fxcm
  • Strategie/tehnica folosita PA/swing trading/trend following

Posted 14 July 2009 - 06:06 PM

@sian
e vreo suma maxima care se poate depune o data prin card la alpari ? (ceva gen ibfx unde e 2k $)
multumesc
  • 0
The worst thing I can be is the same as everybody else. I hate that.

#16 Daedalus

Daedalus

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 31 posts

Posted 14 July 2009 - 10:55 PM

Am tot cautat si am dat de NordMarkets. Are careva experienta cu ei? Se poate deschide mini la 1000 eur si au spread fix la EUR/USD de 1 pip.

Mai multe detalii aici: http://nordmarkets.c...o...=80&lang=en

Mi se pare interesant.

Pareri?
  • 0

#17 MarcoTrader2007

MarcoTrader2007

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Strategie/tehnica folosita Rugaciuni

Posted 17 July 2009 - 01:29 PM

N-ai nevoie de pareri.Daca toate conditiile oferite de ei ti se potrivesc atunci el e alesul.
  • 0

#18 Mihai Andreescu

Mihai Andreescu

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 1 posts

• Tranzactionez din 1998
  • Broker curent Bforex Romania
  • Strategie/tehnica folosita -

Posted 24 September 2009 - 09:37 AM

Salut Daedalus si de asemenea celorlalti

Am urmarit conversatia voastra facand putin skimm-reading si daca este ok, as vrea sa va fac o recomandare. Eu tranzactionez inca de la inceputul acestui an cu compania Bforex si vreau sa va spun ca sunt mai mult decat multumit de ei. In primul rand mi s-a oferit asistenta atunci cand am avut nevoie si mi s-au explicat la momentul respectiv cu lux de amanunte unele concepte cu care nu eram familiarizat. De asemenea am inteles ca se pot inchide conturi si de la 200$ iar eu cand am inceput colaborarea cu ei am primit si un bonus de 10%...deci practic am inceput cu un avans. Si in plus, pe langa asta primesc bonusuri in mod regulat la fiecare nou client adus. Acum stiu ca suna a reclama dar tot ceea ce v-am spus e 100% verificabil. Let me know daca sunteti deja in colaborare cu ei si ce pareri mai sunt.
  • 0

#19 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1164 posts

Posted 27 September 2009 - 08:37 AM

@sian
e vreo suma maxima care se poate depune o data prin card la alpari ? (ceva gen ibfx unde e 2k $)
multumesc

nu stiu exact
  • 0

#20 ilona

ilona

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 27 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent Interbank Fx

Posted 02 October 2009 - 03:01 AM

Buna !-la toti de pe forum
Ma numesc Ilona,sunt din Tg.Mures si locuiesc de 3 ani in America (nu stiu engleza :D )
Lucrez pe demo de 3 luni cu rezultate bune in ultima vreme si am inceput sa-mi caut broker.
Am deschis 3 conturi demo(meta trader 4) pe doua calculatoare.Pe fiecare cont am alt pret pe grafic,difera si cu 4 pipsi,ba unu e mai repede ba celalalt.La unu ii mai greu la urcare, dar coboara mai repede.Graficele difera pe toate timefram-urile .Lumanarile au pozitii diferite una fata de alta,la un broker mai sus la altul mai jos.La unu lumanarea e plina la altul goala.La un broker lumanarea are umbra la altul nu.Lumanari de diferite marimi una fata de alta.Deasemenea unul are mai multe lumanari decat celalalt.La unu se formeaza de exemplu pin bar la altul nu. :D
Graficele difera chiar si pe monthly. Brokerii sunt:FX open,InvestTechFX si Interbank FX
Intrebarea mea este :mai are rost de exemplu sa invat despre candele s-au patternuri(recunosc nu stiu ce sunt alea si nu am gasit material in lb.romana) ? Poate se gaseste cineva sa-mi raspunda.
M-am gandit sa deschid cont real la InterbankFX,dar are comision mare pentru gbpusd,perechea mea preferata.Poate stiti unul mai bun.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.